Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності

Педагогіка і виховання » Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності

Сторінка 2

Враховуючи об’єктивну потребу та соціальну значущість якісної підготовки медичних кадрів, актуальність означеної проблеми, її недостатню теоретичну розробленість та практичне впровадження у діяльність медичних ліцеїв, темою дисертаційного дослідження обрано “Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності”.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до тематичного плану наукових досліджень Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (до 20.02.2007 – Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України) за темою “Психолого-педагогічні основи особистісного підходу до впровадження педагогічних технологій у професійних закладах освіти” (РК№0102U000401).

Тему дисертації затверджено на засіданні вченої ради Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, протокол №8 від 29 травня 2003 р., та узгоджено Радою з координації наукових досліджень у галузі педагогіки та психології в Україні 30 березня 2004 р., протокол №3.

Об`єкт дослідження – допрофесійна підготовка старшокласників у медичному ліцеї вищого медичного навчального закладу.

Предмет дослідження – професійна орієнтація старшокласників у медичному ліцеї вищого медичного навчального закладу.

Мета дослідження: здійснити цілісний науковий аналіз проблеми професійної орієнтації старшокласників; розробити та обґрунтувати модель організації професійної орієнтації старшокласників в умовах медичного ліцею; виявити організаційно-педагогічні умови її впровадження у процесі допрофесійної підготовки учнів у медичному ліцеї вищого медичного навчального закладу.

Гіпотеза дослідження полягає в тому, що професійна орієнтація старшокласників на медичні спеціальності в процесі допрофесійної підготовки у медичному ліцеї набуває ефективності за умов:

здійснення професійної орієнтації на основі моделі, яка спрямована на формування свідомого професійного самовизначення старшокласників у медичній галузі;

розробки та впровадження змісту, організаційних форм і методів, спрямованих на оволодіння початковими професійними медичними знаннями, уміннями, навичками, інтеграції професійно орієнтуючої інформації у програми та зміст профільних навчальних предметів;

розвитку в учнів медичного ліцею професійно значущих якостей;

використання активних форм профорієнтаційної роботи, зокрема екскурсій, спрямованих на наближення до медичної практики.

Відповідно до предмета, мети та гіпотези визначені основні завдання дослідження:

Проаналізувати стан дослідження проблеми у педагогічній теорії та практичній діяльності профільних ліцеїв.

Розробити, обґрунтувати та експериментально перевірити модель організації професійної орієнтації старшокласників у процесі їхньої допрофесійної підготовки в медичному ліцеї.

Виявити та обґрунтувати організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності у медичному ліцеї.

Визначити критерії ефективності профорієнтаційної роботи у медичному ліцеї.

Розробити методичні рекомендації щодо професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності в умовах медичного ліцею.

Методологічну основу дослідження становлять філософські положення про єдність теорії і практики, про людину як суб’єкт діяльності, про активність суб’єкта у пізнавальній діяльності; загальнотеоретичні і методологічні положення філософії, психології, педагогіки щодо розвитку і всебічного формування особистості в процесі здобуття нею освіти; сучасні концептуальні ідеї демократизації та гуманізації освіти і виховання, особистісно орієнтованого підходу до навчання, формування змісту допрофесійної освіти, зокрема професійної орієнтації старшокласників на медичні спеціальності.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Це цікаво:

Екологічне виховання на уроках української мови та літератури
Метою екологічного виховання та освіти є цілеспрямоване формування у кожної людини на всіх етапах її життя глибоких І міцних екологічних знань, розуміння органічного взаємозв'язку та єдності людства й навколишнього середовища, ролі природи в житті суспільства і людини, необхідності її охорони, вихо ...

Навчання розумінню будь-чого
Зрозуміти – значить могти пояснити це, постигнути це, практикуватися в їх виконанні для досягнення майстерства. Розуміння будь-чого складається з декількох етапів: По-перше, це питання: Що? Де? Коли? Хто? Як? Чому? Відповіді на ці питання дадуть Вам інформацію, яка допоможе зрозуміти що відбуваєтьс ...

Читання складів на сторінці букваря. Читання та аналіз букварних текстів
В підготовчому періоді діти включаються у відносно нову для них діяльність: якщо в дошкільний період переважала ігрова діяльність, то в школі переважає учбова робота – організована розумова праця, що вимагає стійкої уваги, значних вольових зусиль, уміння контролювати себе. Новий характер діяльності ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com