Тривалі за строком домашні завдання

Педагогіка і виховання » Диференціація навчання в освіті » Тривалі за строком домашні завдання

Ці завдання учень загадує на значний проміжок часу (1-3 тижні), а учень самостійно визначає зручний для себе темп виконання, щоб укластися у відведений термін. Така робота сприяє розвитку самостійності, відповідальності, створює певні психологічні передумови для по дорослішання.

Пропонуючи домашні завдання на певний термін, класовод має враховувати на скільки в дітей сформовані вміння планувати свої дії, раціонально розподіляти час і зусилля, а це можливо лише тоді, коли вони планували навчальний матеріал, мають добре розвинену творчу уяву, навички самостійної роботи. Дітей треба вчити планувати свої дії, тобто:

визначати мету роботи;

добирати різні прийоми її виконання;

встановлювати їх послідовність;

контролювати сою роботу відповідно плану.

Ось деякі зразки тривалих домашніх робіт:

самостійно вчити новий матеріал (перед опрацюванням чергової теми), щоб пояснити його товаришам;

добирати математичні відомості із додаткових джерел, щоб використати їх для складання і розв’язування задач на уроці;

добери і розв’яжи кілька дитячих задач з журналів;

розв’яжи задачі підвищеної складності.

На лісовій ділянці посадили липи і берізки – усього 28 698 дерев. З них лип 18 134, а решта-берези. Скільки посадили беріз? (Склади обернену задачу до даної).

Таким чином, ми пропонуємо дитині самостійно визначити необхідність домашнього завдання. Можлива й така ситуація: учень розв’язав і обов’язкову і додаткову вправи, але з певних причин виявляє бажання виконувати ще й домашнє завдання. Заперечувати не варто, аби не перешкоджати дитині у вільному виборі.

Психологи і медики розробили спеціальні правила загадування домашньої роботи учням з ослабленим здоров’ям. Класовод має враховувати такі ситуації і відміняти домашні завдання з усіх або кількох предметів.

Це цікаво:

Дидактичні цілі та загальні вимоги до використання засобів наочності на уроках
Принцип наочності втілюється через вже перелічені вище засоби, а також через актуалізацію чуттєвого досвіду, яким уже володіють школярі. У дидактиці перший вид називається зовнішньою, а другий – внутрішньою наочністю. Отже, наочний матеріал може сприйматися як під час самого уроку, так і до його пр ...

Диференціація, як засіб вдосконалення методики формування вмінь молодших школярів розв’язувати складені задачі
Одне з головних завдань, що закладене в Державному стандарті початкової освіти, - це орієнтація системи освіти на дитячу особистість та її розвиток. Практика доводить, що індивідуально - розвивальний напрямок освіти є неможливим без диференційованого навчання. Думку про необхідність диференційовано ...

Педагогіка як наука про освіту
Об’єкт, предмет і задачі педагогіки Свою назву педагогіки отримала від грецьких слів “пайдос” – дитина і “аго” – вести. У дослівному перекладі “пайдагогос” означає “дітоводій”. Педагогом у давньої Греції називали раба, який супроводжував дитину свого господаря до школи (вів у буквальному смислі). В ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com