Кожна людина має свободу вибору в різних аспектах життєдіяльності. Але кожен повинен розуміти, що найважливішим виявом такої свободи є відповідальність: за своє слово, дію, вчинок, за близьку людину, державу, усю планету. У таких умовах дуже важливо навчитися усвідомлювати та корегувати свої мотиви, дії, вчинки. Психологічну основу зазначених здібностей складає інтелектуальна діяльність людини. Тому розумове виховання обдарованих дітей є актуальною проблемою сучасності, адже саме обдарованим дітям доведеться вирішувати проблеми ХХІ століття.
Нашій державі необхідні молоді, порядні і висококваліфіковані управлінці-професіонали, спроможні мислити стратегічно, творчо, нестандартно, інноваційно і здатні прискорити започатковані в Україні реформи на шляху до європейського співтовариства за Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада».
На сьогодні в Україні сформовано розуміння важливості проблеми підтримки талановитої та обдарованої молоді як національної, про що свідчить зацікавленість органів влади різних рівнів, широких кіл громадськості, вчених в діяльності творчих об’єднань, малих академій наук на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. З метою створення механізму добору та залучення обдарованої молоді до впровадження у державі економічних та соціальних реформ. На часі створення системи пошуку та розвитку обдарованих дітей та молоді, які стануть надійним поповненням Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».
Вивчення проблеми обдарованості завжди було в центрі уваги педагогів, психологів, учителів-практиків, методистів. Про це свідчать численні наукові, методичні публікації, науково-практичні конференції. Серед вчених, що вивчали проблему обдарованості, можна назвати як зарубіжних (Ф. Гальтон, С. Стернберг, Дж. Фрімен, К. Хеллер), так і вітчизняних (О. Антонова, Ю. Бабаєва, Д. Богоявленська, Н. Волкова, О. Кульницька, В. Моляко, Ю. Гільбух, Г. Костюк, Н. Лейтес, С. Науменко, О. Стеценко, Б.Теплов, Д. Ушаков, М. Холодна, В. Шадриковтаін) дослідників.
Отже, дослідження питання розумового виховання обдарованої дитини є досить актуальним у наш час.
Мета дослідження: дослідити психологічні особливості обдарованих дітей і їх урахування у процесі розумового виховання.
Завдання дослідження:
Дослідити сутність понять розумового виховання та обдарованості.
Визначити завдання, зміст і засоби розумового виховання.
Дослідити психологічні особливості ранньої обдарованості та розумове виховання обдарованих дітей у сім’ї .
Розробити добірку задач, яка допоможе виявити обдаровану дитину.
Об’єкт дослідження: процес виховання обдарованих дітей.
Предмет дослідження: форми і методи розумового виховання обдарованих дітей.
Практичне значення дослідження: дана курсова робота може бути використана вчителями, студентами педагогічних вищих навчальних закладів, для виявлення обдарованих дітей за допомогою шкільної математичної олімпіади, для написання статті або для підвищення загального розвитку.
Це цікаво:
Типи навчальної літератури
Поступове розширення досвіду створення книжок для читання, випробовування їх практикою спричинило і подальший розвиток теорії навчальної книжки. Не заперечуючи викладених вище доцільних дидактичних положень щодо її змісту, організації, спрямованості, принципів побудови, вітчизняні педагоги Т. Лубен ...
Стан використання різнорівневих завдань у трудовому навчанні
Реформування загальної середньої освіти, запровадження нової системи оцінювання навчальних досягнень учнів і державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів потребують розробки різнорівневих завдань для визначення освітнього рівня учнів з навчального предмета «Трудове нав ...
Моральне виховання дошкільників
Мораль (лат. moralis — моральний, від mos (moris) — звичай, воля, закон, властивість) — система поглядів, уявлень, норм, оцінок, які регулюють поведінку людей; форма суспільної свідомості. Моральний розвиток — рівень засвоєння уявлень про моральні норми, сформованості моральних почуттів і моральної ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.