Перші чотири роки школярам викладає предмети один учитель. Інші читають тільки спеціалізовані предмети: іноземні мови, основи комп'ютерної грамотності і т.д.
Навчальна програма налічує до 15 обов'язкових предметів (зазвичай 8-13) і до 5 факультативних.
Румунський школяр повинен вивчити:
8 років математики, румунської мови, музики, мистецтва і фізкультури;
до 8 років релігії (будь-якої віри)
5 років географії та історії;
7 або 8 років іноземної мови (як правило, англійська, хоча може бути і французька, і німецька);
4 або більше років другої іноземної мови (англійська, французька, німецька, іспанська, італійська, російська або португальська)
6 років цивільної оборони;
4 роки біології;
3 роки фізики;
2 роки хімії;
4 роки інформатики.
У школах-гімназіях навчальний процес реорганізований починаючи з кінця 4-го класу. У багатьох гімназіях є спеціальні уроки (наприклад, інтенсивні курси з вивчення англійської мови, інформатики і т.д.). Вибір додаткових уроків здійснюється на основі тестування. Починаючи з 5-го класу кожен предмет читає свій учитель. Крім того, у кожного класу є свій класний вчитель керівник (diriginte). Навантаження школяра може досягати до 30-32 годин на тиждень або 6 годин на день.
Дозвілля в міській школі відрізняється від сільської. У міських школах є наукові лабораторії, комп'ютерні класи, різні гуртки за інтересами, академічні програми для найбільш здібних школярів, тоді як у сільських школах всього цього немає і ситуація в сільських школах подібна до тієї, що існувала на рубежі 20-го століття.
У різних школах заняття починаються по-різному. У деяких - з 7:30, в інших - з 8:00. Перша зміна починає свої заняття з 7:30-8:00 до 12:30-14:00, друга зміна - з 11:00-13:30 до 17:00-19:30. Зазвичай урок триває 50 хвилин, а перерва - 10 хвилин.
У період з листопада по березень в деяких школах тривалість уроку знижується до 45 хвилин, а перерви - до 5 хвилин для других змін. Навчання триває п'ять днів на тиждень - з понеділка по п'ятницю.
Як правило, немає шкіл, в яких школярам пропонувався обід - розклад складено таким чином, щоб діти могли пообідати вдома.
Це цікаво:
Особливості організації роботи логопеда із батьками дітей з ринолалією в умовах
сім’ї
У даний час активно розвиваються теорія і практика дитячої дошкільної корекційної та спеціальної педагогіки. У зв'язку зі зростанням в останні десятиліття кількості дітей з порушеннями мовлення актуалізується проблема соціальної адаптації не лише дитини, що має певний ступінь вираженості певної пат ...
Охарактеризуйте особенности учебных экскурсий
Экскурсии – это форма урока, позволяющая учащимся непосредственно наблюдать изучаемые объекты и явления в их натуральном виде, в естественном для них окружении, в природе. Они обеспечивают реализацию дидактического принципа связи теории с практикой. Экскурсии бывают вводные, текущие и итоговые, про ...
Тип навантаження
Характер впливу фізичного тренування на організм залежить, насамперед від виду вправ, структури рухового акту. В оздоровчому тренуванні розрізняють три основних типи вправ, що володіють різною виборчої спрямованістю: 1 тип – циклічні вправи аеробного спрямованості, що сприяють розвитку загальної ви ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.