Початкова школа

Перші чотири роки школярам викладає предмети один учитель. Інші читають тільки спеціалізовані предмети: іноземні мови, основи комп'ютерної грамотності і т.д.

Навчальна програма налічує до 15 обов'язкових предметів (зазвичай 8-13) і до 5 факультативних.

Румунський школяр повинен вивчити:

8 років математики, румунської мови, музики, мистецтва і фізкультури;

до 8 років релігії (будь-якої віри)

5 років географії та історії;

7 або 8 років іноземної мови (як правило, англійська, хоча може бути і французька, і німецька);

4 або більше років другої іноземної мови (англійська, французька, німецька, іспанська, італійська, російська або португальська)

6 років цивільної оборони;

4 роки біології;

3 роки фізики;

2 роки хімії;

4 роки інформатики.

У школах-гімназіях навчальний процес реорганізований починаючи з кінця 4-го класу. У багатьох гімназіях є спеціальні уроки (наприклад, інтенсивні курси з вивчення англійської мови, інформатики і т.д.). Вибір додаткових уроків здійснюється на основі тестування. Починаючи з 5-го класу кожен предмет читає свій учитель. Крім того, у кожного класу є свій класний вчитель керівник (diriginte). Навантаження школяра може досягати до 30-32 годин на тиждень або 6 годин на день.

Дозвілля в міській школі відрізняється від сільської. У міських школах є наукові лабораторії, комп'ютерні класи, різні гуртки за інтересами, академічні програми для найбільш здібних школярів, тоді як у сільських школах всього цього немає і ситуація в сільських школах подібна до тієї, що існувала на рубежі 20-го століття.

У різних школах заняття починаються по-різному. У деяких - з 7:30, в інших - з 8:00. Перша зміна починає свої заняття з 7:30-8:00 до 12:30-14:00, друга зміна - з 11:00-13:30 до 17:00-19:30. Зазвичай урок триває 50 хвилин, а перерва - 10 хвилин.

У період з листопада по березень в деяких школах тривалість уроку знижується до 45 хвилин, а перерви - до 5 хвилин для других змін. Навчання триває п'ять днів на тиждень - з понеділка по п'ятницю.

Як правило, немає шкіл, в яких школярам пропонувався обід - розклад складено таким чином, щоб діти могли пообідати вдома.

Це цікаво:

Погляди педагогів на індивідуальний підхід виховання
Проблемі індивідуального підходу у вихованні дітей приділяли увагу багато представників прогресивної педагогіки, як російської, так і зарубіжної. Вже в педагогічній системі Я.А. Коменського – великого чеського педагога – чітко позначені положення про те, що весь процес навчання і виховання дітей не ...

Самоперевірка відповідності матеріалів дисертації встановленим вимогам
Самоперевірка роботи на “дисертабельність” має такі послідовні етапи: аналіз найменування дисертації; виявлення і визначення об'єкта, предмета і мети дослідження; аналіз кожного наукового результату на новизну, достовірність, практичну значущість, пріоритет; аналіз кожного висновку до розділів на к ...

Становлення та розвиток системи підготовки інженерів-педагогів
Досвід вітчизняних і зарубіжних фахівців показує, що одним з пріоритетних напрямів розвитку вищої освіти у всьому світі, головних стратегій підвищення якості освіти є фундаменталізація, яка відображає найважливіші базові знання і уміння, що дозволяють надалі випускнику спиратися на них у виконанні ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com