Криза мети принципів, змісту діяльності, освітньої системи. побільшення цієї системної кризи комерціалізацією нашого життя, пов’язаною з переходом до ринкової економіки – ось головні прикмети останніх років. Зубожіння і освітньої сфери і суспільства стали сьогодні нездоланною перепоною для усього соціально-економічного та духовного розвитку. В ім’я найвищих інтересів суверенної України, її народу освіта потребує докорінної перебуває, визначення її пріоритетності серед пріоритетів.
Що ж у зв’язку з цим необхідно якнайшвидше міняти? Передусім, деформовано цільове спрямування освіти, хибні уявлення про її визначення і роль. Наприклад школа покликана задовольняти освітні потреби особистості, суспільства, держави. Фактично вона працювала лише на державу. Звідси її зацентралізовують, одноманітність, однодумність, а результатом є не розвиток, а утруднення та нівелювання особистості. Не задовольняє якість і ефективність освітньої діяльності. Майже відсутні мотиви і механізми саморозвитку освіти, творчої та ініціативної педагогічної роботи. З точки зору культуро утворюючої ролі школи їй недостатньо демократизму, гуманізму, національного руху.
Проблема диференційованого підходу до навчання стає аж у середньовіччя, і є об’єктом для дискусій між її прибічниками та «ворогами». Ця проблема актуальна і нині, тому я взялася за написання курсової роботи по темі: «Проблема диференційованого навчання учнів».
Метою написання роботи є розкриття позитивних і негативних моментів ефективності диференційованого навчання.
Об’єктом вивчення є диференційоване навчання в школі, історія та проблеми впровадження диференційованого навчання у школі.
Предметом вивчення є доцільність впровадження диференційованого навчання в початковій школі.
Завдання:
Розкрити значимість диференційованого навчання в початковій школі.
Показати реалії, проблеми та сподівання диференційованого навчання.
Розкрити ефективність диференційованого навчання.
Розділ 1. Диференціація навчання в освіті.
Це цікаво:
Народна педагогіка у системі освіти
У педагогічній практиці ми досить часто стикаємося з поняттями «система виховання» і «виховна система» на підставі того, що у складному полі функціональному педагогічному процесі важливе використання не окремих, розрізнених заходів, а цілісної, продуманої системи багатобічних дій, що повною мірою м ...
Принципи роботи логопеда з батьками
1) партнерство з батьками – логопед розглядає батьків не як об’єкт свого впливу, а як рівноправних партнерів у логопедичній роботі з дитиною. Завдяки цьому принципу долається дистанція і недовіра, яка часто виникає у батьків до фахівців, і навпаки – вони прагнуть підтримки, допомоги логопеда, присл ...
Обґрунтування критеріїв та дослідження стану сформованості умінь
усвідомленої саморегуляції музично-виконавської діяльності у майбутніх вчителів
музики
Для діагностики стану сформованості вмінь усвідомленої саморегуляції музично-виконавської діяльності нами були визначені критерії, узгоджені зі встановленим нами складом досліджуваного феномену, а саме: основні уміння: (операційне забезпечення функціонування регуляторного контуру) вміння працювати ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.