2. Перебудуйте (усно) текст так, щоб у ньому вживались дієслова із значенням незакінченої дії.
Друзі птахів
Прийшла весна. Тепле проміння сонця зігнало сніги. З гір потекли струмочки. Зазеленіла молода травичка. Діти радісно зустріли весняних гостей. Вони прикріпили на деревах шпаківні, синичники.
(З газети),
— Випишіть дієслова парами, усно поставте до них питання. (Зразок виконання: прийшла — йде). У другому реченні знайдіть підмет, присудок, другорядні члени.
3. Вправи 509 і 510.
— Придумайте словосполучення з дієсловами співає, дзвенить так, щоб дієслова у них вживались у прямому і переносному значенні. (Співає пташка, співає дівчинка, співає серце, співає нива; дзвенить голос, дзвенить пісня, дзвенить дзвінок).
4. Складання усної розповіді за малюнком. Вправа 511.
— Побудуйте словосполучення дієслова з іменником. (Прилетіли з півдня, повернулись на батьківщину, наповнюють гомоном, ремонтують гнізда, мостять гнізда, збирають галузки, носять на дерева, складають купкою, виведуть пташенят).
Можливий варіант розповіді.
Настала весна. Прилетіли II перші вісники — граки. Зиму вони провели на півдні, а тепер повертаються на батьківщину.
Граки метушаться, наповнюють усе навколо немовкнучим гомоном. Пора і про потомство потурбуватись. На голих вітах беріз багато старих грачиних гнізд, їх потрібно поремонтувати. Хто не встиг зайняти старе гніздо, той мостить нове. Граки збирають сухі галузки і носять їх на дерева. Гілка на гілочку — і гніздо готове. Незабаром граки виведуть пташенят.
— Як називається складений вами текст? Доведіть, що це розповідь. Знайдіть зачин, основну частину, кінцівку тексту.
IV. Домашнє завдання. Вправа 512.
V. Підсумок уроку.
Це цікаво:
Процес виховання, його специфіка, структурні елементи, рушійні сили
Виховання – це система виховних заходів, спрямованих на формування всебічно і гармонійно розвинутої особистості. Специфічним для нього є двосторонній характер, багатогранність завдань і змісту, трудність розкриття внутрішнього світу дитини, багатство форм і методів, неперервність, тривалість у часі ...
Дидактичні вимоги до використання наочності
Пізнання завжди починається з безпосереднього споглядання, з спостереження речей, явищ, тобто з безпосередньої взаємодії людини з виучуваними предметами за допомогою органів чуття. Щоб пізнати невідомий предмет, дитина повинна його з усіх боків оглянути, визначити форму, колір, твердість, смак, зап ...
Сучасні теорії мотивації
Систематичне вивчення мотивації із психологічної точки зору не дозволяє визначити точно, що ж спонукує людину до праці. Однак дослідження поводження людини в праці дає деякі загальні пояснення мотивації й дозволяє створити прагматичні моделі мотивації співробітника на робочому місці. Теорії мотивац ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.