В Україні відбувається перехід від медичної форми моделі профілактики наркоманії до соціальної, педагогічної та психологічної моделей, хоча соціальна політика в цій сфері продовжує орієнтуватися на неефективні заборонні міри. Ми переконані, що необхідно не стільки ввести заборону на вживання алкоголю, наркотиків і психоактивних речовин, скільки формувати ціннісно-мотиваційні й культурні установки молоді. Як свідчать результати нашого дослідження, найбільш прийнятною є орієнтація молоді на альтернативну наркотикам форму життєдіяльності. Цей підхід включає дії, спрямовані на підвищення рейтингу професійних цінностей, формування привабливого іміджу здорового способу життя, розвиток комунікативних навичок та емоційного досвіду, створення сприятливих і цікавих для молоді форм дозвілля, формування позитивної самооцінки, цілеспрямованості, громадської відповідальності, самозайнятості.
Багато підлітків бачать у наркотиках вихід, засіб звільнення від зовнішнього контролю з боку батьків, учителів, школи тощо. Спорт у цьому розумінні набагато ефективніший. Закладені в ньому здорова змагальність і вільний творчий пошук допомагають підліткові у формуванні власного внутрішнього реального світу, що і є запорукою справжньої свободи особистості.
Нерідко вживанням наркотиків підліток прагне погасити стан тривожності, позбутися надмірного контролю, сором'язливості, але перебороти цей стан допоможе унікальна властивість спорту – задоволення природного прагнення молодої людини до експериментування, пошуку нових незвичайних відчуттів і переживань.
Таким чином, заняття спортом є реальною альтернативою світу наркотиків. За нашими даними, підлітки, залучені до спортивного життя, у меншій мірі піддаються впливу наркобізнесу.
Результати наших досліджень дозволяють стверджувати, що, розвиваючи теорію фізичної культури (в аспекті використання її засобів, методів і форм з метою фізичної та соціальної реабілітації підлітків з девіантною поведінкою) в контексті гуманітарної парадигми, ми зможемо одержати, доповнити, уточнити знання про закономірності оздоровчої та фізкультурно-спортивної діяльності, отримати можливість розуміти її сутність як явище людської культури. Ми одержимо знання про внутрішні джерела самоорганізації, саморегулювання, самоврядування і саморозвитку підлітка, тобто про те, що складає корекційний і реабілітаційний ефект фізичної культури та спорту в складній роботі з дітьми й підлітками асоціального типу поведінки, в антинаркотичній профілактичній роботі.
Це цікаво:
Динаміка показників тривожності за період дослідження
Нерідко вживанням наркотиків підліток прагне погасити стан тривожності, позбутися надмірного контролю, сором'язливості, але перебороти цей стан може допомогти унікальна властивість спорту – задоволення природного прагнення молодої людини до експериментування, пошуку нових, незвичайних відчуттів і п ...
Написання психолого-педагогічної характеристики учня 11 класу
Вчитель, незважаючи на те хто він є за фахом, ще повинен бути хорошим психологом. Володіючи добре психологією людини він зможе швидше знайти підхід до учня, як особистості, враховуючи всі його психологічні якості. Проводячи психологічне спостереження у 11 класі, особливу увагу я приділив одному учн ...
Оформлення списку використаних джерел
Бібліографічний апарат в дисертації - це ключ до використаних автором джерел. Крім того, він певною мірою відбиває наукову етику і культуру наукової праці. Саме з нього можна зробити висновок про ступінь ознайомлення дисертанта з наявною літературою за досліджуваною проблемою. Бібліографічний апара ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.