Завдання для 4 групи:
1. Налийте блюдце трішки води і опустіть в неї монету. Дістаньте монету, не замочивши рук. Для цього запаліть свічку, поставте її на тарілку і накрийте банкою блюдце так, щоб монета була поза банкою. Вода «втягнеться» в банку, як тільки свічка затухне. Можна буде взяти монету. Поясніть це явище.
2.Візьміть склянку з водою, накрийте її листком паперу, розміри якого більші за діаметр склянки. Тримаючи склянку за нижню частину, притисніть папір до склянки долонею і перекиньте склянку догори дном. Вода буде триматися в перекинутій склянці. Поясніть це.
Підказка:
1. Під банкою внаслідок згоряння кисню утворилася область (підвищеного, зниженого) тиску, куди під дією атмосферного тиску втягнулася вода.
2. Прочитайте 3 абзац с.99 (В.СиротюК) і ви зможете пояснити даний дослід.
Учитель: Молодці! Ви впоралися із завданнями. Отже, ви станете гарними спеціалістами в області медицини, ветеринарії, шоу-бізнесу. До речі, у Харкові є багато вищих
навчальних закладів, в яких готують таких спеціалістів – Харківський державний медичний університет, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківська державна академія культури, Харківський державний інститут мистецтв та _н .
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
2. Підготувати доповіді або комп’ютерні презентації: «Атмосфера Землі, її екологічне значення», «Дослід з магдебурзькими півкулями», «Природні барометри».
Це цікаво:
Методика вивчення пригодницької повісті «Пригоди Робінзона Кукурудзо» В.
Нестайка
Вивчення творчості Всеволода Нестайка на уроках позакласного читання у 6 класі зосереджена зокрема на таких творах: «Пригоди Робінзона Кукурудзо», «Таємниця трьох невідомих», «Незнайомець з тринадцятої квартири». На мою думку, твори, які обрані на позакласне читання є доречними та актуальними і даю ...
Розробка рекомендацій по впровадженню логоритмічних
занять для дітей дошкільного виховання з урахуванням віку дітей
Для маленьких – фізкультура у віршиках Прогулянка до лісу І. Ходьба і біг Ось вузька доріжка, Ось — веселі ніжки. На вузьку доріжку Стали наші ніжки. Вихователь показує накреслену доріжку, притупує ногами. Діти стають на доріжку. Ніженьки крокують. Діточки рахують: Раз, два, раз, два. Біля стежечки ...
Джерела збагачення словникового запасу учнів
В основу початкового курсу української мови покладено всебічний розвиток мовлення. Це одна з найактуальніших проблем шкільного навчання. Розвиток мовлення – це провідний принцип у роботі з читання, граматики, правопису. Саме він об’єднує всю мовленнєву діяльність учнів. Робота над правильною вимово ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.