Конспекти уроків з теми «Рід, родина, рідня» на прикладі курсу «Навколишній світ» із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Педагогіка і виховання » Особливості використання комп'ютера під час вивчення теми "Рід, родина, рідня" на прикладі курсу "Навколишній світ" у початковій школі » Конспекти уроків з теми «Рід, родина, рідня» на прикладі курсу «Навколишній світ» із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Сторінка 2

– Реліквія – це все те, що переходить до дітей і онуків на згадку про батьків. Родинною реліквією були також вишиті сорочки, фотографії рідних, намисто, національний одяг тощо.

6. Робота з презентацією.

– У давнину люди самі виготовляли одяг, взуття, посуд, а тому і веретено, і прядка, і мисник, глечики, горщики, макітра – теж переходили від одного покоління до другого як реліквії.

7. Відгадування загадки.

Найрідніша, наймиліша, Всіх вона нас пестить, тішить, Завжди скрізь буває з нами. Відгадайте: хто це? (Мама)

– Мати – гордість сім’ї, усього роду, його святиня. її скрізь шанують, величають.

– За що ви любите свою маму? Опишіть свою маму. Яку колискову співала вам мама? Яка улюблена пісня вашої мами? Хто з вас допомагає мамі? Як? Як ви звертаєтесь до своєї матері?

(Мамо, матусю, ненько і т. д.)

Як ви звертаєтеся до батька?

(Тато, татку, татусю, таточку.)

– Діти, ви повинні поважати маму, тата, усіх членів сім’ї, шанувати їх, допомагати їм.

8. Робота з підручником.

– Розгляньте малюнки і розкажіть про обов’язки членів сім’ї.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з зошитом.

Завдання 1. Впишіть імена своїх рідних.

Завдання 2. Прочитайте прислів’я: "На сонці тепло, а біля матері добре."

– Як ви його розумієте? Які ще прислів’я про маму ви знаєте? (Дитина плаче, а матері боляче. Лише мати – вірна порада. Ластівка радіє весні, а дитина – матері.)

Завдання 3. Намалюйте, які старовинні речі зберігаються у вашій сім’ї.

2. Підсумкова бесіда.

Що треба робити кожному, щоб стати гідним продовжувачем свого роду і народу?

– Любити рідний край.

– Ніколи не забувати рідної мови, дбати про її чистоту.

– Любити і шанувати батька й матір своїх, всю свою родину, український народ.

– Пам’ятати звичаї і традиції свого народу.

– Шанувати свої обереги (свій дім і все, що в ньому є, мамину пісню і калину в лузі, маленьке джерельце і велику річку – все, що дороге і близьке серцю).

VI. Підсумок уроку.

"Бути хорошою людиною, принести щастя матері й батькові, не допускати, щоб старість їх стала горем, – нехай все це стане бажанням всього твого життя" (В. О. Сухомлинський).

Урок 2 (1 клас)

Тема. Професії наших батьків. Важливість праці батьків для інших. Трудові династії вашої сім’ї.

Мета. Поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, про важливість і значення кожної з них, виховувати сумлінне ставлення до праці, повагу до людини праці, прищеплювати трудові навички, працьовитість, викликати бажання брати посильну участь у праці.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Фенологічні спостереження.

III. Повторення вивченого матеріалу.

– З кого складається ваша сім’я? У кого з вас є братик чи сестричка? Як їх звати? Опишіть свого брата (сестру). Як ви ставитесь до тата, мами, бабусі, дідуся? Які ваші обов’язки в сім’ї?

IV. Актуалізація опорних знань.

– Де і ким працює ваша мама? тато? Чи знаєте ви, хто вони за професією? Хто з вас був на роботі у своїх батьків? У чому важливість їхньої праці для нашої держави? А ким ви мрієте стати, коли виростите? Чому? Хто б хотів обрати професію своїх батьків? Чому? Що для цього треба?

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Дидактична гра "Чия це праця?"

Учитель показує дітям малюнки, на яких зображено різноманітні предмети, і запитує:

Страницы: 1 2 3 4 5

Це цікаво:

Загальний аналіз стану розв’язання досліджуваної проблеми у роботі масової початкової школи
Над проблемою організації активного дидактичного спілкування працювало багато визначних педагогів (Ананьєв Б.Г., Е. Страчар, В.А. Кан-Калін і ін.). Вони зробили значний внесок у розвиток даної проблеми. Над цим же питанням працює багато передових вчителів і в наш час. Ми ж провели дослідження того, ...

Дидактичний процес, його сутність, етапи, закономірності і принципи
Виходячи з позицій сучасного підходу до сутності навчання, розглянемо поняття дидактичного процесу. Оскільки дидактика – це теорія навчання, то дидактичний процес – це процес навчання. Визначення процесу навчання відповідає тієї концепції навчання, що визнається. Авторитарний підхід обумовлює розум ...

Види ігор та їх характеристика
Гра як елемент культури – явище соціальне. Це відносно самостійна діяльність дітей і дорослих, що забезпечує потребу людей у відпочинку, розвагах, пізнанні, в розвитку духовних і фізичних сил. Для гри характерне яскраве виявлення емоцій, творчих здібностей, ініціативи. Позитивні емоції можуть спону ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com