Формуючий експеримент. Метод екологічного проекту

Сторінка 8

Гра „Знайди свій дім” (закріплення знань про різноманітність тваринного та рослинного світу різних природних угрупувань). Зміст гри: кожен із гравців отримував назву певної тварини чи рослини. Кілька з них, що стояли на відстані 10-12 метрів від всіх учнів та за кілька метрів один від одного, за командою вчителя показували назви угрупувань, до яких відносились їх тварини, а учні, що стояли в ряд, наввипередки бігли до учня, де їхня тварина чи рослина зустрічалася. Вигравала та команда, що першою прибіжить та візьметься за руки.

Урок з предмету „ Я і Україна”.

Тема: закріпити правила поведінки дітей на вулиці, транспорті, громадських місцях, у лісі, біля води.

Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки на вулиці, у транспорті, громадських місцях, в лісі, біля води; практикувати їх у виконанні цих правил; прививати любов до природи, бережливе ставлення до неї.

Обладнання: пам’ятка індивідуальної поведінки у природному оточенні.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація знань про правила поведінки на вулиці .

1. Бесіда за пам’яткою „як треба поводитись на вулиці”

- Що треба зробити перш, ніж вийти на вулицю?

- Як треба поводитись, коли зустрінеш знайомого?

- Які правила вуличного руху ви знаєте?

2. Гра „Світлофор”.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання оповідання „Сідайте будь ласка.” В. Стутинського.

2. Бесіда з елементами розповіді про правила поведінки у громадських місцях .

- Уявімо, що ми знаходимося в музеї старовинних речей. Як ви думаєте, що тут виставлено? Чому виставленні речі не можна торкатися руками?

- Чому треба поводитися тихо?

- Отже, підсумуємо .

3. Робота над пам’яткою поведінки у природному оточенні.

а) вступне слово.

б) читання пам’ятки.

в) бесіда за прочитаним.

4. Слухання – розуміння оповідання.

5. Ознайомлення з правилами поведінки біля води.

ІV. Підсумок уроку.

Воспитательный час «О чём рассказывают этикетки?»

Цель: учить детей читать рекомендации на этикетках; осознавать степень воздействия на людей в целях защиты окружающей среды текстов этикеток; прививать экологическую культуру.

Оборудование: различные виды упаковок, карточки с понятиями и этикетками.

Ход занятия:

Вступительное слово учителя.

Беседа.

- Как вы думаете, что таит в себе слово «этикетка»? (Этикетка – ярлычок с торговым клеймом или надписью.) Покупая какую-либо вещь, мы замечаем на нём бумажною или тканевую карточку с рисунками. Для незнающих это всё равно, что читать китайские иероглифы. Сегодня мы с вами научимся читать некоторые из этих рисунков.

- Что может обозначить этот знак? (этикетка с огнём)

- Где можно встретить такую этикетку?

- Вы правы. Этикетка предупреждает нас о том, что вещество, находящееся в упаковке с таким знаком, легко воспламеняется.

- На упаковке с каким товаром мы встретим такую этикетку?

-Какие меры предосторожности нужно применять, чтобы не произошла беда?

- А что обозначает эта этикетка? (череп с костями, перечёркнутый крест накрест)

- Почему вы решили, что это – ядовитое вещество?

- На какой упаковке можно такое встретить?

3. Экологическая часть.

А) чтение стихотворения подготовленным учеником.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Це цікаво:

Діагностика пізнавальних можливостей учнів
«Чим раніше підростаюча людина усвідомлює свої психологічні особливості, – затверджують психологи, – тим раніше починає з'являтися в нього особливого роду турбота – турбота про формування власної особистості». Індивідуальні особливості пізнавальних процесів, їхні вікові зміни й цілеспрямовані досяг ...

Гра - активна форма пізнання навколишньої дійсності
Психологічні дослідження О. Леонтьєва, О. Запорожця, Д. Ельконіна, А. Люблінської та інших показали, що грі притаманні риси, характерні для будь - якої діяльності. Гра - активна форма пізнання навколишньої дійсності. Різноманітність її форм вводить дитину в коло реальних життєвих явищ. Дитина пізна ...

Особливості відчуття і сприймання кольору у молодшому шкільному віці
Колір як властивість предметів оточуючої дійсності та одна з характеристик людських відчуттів безпосередньо пов'язаний із зоровими відчуттями і сприйманнями. Зорові відчуття відіграють важливу роль у діяльності людини та пізнанні нею навколишнього світу. Апаратом зору є око - орган чуття зі складно ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com