Рис. 2.4. Писанкарство в Україні
Під час демонстрації мульти-медійних можливостей комп’ютера доцільно, на нашу думку, пропонували студентам слухати органну музику.
У свою чергу, під час вивчення теми “Текстовий редактор” студенти можуть успішно вчитися художньо зі смаком оформляти текст, правильно його формувати на сторінці і зверстати потім брошуру чи газету. Для цього необхідно знайомити їх з композицією твору та його естетичними категоріями: відповідність, співзвучність, пропорційність, ритмічність, розмірність, щоб пов’язати між собою весь текст.
Особливу увагу при вивченні інформаційних технологій варто акцентувати на вивченні теми “Електронні таблиці”. При цьому наголошуємо на правильності підбору викладачем навчального матеріалу, який міг би дати можливість побачити студентам всю красу при роботі з таблицями, що сприяло б формуванню їхньої художньо-естетичної культури. А це відбувається у процесі формування логічних висловів та формул, при побудові графіків і діаграм, при розв’язуванні цілого ряду захоплюючих завдань.
Рис. 2.5. Еліптичний та гіперболічний параболоїд.
Побудувавши такі графіки, як на рис.2.5, студенти вже будуть не просто бачити перед собою числа, а їх художню композицію, образи, які ті створюють.
Важлива роль у вивченні інформаційних технологій мусить бути відведена вивченню студентами Інтернету. Як ми вже зазначали вище, художньо-естетична культура особистості формується в діяльності і спілкуванні. Внутрішній світ студента формується в результаті зовнішнього впливу. Особливо у наш час бурхливого розвитку і масового проникнення комп’ютерів у всі сфери людської діяльності значний вплив на свідомість людини має Internet. З його допомогою студенти можуть побачити чудові картини великих художників, відвідавши віртуальні музеї; побувати практично в будь-якій країні світу і познайомитися з її культурою та історією; поспілкуватися як з ровесниуками так і зі знаменитими музикантами чи спортсменами за допомогою чатів; взяти участь в обговорені цікавих питань за допомогою відео конференцій.
А ще за допомогою Internet студенти мають можливість отримати багато цікавої наукової інформації за допомогою віртуальних бібліотек, отримати доступ до рідкісної літератури або закінчити курси і отримати сертифікат фахівця в певній галузі.
На заняттях з інформаційних технологій студенти повинні створювати свої електронні поштові скриньки, куди їм надходять листи від однолітків з різних країн.
Одним із цікавих прикладів творчої роботи студентів на заняттях інформатики є також створення “дерева родоводу” з використанням сучасних периферійних пристроїв (зокрема сканера).
Таким чином, заняття з інформаційних технологій значною мірою сприяють розвитку творчої уяви та фантазії студентів, що є основою їхньої творчості, оскільки творче начало в людині - це завжди рух вперед, до кращого, до прогресу, до досконалості, до прекрасного.
Студенти повинні на цих заняттях за допомогою спеціальних програм створювати свої “цілі світи”: з ландшафтами, деревами, будівлями реалістичними чи вигаданими.
Таким чином, формування художньо-естетичної культури студентів у процесі вивчення інформатики у вищому навчальному закладі повинно бути реалізоване в таких напрямах:
1) екскурс в історію виникнення та розвитку обчислювальних машин, ознайомлення з цікавими фактами життя винахідників цих машин;
Це цікаво:
Дидактична гра на уроці історії як система ігрових проблемно-пізнавальних
завдань
Ігровий стан – це ознака, що характеризує специфічне, емоційне відношення учнів до запропонованої вчителем ігрової навчальної діяльності. Це складний психолого-педагогічний феномен учбово-емоційного стану учнів. Уміння викликати у школярів бажання брати участь у дидактичній грі і педагогічно грамот ...
Використання гри та ігрових ситуацій на уроках читання
Сучасна освіта орієнтується на особистість, на розвиток кожної дитини, залежно від її розумових здібностей І фізичного стану. І перед нами постає питання: як зробити урок не тільки продуктивним і результативним, а й цікавим. Таким, що запалить животрепетну іскорку допитливості в очах дитини, збереж ...
Теоретичне обгрунтування експериментальної методики самостійних занять
фізичними вправами молодших школярів
Сучасні темпи життя вимагають від учнів, щоб вони змолоду дбали про своє фізичне вдосконалення, мали знання в галузі гігієни і медичної допомоги, вели здоровий спосіб життя, самостійно займалися фізичними вправами. В статті 6 закону України “Про фізичну культуру і спорт” серед основних показників р ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.