Аналіз наркоситуації й основних показників розвитку фізичної культури та спорту в Донецькому регіоні

Педагогіка і виховання » Профілактика ігрової залежності у старшому підлітковому віці » Аналіз наркоситуації й основних показників розвитку фізичної культури та спорту в Донецькому регіоні

Сторінка 3

Слід констатувати, що дотепер у регіоні відсутня чітка програма і навіть сама концепція профілактики шкідливих звичок у дітей і підлітків засобами фізичної культури та спорту. Щоб сказати наркотикам „ні” та зробити свідомий вибір, кожному підліткові потрібна альтернатива. Реальні альтернативи захопленню наркотиками – це духовність і свідоме вставлення до власного здоров'я, турбота про нього.

Оскільки потреба в руховій активності споконвічно властива людині, в умовах її дефіциту, викликаного особливостями сучасного життя, організм, що зростає, відчуває певний дискомфорт, який викликає прагнення до пошуку „гострих” відчуттів, до виходу „за рамки дозволеного”. Навіть з цих позицій є очевидним, що втягнути дітей у систематичні фізкультурно-спортивні заняття, відкрити їм світ знань означає багато в чому запобігти небезпеці падіння в наркоманію.

Разом з тим, закономірно постають такі питання:

1. Чи достатньо самих по собі зусиль, спрямованих на розвиток фізичної культури та спорту, для одержання вираженого ефекту антинаркотичної профілактики в підлітковому і молодіжному середовищі?

2. Чи дійсно можна очікувати, що динаміка активності фізкультурно-спортивної та оздоровчої роботи, оцінюваної за традиційними критеріями, та зміни в показниках наркотизації молодого покоління зворотно взаємозалежні?

3. Чи існує перенос результативності зусиль з розвитку фізкультурно-спортивного руху на результативність антинаркотичної профілактики?

Відповіді на ці питання, на наш погляд, цілком можуть бути отримані на основі зіставлення характерних рис наркоситуації з показниками розвитку фізичної культури та спорту в Донецькій області.

Досягнення донецьких спортсменів (плавців, легкоатлетів, волейболістів, футболістів, борців, боксерів, баскетболістів) на найбільших міжнародних змаганнях загальновідомі. Звичайно, такі успіхи були б просто неможливі без досить міцної матеріальної бази, надійної кадрової основи, умілого керування розвитком галузі фізичної культури та спорту.

Загальна кількість спортивних споруд в області на кінець 2003 року склала 7595 (з них 3697 закритих). В області нараховується 90 стадіонів з трибунами на 1500 місць і більше, 50 басейнів, 1541 спортивний зал, 2619 спортивних площадок, 455 стрілецьких тирів і 1652 приміщення для фізкультурно-оздоровчої роботи.

У Донецькій області велика увага приділяється дитячому спорту: працює 126 ДЮСШ і СДЮШОР із загальним охопленням 53272 особи. Найбільш популярні серед дітей і підлітків такі види спорту: футбол – 8118 осіб.; легка атлетика – 6442 особи; плавання – 4286 осіб; дзюдо – 4082 особи; бокс – 3510 осіб; вільна боротьба – 3087 осіб.

Раніше популярні баскетбол (2866 осіб), волейбол (2267 осіб) поступово здають свої позиції. Зараз чітко виражена тенденція збільшення кількості осіб, які займаються єдиноборствами. Так, різними видами боротьби (вільна, класична, дзюдо, карате-до) займаються 1196 осіб, що складає 22,5% від загальної кількості юних спортсменів. Найбільшу кількість учнів налічують ДЮСШ і СДЮШОР товариства „Гарт” - 18163 осіб - і відомчих товариств України – 12258 осіб.

За 2003 рік у ДЮСШ і СДЮШОР Донецької області підготовлено спортсменів масових розрядів (II, III і юнацькі розряди) – 15240 осіб, I розряду – 1234 особи, КМС – 372 особи, майстрів спорту – 111 осіб, майстрів спорту міжнародного класу – 17 осіб.

Крім того, у наш час у системі ДЮСШ і СДЮШОР займаються 2244 спортсмени I розряду, 1215 кандидатів у майстри спорту, 222 майстри спорту, 93 майстри спорту міжнародного класу.

Страницы: 1 2 3 4

Це цікаво:

Організація самостійної роботи студентів
Самостійна робота студентів поряд з аудиторною представляє одну з форм навчального процесу і є істотною його частиною. Для її успішного виконання необхідні планування й контроль із боку викладачів, а також планування обсягу самостійної роботи в навчальних планах спеціальностей профілюючими кафедрам ...

Сутність диференційованого навчання математики в початковій школі
Розкриття індивідуальних особливостей кожної особистості можливе лише за диференційованого навчання. Проблемі індивідуалізації та організації диференційованих форм роботи з учнями присвячено багато досліджень у педагогіці. Розглядаючи диференційований підхід до школярів як засіб підвищення ефективн ...

Структура уроків при застосуванні інтерактивних методик
Застосування інтерактивних методик висуває певні вимоги до структури уроку. Пропонуємо як зразок структуру, що подається в посібнику для вчителів права. 1. Мотивація Мета цього етапу — сфокусувати увагу учнів на проблемі й викликати інтерес до теми. Прийомами навчання можуть бути питання, цитата, к ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com