Навчання курсу «Навколишній світ» в школі допускає вирішення багатьох завдань предметного характеру.
Різні навчально-методичні комплекси з цього предмета і різноманітні системи навчання розрізняються перш за все постановкою пріоритетів і, відповідно, підходами до вирішення другорядних задач.
Тим часом пріоритет одного із завдань у жодному випадку не означає, що інші можна не приймати до уваги.
Єдність кількох завдань навчання Навколишньому світу призводить до того, що урок з цього предмету за визначенням включає різноманітність видів навчальних дій, необхідних для розвитку знань з суспільного ладу.
Актуальність використання ІКТ
Помічником вчителя в структуруванні діяльності школяра, оптимізації навчання поступово стають інформаційно-комунікаційні технології:
різноманітність комп’ютерних тестів і тренажерів,
мультимедійні презентації при обговоренні чи закріпленні нового матеріалу.
Актуальність використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках Навколишнього світу в даному випадку обумовлена методичним чинником.
Ще один аргумент — умовно позначимо його як дидактичний — на користь застосування ІКТ вчителем визначається тим фактом, що насиченість сучасних підручників теорією ставить перед вчителем додаткові завдання при підготовці до уроку:
встановити основні поняття і їх трактування;
з’ясувати значущість даного поняття для дитини;
визначити адекватне дитячому досвіду трактування суспільних понять;
підготувати матеріал для постановки навчальних завдань з урахуванням компетенції учнів і специфіки їх суспільного досвіду;
оцінити представлений в підручнику матеріал з погляду відповідності, по-перше, вибраному трактуванню основних понять; по-друге, дитячому суспільному досвіду.
Без успішного вирішення цих задач неможливе орієнтування в методичній діяльності. Неоцінимим джерелом дидактичного матеріалу стає мережа Інтернет, в якій можна знайти поурочні плани, мультимедійні презентації, відеозаписи уроків і майстер-класи.
Нарешті, сучасні інформаційно-комунікаційні технології надають великі можливості для підтримки школяра в процесі оволодіння знаннями про суспільство. Зокрема, мультимедійна презентація допомагає структурувати матеріал і активізувати увагу; комп’ютерні тренажери і тести вносять різноманітність в засвоєння матеріалу.
Це цікаво:
Програма розвитку виховної системи СОМУ на 2007-2011рр
Мета виховної діяльності: Створення сприятливих умов для розвитку і вдосконалення творчої, етичної, діяльної, здорової особи, що має здібності до успішної соціалізації у суспільстві і активній адаптації на ринку праці. Актуальність і доцільність Програми: Створення виховного простору, у якому студе ...
Ознаки Інтернет залежності
Залежність це набута невідпорна потреба в чому-небудь, гостра потреба здійснювати якісь дії або вживати якісь речовини. У практиці, цей термін має кілька значень. У повсякденній мові термін "залежність" використовується в основному стосовно людей, які зловживають наркотиками, алкоголем та ...
Формування свідомості особистості, як ефективний метод у реалізації
економічного виховання
Головна мета цих методів - вплив на свідомість, почуття, волю вихованців для пояснення і доведення правильності чи необхідності певної поведінки, норм і правил спілкування, ставлення до оточуючого світу та ін. До цієї групи належать методи: освічення, навіювання, переконання, прикладу. Освічення пе ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.