Інтегративні можливості різних предметів

Педагогіка і виховання » Інтерактивні уроки » Інтегративні можливості різних предметів

Сторінка 2

Обладнання: класна дошка, географічна карта, атласи, контурні карти, інформаційні конверти, виставка книг, словники іншомовних слів.

Тип уроку: засвоєння нових знань (географія); узагальнення (українська мова).

Форма проведення: інтегрований урок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Учитель географії. Сьогодні у нас незвичайний урок географії. Ми з вами завжди звертаємо увагу на правильність записів географічних назв, побудову речень. Тому сьогодні спробуємо поєднати географію з українською мовою: вивчити внутрішні води Південної Америки…

Учитель української мови. І перевірити, як на практиці ви вмієте застосовувати знання, отримані на уроках української мови.

Учитель географії. Отже наш урок – інтегрований.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель географії. Розпочнемо урок з подорожі по Південній Америці.

Учитель української мови. Запишіть у зошити з української мови назву виду роботи.

«Німий диктант»

Ваше завдання – записати назви географічних об’єктів, які показує вчитель на карті.(учні записують в зошити: Південна Америка, Амазонська низовина, Бразильське плоскогір’я, Ла-Платська низовина, Перуанська течія, гори Анди, течія Західних Вітрів, Панамський канал).

Учитель української мови. Яке орфографічне правило об’єднає ці слова? Які слова ви написали з маленької літери? Чому?

V. Закріплення нового матеріалу

Учитель географії. Багато інформації ви сьогодні отримали на уроці. А зараз перевіримо, чи були ви уважні. Працюватимемо в парах. Виберіть у кожній парі, хто з вас філолог, а хто географ.

Учитель української мови. Філологи повинні записати ці речення без помилок:

Сама повноводніша річка в світі …

Водоспад, висота якого дорівнює однієї тисячі п’ятидесяти чотирьох метрам …

Найбільш високо – гірське озеро світу …

Найкрасивіший водоспад на Землі …

Річка, яка стікає з бразильського плоскогір’я …

Річка південної Америки, яка повністю лежить у Північній півкулі.

Учитель географії. А географи підкажуть, які географічні назви стосуються нашої теми, і нанесуть географічні об’єкти на контурні карти. Пару, яка найшвидше справиться із завданням, оцінимо в класі. Результати інших учнів оголосимо на наступному уроці.

Учитель української мови. Хочеться вірити, що ви зрозуміли, що українська мова – це ще й засіб оволодіння іншими дисциплінами, і тому необхідно вміти користуватись усіма багатствами її мовних засобів.

Учитель географії. Завдяки українській мові ми дізналися про красу, могутність і велич водних багатств Південної Америки. Наполегливо працюючи Ви здобули нові знання.

VІ. Домашнє завдання.

З географії. Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про рослинність і тваринний світ Амазонки.

Повторити тему про внутрішні води Південної Америки.

З української мови. Скласти путівник подорожі по Амазонці та її притоках.

Отже, ми дійсно бачимо, що всюди можемо знайти точки дотику, точки співпраці, тобто точки, де можуть співпасти інтереси біологів та географів, фізиків та географів, географів та філологів. Ми можемо відшукати багато тем, де можуть співпасти інтереси всіх одразу і тоді такий урок ще більше підсилює ефект розуміння учнями того, що весь світ взаємопов’язаний, що ці науки – це просто сухі шкільні предмети, а це саме життя, що нас оточує у повсякденні, що всі ті явища, об’єкти, тіла, які ми вивчаємо, упорядковані законам природи. Від найбанальніших природних явищ, які дитина бачить щодня, як – от схід чи захід сонця, до яких ми звикли і яким не надаємо значення, до глобальних природних процесів – усе має своє логічне пояснення і порядок, свою причину і наслідок. Тільки навчаючи вмінню встановлювати причино-наслідкові зв’язки, формуючи логічно – аналітичне мислення, можна розвинути глибокі системні знання, що в свою чергу веде до формування глобального мислення.

Отже, інтегрований урок – це урок співпраці педагогів – предметників для досягнення спільної мети, який дає можливість навчити школярів встановлювати цілісно-системні, причино-наслідкові, духовно –матеріалістичні зв’язки і досягти усвідомлення того, що кожна наступна ланка цих зв’язків є наслідком попередньої і причиною наступної.

Під час проведення інтегрованих уроків у школярів формуються цілісні знання про об’єкти, явища та процеси, цілісна наукова картина важливих природних процесів.

Інтегрований підхід у навчанні учнів дає широкі можливості для застосування різноманітних освітніх технологій та використання інтерактивних методів навчання, що передбачає розкриття творчого потенціалу особистості як учителя так і учня. Адже наше завдання – навчити дітей дивитися на світ не очима черв’яка, що повзе у траві і нічого окрім неї не бачить, а очима орла, який своїм поглядом обіймає широкий світ. Учні приходять до школи не тільки для того, щоб вивчати географію або українську мову, історію або фізику, а й для того, щоб одержати середню освіту і стати корисними для суспільства. Знання учнів середньої школи мають бути не якимось «предметним уламком», а цілісною інформацією про навколишній світ, на тлі якої виділяються відомості предметної специфіки.

Страницы: 1 2 

Це цікаво:

Поширеність розладів психоемоційного стану першокурсників
Найбільш загальне розуміння психоемоційного стану, який виникає у нових незвичних умовах, передбачає формування психологічних механізмів, завдяки яким особа забезпечує свою безпеку і адекватну орієнтацію в новій ситуації. При успішній адаптації особистість отримує можливість максимально успішної са ...

Значення стрибків
Ступінь оволодіння технікою легкоатлетичних вправ залежить від розвитку рухових (або фізичних) якостей: сили, швидкості, витривалості, спритності і гнучкості. Окремі види легкої атлетики потребують переважного розвитку однієї з цих якостей. Фізичні вправи можуть впливати на процес вікового розвитку ...

Можливість використання методу Case-Studies при викладанні курсу «Політекономія»
У дидактиці метод навчання - це певний спосіб цілеспрямованої реалізації процесу навчання, досягнення поставленої мети. Правильний підбір методів відповідно до мети та змісту навчання, вікових особливостей учнів сприяє розвитку їхніх пізнавальних здібностей, озброєнню їх уміннями й навичками викори ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com