У нахилі тулуба вперед в обох групах виявлено неістотні вікові збільшення показників: у школярів з „нормативною поведінкою” спостерігаються постійні позитивні зміни даного показника, а в учнів „групи ризику” – спочатку позитивні, а потім негативні зміни. Практично протягом досліджуваного онтогенетичного розвитку діти з „нормативною поведінкою” більш гнучкі, ніж діти з девіантною поведінкою.
Багато проаналізованих показників, які характеризують фізичну підготовку школярів, виявляють асиметричність розподілу результатів, більшість показників варіабельні коефіцієнти ексцесу в основному не потрапляють у граничні значення критерію.
За нашими даними, показники відносної похибки (e) у всіх випадках були не менше 0,05, тому вибіркові експериментальні дані можна вважати репрезентативними й такими, що відображають закономірності генеральної сукупності в даного контингенту учнів.
Аналіз вікової динаміки показників морфофункціонального розвитку та фізичної підготовленості дозволяє диференціювати досліджений контингент учнів на три вікові групи (11-12, 13-14, 15-17 років), що мають істотні якісні розходження і вимагають при роботі з ними різних рухових режимів.
Характеристика фізичної підготовленості учнів аналізованого віку свідчить про необхідність пошуку класифікатора групування експериментальних даних. У 11-17-літніх школярів такими характеристиками слід вважати рівень біологічного дозрівання та типи статури.
Це цікаво:
Структура модульної системи навчання
Перший етап. На ньому визначається зміст навчання по будь-якій професії й з окремими її складовими. Його можна назвати проектуванням змісту модульного навчання. Створення змісту – це послідовна деталізація даних конкретної професії працівника, починаючи з його функціональних зобов'язань і до окреми ...
Сутність і зміст управління розвитком виховної системи
Суттєві труднощі, що неминуче виникають при намірі оптимізувати управління виховним процесом, в значній мірі, пов'язані не з її структурно-функціональними особливостями, а з глобальнішими питаннями, що зачіпають місце і роль виховання в суспільстві невизначеність його перспективної стратегії. Важли ...
Значення пізнавальної активності на уроці
Практика показує що навчання як процес засвоєння знань, навичок і умінні протікає успішно лише при досить високій пізнавальній активності дітей - прагненні до навчання, до оволодіння більш повними і глибокими знаннями. При навчанні школярів на уроках фізичної культури виховання пізнавальної активно ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.