Сьогоденний стан суспільної моралі як один із чинників поведінки людини характеризується тим, що в роки вияву негативних явищ в економіці, поглиблення розшарування суспільства на багатих та бідних, значною мірою втрачено важелі формування світогляду молодого покоління. Все більшого поширення набуває в дитячому середовищі саморуйнувальна поведінка, що зумовлює розвиток злочинності, проституції, наркоманії, алкоголізму та інших негативних явищ.
Поняття діти «групи ризику» набуло в останні роки масового характеру і поставило цю проблему в центр уваги соціологів, соціальних психологів, медиків, працівників правоохоронних органів.
Діти «групи ризику» – одна із проблем усієї сучасної освітньої системи країни, а відтак увага до них повинна стати турботою держави. Проте шкільні вчителі найчастіше бувають не в змозі допомогти таким дітям, не спроможні проводити належну соціально-педагогічну діяльність у цьому напрямі. У таких випадках школа вдається до допомоги працівників соціальної сфери – соціальних педагогів та соціальних працівників. Завданням яких є ефективне подолання дезадаптації дітей «групи ризику», попередження девіантної поведінки.
Мета дослідження полягає в теоретичному аналізі та вивченні особливостей соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику».
Окреслена мета зумовила такі завдання дослідження:
розглянути дітей «групи ризику» як соціально-педагогічну проблему;
дати психолого-педагогічну характеристику дітям «групи ризику»;
охарактеризувати причини появи дітей «групи ризику»;
визначити сутність та проаналізувати особливості соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику».
Об’єктом дослідження є діти «групи ризику» як соціально-педагогічне явище.
Предметом дослідження є соціально-педагогічна робота з дітьми «групи ризику».
Поставленні завдання зумовили вибір методів дослідження: теоретичні методи (аналіз, синтез, порівняння та узагальнення); емпіричні методи (бесіда, пряме і непряме спостереження, анкетування).
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, додатків (уміщених на 5-ти сторінках) та списку використаних джерел (30 найменувань). Обсяг основного тексту роботи становить 33 сторінки.
Це цікаво:
Функції викладача
Робота за методом проектів вимагає від викладача не так викладання, як створення умов для прояву у студентів інтересу до пізнавальної діяльності, до самоосвіти, до застосування отриманих знань на практиці. В певному сенсі викладач перестає бути «предметником», а перетворюється в педагога широкого п ...
Прикладні проблеми організації учіння
1. Методи учіння як дидактична категорія. 2. Форми учбової діяльності школярів. Ключові поняття: методи учіння, прийоми учіння, форми учбової діяльності, індивідуальні форми учбової діяльності, колективні форми учбової діяльності. 1. Методи учіння як дидактична категорія. Проблема методів учіння, я ...
Погляди на склад навчальної літератури
Німецькі традиції створення навчальної книжки для народних шкіл були покладені в основу вітчизняних книжок для читання. Як відомо, “Рідне слово” К.Д.Ушинського в своїй першооснові теж грунтувалося на методиках і підходах кращих німецьких педагогів Фріза, Шерра. Але для вітчизняної школи цього було ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.