(У складених реченнях учні пояснюють пунктограми, орфограми, відповідають на додаткові питання з граматики).
4.Фізхвилинка або "Мовний ланцюжок".
"Кобзар", Речення. Явір. Ревучий. Йосип. Підмет. Тарас. Словосполучення. Ями. Мова. Алфавіт. Так.
5.Робота з підручником (учні повторюють визначення, розділові знаки при звертанні та вставних словах, за поданими схемами усно складають речення).
6. Списати речення, розставити і пояснити розділові знаки, підкреслити граматичну основу в реченнях; зробити синтаксичний розбір 4 речення.
1. Зоре моя вечірняя, зійди над горою, поговорим тихесенько в неволі з тобою.
2.Думи мої, думи мої, лихо мені з вами.
З. Світ, бачся, широкий, та нема де прихилитись в світі одиноким.
4. Ми тебе не забули, Тарасе (прост, двоскл., пошир., розпов., ускл. звертан.)
7.Самостійна творча робота (включити грамзапис класичної музики).
І Варіант: описати автопортрет Шевченка, використовуючи вставні слова.
II варіант: написати розповідь з елементами роздуму, застосовуючи звертання і вставні слова.
Зразки.
І. Переді мною автопортрет Т.Г.Шевченка.
Ясне, привітне, відкрите обличчя. Високе чоло. Здається, в темних очах причаїлася туга поета. Мабуть, це і власний біль, і біль народу, що терпів муки кріпацтва.
Автопортрет Шевченка, на мою думку, - свідчення неабиякого хисту молодого художника.
2. Пам'ять про тебе, великий Кобзарю, безперечно, незгасна. Ми тебе не забули, Тарасе. Хоч ти не бував на Харківщині, але ім'я твоє увічнене і на нашій землі. У місті Харкові тобі, Кобзарю, гордо височить пам'ятник. І ти, поете наш славний, безумовно, житимеш у наших серцях.
(Творчі роботи перевіряються).
II. Підсумкова бесіда. Оцінювання роботи учнів на уроці.
ІІІ. Домашнє завдання:
з "Кобзаря" Т. Шевченка виписати 5-6 речень із звертаннями і вступними словами; зробити розбір і словосполучення, і речення.
Це цікаво:
Ритм як основна складова музично-ритмічного виховання
Одне з головних завдань початкового музичного розвитку дітей полягає у здійсненні ритмічного виховання. Музичний ритм виник з руху, з трудової діяльності людини. Пізніше він розвинувся в синкретичному мистецтві (танець, пантоміма) і граматичній структурній побудові слова (мовна динаміка). Початкови ...
Стан проблеми використання наочності в масовому педагогічному досвіді
З метою вивчення особливостей використання наочності у масовому педагогічному досвіді нами проведено спостереження уроків, анкетування вчителів початкових класів, проаналізовано нормативні документи, навчальні посібники для вчителів, журнальні публікації. У ході педагогічної практики нами відвідано ...
Навчання будь-яким навичкам
Усі вищезазначені підходи до навчання потрібні для навчання новим навичкам. Вміння робити, вміння запам’ятовувати та вміння розуміти – це будівнича конструкція для розвитку навичок. Для розвитку навичок необхідно: – вправи рольової гри – це ситуації, в яких Ви, моделюючи ситуацію, дієте до кінця, в ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.