У 11-12-літніх хлопчиків з девіантною поведінкою торакального типу статури (нормальний тип розвитку) результативність у бігу на 60 м обумовлена комплексом показників рухових здібностей, особливо розвитком швидкісних (r = 0,594), координаційних (r = 0,466) здібностей і рівнів розвитку здатності до витривалості (r = -0,534).
В учнів м'язового типу статури чітко виражене підвищення впливу показників рухових здібностей на розвиток швидкісних здібностей; лише показники нахилу тулуба вперед і 6-хвилинного бігу не корелюють з результатом бігу на 60 м.
В учнів дигестивного типу статури нами не виявлено достовірних кореляційних взаємозв'язків між результатом бігу на 60 м і показниками інших тестів.
В учнів торакального типу статури (нормальний тип розвитку) показники швидкісних здібностей (r = -0,610), швидкісної сили (r = 0,719) та координаційних здібностей (r = -0,610) впливають на результати в стрибках у довжину з розбігу. У хлопчиків м'язового типу статури показники швидкісних здібностей (r = -0,577), швидкісної сили (r = 0,653) є домінуючими в цьому виді легкої атлетики.
Школярі астеноїдного типу мають специфічні взаємозв'язки показників рухових здібностей. Високою є значущість показників швидкісних здібностей (r = -0,618) і швидкісної сили (r =0,610) у стрибках у довжину з розбігу. Підвищення результатів у цьому виді легкої атлетики в хлопчиків дигестивного типу можливе при збільшенні головним чином швидкісної сили (r = 0,606).
У стрибках у висоту в хлопчиків 11-12 років торакального типу статури (нормальний тип розвитку) показники швидкісної сили (r = 0,701) та координаційних здібностей (r = - 0,490) впливають на спортивний результат. Більшість проаналізованих показників моторики хлопчиків м'язового типу статури не корелюють з результатами цього виду легкої атлетики, тільки координаційні здібності (r = -0,520) та показники гнучкості в суглобах (r = 0,488) впливають на результативність стрибка у висоту.
Учні астеноїдного типу демонструють в основному низькі результати в стрибках у висоту. Показники швидкісних здібностей і швидкісної сили вірогідно впливають на результативність цього тестового завдання. Показники швидкісної сили справляють істотний вплив у цьому виді легкої атлетики в хлопчиків з надлишковою масою тіла (дигестивний тип статури).
Результати проведених досліджень довели, що дальність метання м'яча в хлопчиків торакального та м'язового типів статури (нормальний тип розвитку) багато в чому залежить від комплексного розвитку рухових здібностей.
Значущість розвитку рухових здібностей у метанні м'яча в школярів астеноїдного та дигестивного типів статури недостатньо виражена: тільки показники швидкісно-силових здібностей і гнучкості обумовлюють спортивний результат у даного контингенту.
Серед основних рухових здібностей, що визначають результативність у бігу на 600 м, витривалість займає особливе місце в хлопчиків усіх конституціональних типів.
В 11-12-літніх хлопчиків торакального типу статури (ретардований тип розвитку) результативність у бігу на 60 м обумовлена комплексом показників розвитку рухових здібностей, особливо швидкісних (r = 0,562), координаційних (r = 0,524) здібностей і швидкісної сили (r = -0,524).
Це цікаво:
Контроль, перевірка знань, умінь і навичок учнів
1. Мета, завдання і функції контролю за учбовою діяльністю. 2. Види і методи перевірки знань, умінь і навичок учнів. 3. Оцінювання знань учнів. Оцінка та оцінка-бал. 4. Шляхи вдосконалення контролю і оцінювання в сучасній школі. Ключові поняття: контроль, перевірка, оцінка, оцінка-бал, мотивація оц ...
Роль експерименту у педагогічних дослідженнях
Експеримент грає провідну роль під час здійснення освітніх, педагогічних реформ, робить можливою практичну перевірку професійної компетентності фахівців, професійні уміння і навики, теоретичні знання, використовувані в практичній діяльності. В ході дослідження шляхом проведення експериментів були з ...
Методи стимулювання навчальної діяльності учнів
Їх умовно можна поділити на дві групи: а) методи формування пізнавальних інтересів учнів (використовуються прийоми, які викликають позитивні емоції – образність, цікавість, здивування, моральні переживання); стимулююча роль навчального матеріалу (створення ситуації новизни, актуальності); використа ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.