За 1 годину джміль пролітає 5 км, а муха на 3 км менше. Скільки кілометрів пролітає муха за 1 годину?
Висота новонародженого шотландського поні 42 см, а дорослого 72 см. На скільки сантиметрів підростає поні?
Ворона летить зі швидкістю 50 км/год. Скільки кілометрів вона пролетить за 3 години?
Спритна жаба може стрибнути у довжину на 2 м, а звичайна на 20 см. На скільки сантиметрів більша довжина стрибка спритної жаби?
За одну годину бджола встигає пролетіти 20 км, джміль на 15 км менше, а муха на 2 км менше від джмеля. Визначте, скільки кілометрів встигає пролетіти джміль і муха за 1 годину.
Слід вовка дорівнює 11 см, а лося на 21 см довший. Скільки сантиметрів дорівнює слід тигра, якщо він на 14 см коротший від сліду лося?
Маса великої тріски 32 кг, а білуги 928 кг. На скільки легша тріска?
Протягом дня шпак з’їдає 140 г їжі. Скільки кілограмів їжі йому потрібно на тиждень?
На скільки п’явка коротша від анаконди, якщо довжина п’явки 12 см, а анаконди 10 м?
Джміль пролітає за годину 5 км, муха на 3 км менше від джмеля, а метелик на 55 км більше від джмеля. Скільки кілометрів за годину пролітають муха і метелик?
Маса риби-білуги 400 г їжі. Скільки кілограмів їжі йому потрібно на тиждень?
Доросла зозуля за 1 годину може з’їсти 100 гусениць. Скільки гусениць вона може з’їсти за 2, 3 і 4 години?
Довжина тіла гепарда 130 см, а довжина хвоста 75 см. Яка довжина тулуба гепарда?
У зимовій сплячці гадюка проводить 180 днів у році. Скільки днів у році вона активна?
До цієї роботи був залучений увесь клас, основним завданням було розв’язати поставлену задачу і розподілити тварин, про яких у них йшлося, на групи: „комахи”, „риби”, „земноводні”, „плазуни”, „птахи”, „звірі”.
Наприкінці вивчення розділу „Людина — живий організм” на позаурочному занятті, як і під час вивчення попередніх розділів, дітям була запропонована цікава інформація про організм людини:
Серце людини перекачує за добу 8 т крові. Протягом життя це складає близько 200 тис. т, або 4000 залізничних цистерн, кожна з яких містить 50 т. Роботу серця протягом життя можна порівняти з роботою тепловоза, який витягнув поїзд на гору висотою в 4 км.
Швидкість руху крові у судинах людського організму неоднакова: вона сягає 15-20 см/с в аорті та уповільнюється до 0,5 мм/с у капілярах.
Температура тіла людини зазнає добових коливань. Найвище значення вона має близько 17 години, а найменше — зранку, після сну.
Місткість шлунка дорослої людини становить від 2 до 3 літрів.
У головному мозку людини за 1 секунду здійснюється понад 100 тис. хімічних реакцій.
Коли людина дихає через ніс, то організм отримує повітря на 25 % більше, ніж під час дихання через рот.
Найпомітнішим на відстані для людського ока є жовтий колір. На відстані 4200 м людина спроможна розрізнити зі всіх кольорів лише жовтий або оранжевий.
На завершення вивчення розділу „Зелене диво Землі” було проведено позакласну роботу у вигляді інтелектуальної гри-змагання „Поле чудес”. А наприкінці вивчення розділу „Тварини в природі” в експериментальному класі було проведено вікторину на тему „Дивовижний світ тварин”.
Це цікаво:
Профорієнтаційна
робота
Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація. Професійна орієнтація – система організації та проведення навчально-виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями необхідних знань про соціально-економічні й психофізіоло ...
Типи навчальної літератури
Поступове розширення досвіду створення книжок для читання, випробовування їх практикою спричинило і подальший розвиток теорії навчальної книжки. Не заперечуючи викладених вище доцільних дидактичних положень щодо її змісту, організації, спрямованості, принципів побудови, вітчизняні педагоги Т. Лубен ...
Аналіз результатів ефективності використання технологій екологічного
виховання дітей дошкільного віку
Метою контрольного етапу дослідження є аналіз і порівняння сформованості екологічного виховання у дошкільників до і після проведення спеціально розроблених завдань. Нами були розроблені завдання дітям для визначення рівня їх екологічного виховання (табл. 2.2.). Таблиця 2.2. Показники сформованості ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.