Основа інтегрованих уроків – міжпредметні зв’язки

Педагогіка і виховання » Інтерактивні уроки » Основа інтегрованих уроків – міжпредметні зв’язки

Щоб знати предмет, треба охопити, вивчити його всебічно. Ми ніколи не досягнемо цього повністю, але вимога всебічності вбереже нас від помилок. Тому кожний предмет треба вивчати в системі, у тісному зв’язку з іншими дисциплінами. З цього приводу Я. Коменський писав: «Усе, що перебуває у взаємозв’язку, має викладатися втакому самому зв’язку».

Жоден предмет у школі, окрім географії, не дає таких широких практичних навичок,які б готували дитину до життя.

У Державному стандарті загальної географічної освіти зазначається: «Географія – одна з базових шкільних дисциплін, яка об’єднує в собі природничі і суспільні знання».

Для усвідомлення того, що природа – це глобальна цілісна система А не окремо взяті компоненти, найбільш ефективно сприяють інтегровані уроки природничих дисциплін. Отже, саме ці науки лежать на перехресті всіх природничих наук і відкривають широкі можливості інтегрованого уроку.

Звичайно, що роль того чи іншого вчителя – предметника різна, залежно від теми уроку.

Застосування на уроках географії основ знань з фізики є цілком логічним і виправданим. Це сприяє формуванню наукового світогляду учнів і привчає їх розглядати географічні процеси не поверхнево, а в поєднанні з іншими фізичними процесами і явищами. Під час вивчення окремих тем у 6 класі учням потрібно в доступній формі пояснити деякі фізичні закономірності. Вивчаючи тему «Атмосфера», учні знайомляться з видами атмосферних опадів, причинами їх виникнення. Процес утворення опадів досить складний.

Інтегрований урок географії, фізики та біології можна провести під час вивчення теми «Гідросфера. Світовий кругообіг води. Роль води в природі» Тут кожен вчитель може повідомити учням надзвичайно багато цікавих речей. Вчитель біології може повідомити про значення води для життєдіяльності живих організмів, вчитель фізики – пояснити значення океану для обігріву планети, чому океан називають «паровим котлом».

Результативними і легкими у плануванні є уроки географії і біології з теми «Рослинний світ», «Тваринний світ», «Тварини і рослини, які занесені до Червоної книги України» у 8 класі, вплив господарської діяльності на навколишнє середовище під час вивчення галузей промисловості України.

Це цікаво:

Психологічні особливості ранньої обдарованості
Дітей, у яких виявляється досить високий рівень можливостей у певній діяльності, які відзначаються схильністю до її виконання, активність яких ніби вибудовується навколо улюблених занять, вважають обдарованими. Обдарована дитина відзначається високим рівнем досягнень, а також значними можливостями ...

Тренування на рівні поєднання слів
Для кращого запам’ятовування деяких словотворчих моделей учням корисно знати, в яких сполученнях те чи інше слово може функціонувати в мові. Подібне тренування також можна організувати у формі змагання: чия команда придумає більше сполучень. Наприклад, при роботі з моделлю n + -less вситель ставить ...

Коледжі Франції
Коледжів, тобто середніх професійних навчальних закладів як таких у Франції не існує. Коледжем тут називають II щабель середньої школи. Для людини, що не ставить своєю метою одержати вищу освіту, є підходящий шлях - ліцей професійної освіти, аналог ПТУ. За 2-3 роки навчання тут можна одержати будь- ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com