Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності

Педагогіка і виховання » Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності

Сторінка 11

Розроблена, обґрунтована та експериментально перевірена модель організації професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності у процесі їхньої допрофесійної підготовки в медичному ліцеї спрямована на формування свідомого професійного самовизначення на медичні спеціальності, забезпечення необхідного резерву розвитку особистості, а також її здатності до тривалого навчання та майбутньої професійної діяльності з урахуванням високих вимог суспільства до медичного фаху. Доведено, що процес є ефективним, якщо особистість має сформовані професійно значущі якості та готовність продовжити навчання у вищому медичному навчальному закладі. Визначено, що готовність обрати фах медичного працівника зумовлена не окремими якостями, а їх інтегральною та синергетивною сукупністю, стійкою психолого-емоційною сферою.

Виявлено організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності: здійснення професійної орієнтації на основі моделі, яка спрямована на формування свідомого професійного самовизначення старшокласників у медичній галузі; розробки та впровадження змісту, організаційних форм і методів, спрямованих на оволодіння початковими професійними медичними знаннями, уміннями, навичками, інтеграції професійно орієнтуючої інформації у програми та зміст профільних навчальних предметів; розвитку в учнів медичного ліцею професійно-значущих якостей; використання активних форм профорієнтаційної роботи, зокрема екскурсій, спрямованих на наближення до медичної практики.

Критерії ефективності профорієнтаційної роботи у медичному ліцеї відображають рівень мотивації старшокласників на опанування медичних професій; сформованість моральних особистісних якостей, естетичних, деонтологічних та інтелектуальних цінностей; сформованості початкової системи знань у галузі основ загального та спеціального догляду за хворими; оволодіння інформаційними відомостями з медицини; сформованості системи початкових професійно важливих умінь і навичок; опанування старшокласниками різноманітних технологій навчання, які використовуються у вищих медичних навчальних закладах. Ефективність профорієнтаційної роботи визначалася рівнем сформованості свідомого професійного самовизначення старшокласників на медичні спеціальності.

Результати педагогічного експерименту свідчать, що всі показники ефективності профорієнтаційної роботи в експериментальних групах вищі, ніж у контрольних, що дає підстави зробити висновок про позитивні якісні зміни у знаннях, вміннях і навичках старшокласників експериментальних груп. Аналіз результатів формувального експерименту показав якісні зміни у спеціальних знаннях, готовності мотивації до вибору медичного фаху і педагогічну готовність до реалізації інтеграції знань та міжпредметних зв’язків старшокласниками експериментальних груп. Найсуттєвішим результатом педагогічного експерименту вважаємо зростання сформованості свідомого професійного самовизначення на медичні спеціальності, професійно важливих умінь і навичок, базових моральних якостей, стійкого морального інтересу до конкретної медичної спеціальності, потреби у набутті нових знань, готовністю до продовження навчання у вищому медичному навчальному закладі.

Результати дослідження дозволили розробити навчально-методичні матеріали для викладачів та учнів загальноосвітніх та профільних навчальних закладів, медичних ліцеїв щодо професійної орієнтації на медичні спеціальності: навчально-тематичний план і програму спецкурсу “Основи професійної орієнтації на медичні спеціальності”; методичні рекомендації щодо підготовки вчителя до професійної орієнтації на медичні спеціальності; методики з організації науково-дослідної роботи серед старшокласників-членів наукових товариств медичних ліцеїв; методичні матеріали щодо проведення профорієнтаційних екскурсій.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12 13

Це цікаво:

Особливості розвитку самооцінки дітей молодшого шкільного віку з різним рівнем навчальної успішності
Дослідження передбачало наступну послідовність етапів: Вибір методів дослідження. Організація та проведення дослідження: а) вивчення соціальних характеристик вибірки та встановлення рівня навчальної успішності школярів; б) вивчення рівня домагань учнів; в) вивчення самооцінки молодших школярів; г) ...

Передумови виникнення Оксфордського університету
З X ст. в Салерно, Павії, Болоньї, Парижі існували університети. Там вивчали право, латинську мову, філософію, медицину, математику. В Англії справи були дещо гірші: навіть серед духовенства було немало неграмотних. У 1117 р. був створений університет, що мав за мету дати священнослужителям більш п ...

Творчий проект «Одноламповий світильник»
1. Організаційно – підготовчий етап: А) Пошук теми, проблеми: Створити творчу роботу на тему: «Одноламповий світильник». Б) усвідомлення проблеми: Це має бути макет простий одноламповий світильник який повинен містить лампу, патрон, провід, вимикач тощо. Творча робота має виконувати своє функціонал ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com