Методика формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій

Педагогіка і виховання » Методика формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій

Сторінка 2

Указані недоліки породжують суперечності між: вимогами ринку праці до рівня професійної підготовки інженерів-педагогів та якістю підготовки випускників професійних навчальних закладів; вимогами суспільства до особистості викладача технічних дисциплін та недостатнім рівнем розробки теорії його професійної підготовки; необхідністю формування у майбутніх викладачів технічних дисциплін економічних знань засобами комп’ютерних технологій та недостатньою розробленістю необхідної методики навчання. Викладені суперечності зумовлюють необхідність розв’язання проблеми формування економічних знань у майбутніх викладачів технічних дисциплін засобами комп’ютерних технологій.

Потреба ефективного застосування інженерами-педагогами економічних знань при вирішенні професійних завдань, з одного боку, і недостатність розробки теорії та практики з питання формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій – з іншого, зумовили вибір теми дослідження «Методика формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій».

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-практичні розробки проведеного дисертаційного дослідження є складовою частиною науково-дослідної роботи спільної лабораторії з проблем інженерно-педагогічної освіти Української інженерно-педагогічної академії та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за темою «Формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів». Тему затверджено на засіданні вченої ради Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (протокол №4 від 26 квітня 2007 р.). Дисертація виконана відповідно до держбюджетної теми №5-7 «Теоретичні та методичні основи педагогічної складової інженерно-педагогічної освіти», затвердженої в Українській інженерно-педагогічній академії (протокол №16 від 16 червня 2004 р.). Особистий внесок дисертанта у виконання даної роботи полягає в обґрунтуванні педагогічних умов формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів та в розробці й апробації відповідної методики навчання.

Тему дисертаційного дослідження затверджено Вченою радою Бердянського державного педагогічного університету 26 грудня 2000 року (протокол № 7) та узгоджено на засіданні Ради з координації наукових досліджень у галузі педагогіки та психології в Україні 14 травня 2002 року (протокол №5).

Мета дослідження – теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити мету, зміст і способи формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій.

Завдання дослідження:

Провести аналіз стану проблеми формування економічних знань у психолого-педагогічній літературі.

Визначити роль засобів комп’ютерних технологій в формуванні економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів.

Встановити й обґрунтувати комплексні міжпредметні зв’язки комп’ютерних, економічних і технічних навчальних дисциплін з метою інтеграції комп’ютерних, економічних і технічних знань. На цій основі сформулювати мету й визначити підходи до формування змісту комп’ютерних, економічних і технічних навчальних дисциплін.

Розробити методику формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій на основі двоступеневої інтеграційної моделі формування економічних знань.

Експериментально перевірити розроблену методику формування економічних знань засобами комп’ютерних технологій у майбутніх інженерів-педагогів.

Розробити та впровадити в навчальний процес підготовки майбутніх інженерів-педагогів рекомендації щодо формування в них економічних знань засобами комп’ютерних технологій.

Об’єкт дослідження – процес навчання майбутніх викладачів технічних дисциплін.

Предмет дослідження – формування економічних знань у майбутніх інженерів-педагогів засобами комп’ютерних технологій.

Гіпотеза дослідження полягає у припущенні, що якість формування економічних знань у майбутніх викладачів технічних дисциплін підвищиться за умови реалізації методики навчання, в основі якої знаходиться двоступенева модель, заснована на інтеграції комп’ютерних, економічних і технічних знань.

Методи дослідження:

теоретичний пошук: аналіз наукової та методичної літератури з проблеми формування економічних знань; міждисциплінарний синтез; порівняння, узагальнення й систематизація теоретичного і практичного матеріалу, що вивчається майбутніми викладачами технічних дисциплін; теоретичне моделювання;

емпіричні методи: педагогічний експеримент (констатувальний, формувальний, порівняльний); педагогічне спостереження за діяльністю студентів; анкетування, бесіди з викладачами вищих інженерно-педагогічних навчальних закладів; ретроспективний аналіз власного досвіду;

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Це цікаво:

Проектування модульної системи навчання
Основна мета проектування модульної технології - активізація самостійності дії студента по отриманні знань, умінь і навичок. Модульна технологія залучає до творчості студента, який стає співавтором занять, співпрацює з викладачем. Всім викладачам відома така істина, якщо, студент нас слухає, він пр ...

Використання народних ігор у вихованні школярів молодшого шкільного віку
Проблема широкого використання народних ігор у педагогічному процесі школи - це одна з актуальних проблем духовно - культурного відродження. С. Русова наголошує на значенні народних ігор як прадавнього результативного засобу виховання дітей. Поряд з усною народною творчістю, традиціями, пізнанням п ...

Розробка методичних рекомендацій що до запобігання комп’ютерної залежності
Коли людина вже стала залежною від комп’ютера, родичі стикаються з певними проблемами. І коли вони кажуть про це людині яка стала залежною вона може не погоджуватися з ними, бо для неї така поведінка вже сала нормою. Навіть якщо вона розуміє, що люди якій кажуть про її проблеми праві, то вона може ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com