Теоретичне обгрунтування експериментальної методики самостійних занять фізичними вправами молодших школярів

Педагогіка і виховання » Організація самостійних занять фізичними вправами дітей молодшого шкільного віку » Теоретичне обгрунтування експериментальної методики самостійних занять фізичними вправами молодших школярів

Сторінка 2

- принцип наочності. При складанні системи самостійних занять фізичними вправами враховувалась схильність дітей молодшого шкільного віку до предметного, образного мислення.

- принцип доступності реалізовувався через розробку комплексів вправ, доступних для дітей з різними рівнями здоров’я та рухової підготовленості. Методичні правила навчання “від відомого до невідомого”, “від простого до складного”, “від легкого до важкого” були покладені в основу методики самостійних занять. Система комплексів вправ розподілялася на три ступіні складності: найпростіша, середньої складності, найскладніша. Кожна ступінь вміщувала три комплекси вправ.

- принцип оздоровчої спрямованості реалізовувався шляхом включення до занять вправ, що спрямовані на профілактику плоскостопості, формування правильної постави а також дихальних вправ.

- принцип систематичності передбачав щоденне виконання фізичних вправ, поступове збільшення обсягу та інтенсивності навантаження і поступовий перехід від однієї ступені до іншої.

- принцип міцності та прогресування. Одним із основних завдань навчально-виховного процесу ми вважаємо отримання дітьми міцних знань, умінь і навичок, які можуть бути застосовані ними на практиці. Вирішальне значення у здійсненні принципу міцності ми надавали систематичному повторенню раніше вивчених вправ. При цьому в нашій методиці на кожній ступені підвищувалась складність рухових завдань, планувалась оптимальна кількість повторення рухів.

При реалізації системи самостійних занять фізичними вправами дітей молодшого шкільного віку дотримувались таких правил:

до одного комплексу включати не більше десяти вправ через недостатній руховий досвід дітей 7 років;

поступово підвищувати дозування та складність вправ з метою втягування організму дітей до систематичної роботи;

мобілізувати увагу та забезпечити оптимальний емоційний стан учнів шляхом змін сюжетів і вправ кожні три тижні;

підвищувати інтерес учнів до виконання вправ за допомогою системи самоконтролю, тобто учні повинні мати можливість самостійно стежити за підвищенням показників фізичних якостей.

Особливе значення в роботі з учнями другого класу набуває ігровий метод.

Страницы: 1 2 

Це цікаво:

Особливості методики навчання грамоти шестирічних першокласників
Спостереження свідчать, що 4—5—6-річні діти спроможні опанувати грамоту, якщо цим процесом керує методично підготовлений наставник — педагог або член родини. Тому і в умовах дошкільних закладів, сім’ях в останні десятиріччя підготовка дітей до школи значною мірою полягала в навчанні дітей читати. У ...

Прийом іноземців до ВНЗ Франції
Вступити до ВНЗ іноземцеві дуже складно - кожна справа розглядається в індивідуальному порядку, часті відмови. Найкращі шанси - у власників атестата ВАС, однак навіть їм потрібно буде ще один-два роки займатися в спеціальних підготовчих класах (classes preparatoires), витримавши найжорстокіший конк ...

Методика вивчення пригодницької повісті «Пригоди Робінзона Кукурудзо» В. Нестайка
Вивчення творчості Всеволода Нестайка на уроках позакласного читання у 6 класі зосереджена зокрема на таких творах: «Пригоди Робінзона Кукурудзо», «Таємниця трьох невідомих», «Незнайомець з тринадцятої квартири». На мою думку, твори, які обрані на позакласне читання є доречними та актуальними і даю ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com