Конспекти уроків з теми «Рід, родина, рідня» на прикладі курсу «Навколишній світ» із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Педагогіка і виховання » Особливості використання комп'ютера під час вивчення теми "Рід, родина, рідня" на прикладі курсу "Навколишній світ" у початковій школі » Конспекти уроків з теми «Рід, родина, рідня» на прикладі курсу «Навколишній світ» із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Сторінка 4

10. Елла Давиденко "Сонячна ніч". (Розповідь української журналістки про шахтарські професії).

11. Олександр Клубков "Хто лікує тепловози". (Повість про робітників-залізничників).

12. "Твої шляхи ".Вірші. (До збірки входять вірші відомих українських поетів про сучасні професії).

Серія "Світ навколо тебе". Василь Шкляр "Шовкова нитка".

Урок 3 (1 клас)

Тема. Що можна навчитися робити самому.

Обов’язки дітей і батьків. Хто яку роботу виконує вдома. Як можна приємно здивувати батьків. Відпочинок – це не безділля, а цікаво і корисно проведений час.

Мета. Уточнити і розширити уявлення учнів про обов’язки дорослих і дітей в сім’ї, прищеплювати учням трудові навички; розвивати бажання самому трудитися; привчати учнів до охайності; виховувати сумлінне ставлення до праці, повагу до членів сім’ї.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Фенологічні спостереження.

III. Повторення вивченого матеріалу.

1. Гра "Відгадайте професію".

Дім нам будує.

Рівно виводить він стіни в будові.

В нього підручний напоготові –

Кран величезний! (Будівельник)

Ще всі навколо міцно сплять,

Та він вже встати встиг,

Аби духмяним калачем

Ти смакувати зміг. (Пекар)

Шафу робить він книжкову,

Придивляйтеся, малі.

Ось дверцята і полиця,

Шафи бік, а це ось – дно.

Треба дереву сушиться,

А як висохне воно,

Дошку, висохлу до блиску,

Лакувати він почне. (Мебляр)

Смачний у нього все пиріг,

Чудова каша манна.

Він дбає про здоров’я всіх, –

Йому подяка й шана! (Кухар)

Є паличка в нього в руках чарівна,

За мить сто машин зупиняє вона! (Міліціонер)

2. Робота за малюнками на комп’ютері (продавець, клоун, спортсмен, балерина, доярка, листоноша).

– Розгляньте малюнки і скажіть, хто що робить. Чи знаєте ви, де працюють ваші батьки? Які в них професії?

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Слухання оповідання В. Сухомлинського "Втрачений день" (запис голосу вчителя).

У одного батька було троє синів – маленьких хлоп’ят. Якось увечері батько питає хлопчиків:

– Розкажіть, як ви сьогодні прожили день. Юрко відповів:

– Я сьогодні посадив дерево.

Батько сказав:

– Ти сьогодні добре прожив день. Микола сказав:

– Я сьогодні зайчика намалював.

– Ти теж непогано провів день, – сказав батько. Петрик відповів:

– Я сьогодні в м’яча грав . і морозиво з’їв .

– У тебе сьогодні втрачений день, – посмутнів батько.

2. Відповіді на запитання.

– Чому батько так відповів третьому синові? Що потрібно робити, щоб день не був втрачений? А як ви прожили вчора день?

3. Бесіда

– Ваші батьки трудяться на заводах і фабриках, працюють на будівництві, на полі, роблять щось корисне для людей. А крім цього ще й виконують свої домашні обов’язки.

– Хто у вашій сім’ї готує їсти, пере, прасує, прибирає, ходить до магазину? Яку участь берете ви у повсякденній роботі вдома?

4. Робота з підручником.

Учні розглядають малюнки і розповідають, хто що робить.

5. Фізкультхвилинка.

6. Слухання вірша Андрія М’ястківського "Сама в хаті".

– Як дівчинка допомагала мамі?

Кошенятко чеше вуха

Лапками двома.

На базар пішла матуся,

В хаті я сама.

Вмиюсь чисто, вмиюсь біло

І тоді візьмусь за діло.

Підмету гарненько в хаті,

Страницы: 1 2 3 4 5

Це цікаво:

Психологічні закономірності розвитку уяви учнів у процесі роботи з казкою
Уява – психічний (інтелектуальний) процес створення образів предметів, ситуацій, обставин шляхом установлення нових зв'язків між відомими образами та знаннями. Уява надає людині можливість виходити за межі реального світу, переміщувати речі та події в майбутнє, минуле, в інші світи та простори. При ...

Практичні підходи до формування умінь усвідомленої саморегуляції виконавської діяльності у майбутніх учителів музики
Проведене дослідження стану сформованості усвідомленої саморегуляції виконавської діяльності показали її недостатню розвиненість у студентів, особливо тих, які навчалися на першому та другому курсах. Цей факт може мати такі пояснення. По-перше, недостатня сформованість усвідомленої саморегуляції са ...

Використання електронних атласів
Використання інформаційних технологій, електрон­них версій картографічних атласів, комп'ютерних навчальних програм є головною передумовою підготовки учнів, які можуть працювати в інформаційному суспільстві сьогодні і в майбутньому. Електронний навчальний атлас з географії − це інтерактивний к ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com