Примітка. Виділено навантаження індикаторних показників за домінуючими факторами
У віці 13-15 років домінуючим чинником зміни показників є рівень біологічного дозрівання. Найбільшу значущість названого фактора виявлено при зміні показників бігу на 30 м (37,7%), 6-хвилинного бігу (35,0%), стрибка в довжину з місця (34,5%).
Тип статури є домінуючим фактором зміни показників фізичної підготовки в 15-17-літніх школярів з девіантною поведінкою. Найбільшу значущість даного фактора виявлено при зміні показників піднімання й опускання тулуба (41,1%), підтягування на поперечині (32,7%).
Як доводять спостереження, істотною є частка внеску в мінливість показників обох характеристик внутрішньогрупового поліморфізму – рівня біологічного розвитку й типу статури, причому на різних вікових етапах значущість даних факторів помітно змінюється.
Отже, вік і стать, загальноприйняті фактори при розробленні нормативів, не є вичерпними для числових значень обговорюваних показників фізичної підготовленості. Усередині вікостатевої групи величини цих показників диференціюються рівнем біологічного розвитку та типом статури.
Це цікаво:
Підготовка майбутніх учителів до виховання школярів
у дусі нових ґендерних стратегій
Оскільки конструювання ґендеру у процесі соціалізації відбувається у соціальних суспільних інститутах, а одним із таких соціальних інститутів є освітні установи, то насамперед стає питання підготовленості самих вчителів, які теж відчули на собі вплив традиційної освіти і стереотипів. Безумовно, які ...
Особливості роботи з задачами на оподаткування
Невід’ємною частиною економічного всеобучу в умовах ринкових відносин України є знання про сплату податків та вміння їх нараховувати. За допомогою математичних методів, з якими учні знайомляться під час шкільних занять з математики, можна розкрити зміст багатьох податкових термінів, операцій та зал ...
Навчальні та виробничі практики в професійній освіті
Невід'ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців у вищих аграрних навчальних закладах є практика студентів. Її метою є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професійної діяльності, формування у них професійних умінь і нави ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.