Організація навчально-виховного процесу щодо підвищення якості знань учнів у застосуванні індивідуального підходу на уроках історії україни

Педагогіка і виховання » Індивідуальний підхід до навчання як засіб підвищення якості знань учнів » Організація навчально-виховного процесу щодо підвищення якості знань учнів у застосуванні індивідуального підходу на уроках історії україни

Сторінка 4

ІІІ. Закріплення нових знань учнів:

Гра: питання – відповідь.

Учні повинні поставити питання по темі уроку своїм однокласникам. Обов’язковою умовою є необхідність знати відповідь на поставлене питання.

ІV. Домашнє завдання:

Опрацювати параграф № 11 підручника Буштрука О.В. «Історія України» 7-8 клас.

Розробка уроку з історії України у 5 класі. Узагальнення з теми «Княжа Русь – Україна»

Тема: Узагальнення з теми «Княжа Русь – Україна».

Мета: повторити матеріал, використаний у темі «Княжа Русь – Україна», через систему вправ та завдань узагальнити його; через питання причинно-наслідкового характеру розвивати вміння аналітично мислити, через словникову роботу на уроці збагачувати та розвивати активний словниковий запас дітей; на матеріалі уроку, на його змістові спів діяти вихованню патріотизму, любові до рідного краю.

Обладнання: демонстраційне: карти «Київська Русь», «Напад татаро – монголів на Київську Русь у ХIII столітті»; дитячі малюнки до теми; назви розділів, епіграфи до кожного розділу; картки з термінами.

Індивідуальне: атлас, підручник, картки з завданням.

Тип уроку: урок повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

Форма уроку: урок – літопис.

ХІД УРОКУ :

1. Організація класу.

2. Оголошення теми та мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми повторимо увесь матеріал , що вивчали на уроках історії з теми «Княжа Русь – Україна». Який період часу ми будемо вивчати? - Ці події відбувалися дуже давно. Живих свідків не лишилося. Звідки історики дізналися про минуле?

- Сьогодні ми теж спробуємо створити свій літопис, встановимо послідовність історичних подій, проаналізуємо їх, відпрацюємо історичні терміни.

3. Актуалізація опорних знань.

- Назвіть різновиди історичних джерел.

- Назвіть письмові історичні джерела.

- Що ми називаємо «літописом» ?

Літопис – послідовний запис історичних подій, який робився сучасником від руки.

- Як називають людину, що створює літопис?

- Розкажіть, як створювались літописи ?

- Чи були літописці безпристрасними ? Свою думку доведіть.

- Ось і ми також можемо не бути безпристрасними, працюючи над літописом, навіть навпаки – потрібно показувати своє відношення до подій чи історичних діячів. Отож до праці!

4. Створення літопису.

1 сторінка «Заснування Києва».

( З’являється монах )

Монах:

Мандруючи понад старим Дніпром

Світанками, удень і вечорами,

Вночі, під чистим зоряним шатром,

Перед вогнем, що руки грів теплом,

Я думкою летів через тумани.

Туди, в минувшину далеких днів,

Коли діди, забуті й незабутні,

Уперше стали між високих гір,

Оглянули широкий видно зір,

За покоління дбаючи майбутні.

Трудилися у поті своїх чіл,

Орали землю, ставили оселі,

Воздвигли городи і частокіл,

І в клопоті буденних трудних діл,

Сади садили, будували села .

Почнемо ж нині повість цю смутну

Про порохом повиту давнину,

Про ті часи далекі й незабутні,

Коли діди прославлені в віках,

Виходили на свій великий шлях,

За покоління дбаючи майбутні.

( Два учні розгортають першу сторінку, на якій записана назва, відведено місце для малюнка та епіграфа. Після розповіді про заснування Києва порожні місця заповнюються.)

1 Учень: Над річкою Дніпро жили поляни. Їх столицею було місто Київ. Про заснування Києва існує багато легенд. В одній з них говориться про те , що назва міста пішла від Кия, який був перевізником через Дніпро. За іншою легендою апостол Андрій прийшов зі своїми учнями на Україну, до того місця, на якому зараз стоїть місто Київ, і промовив:

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Це цікаво:

Особистісно орієнтований підхід у використанні ігор на уроці німецької мови
Мовні ігри допомагають формувати вимовні, лексичні та граматичні навички, тренують уживання мовних явищ на різних етапах вивчення іноземної мови. Висока ефективність мовної гри безсумнівна. Учителі і діти працюють з використанням «ігрових» матеріалів легше, веселіше, а головне, продуктивніше. Основ ...

Завдання та принципи трудового виховання
Завдання трудового виховання зумовлені загальнолюдськими потребами життя людини в суспільстві та природному середовищі. Звучать вони так: 1. Сформувати в людині любов до праці як її природної потреби і необхідності активної життєдіяльності. 2. Забезпечити соціально-психологічні умови для підтриманн ...

Фінансова допомога студентам
При встановленні демократичного режиму в Болгарії система фінансової підтримки студентів перетерпіла деякі зміни. На початку 90-х років різко скоротилася кількість студентів, чиє навчання фінансувалося державою. За період 1991-1997р. кількість студентів збільшилася на 160%. Цей факт змусив державу ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com