Виходячи із предметно-змістових ознак, можна визначити два типи проектів: Монопроекти реалізуються, як правило, в рамках однієї навчальної дисципліни.
Міждисциплінарні проекти – виконуються лише в позанавчальний час і під керівництвом кількох спеціалістів з різних галузей знань.
За характером контактів проекти можуть бути;
• індивідуальними (персональними)
• груповими (в межах однієї групи)
• загальними для навчального закладу
• регіональними (в межах однієї країни)
• міжнародними (телекомунікаційними за допомогою Інтернету)
За тривалістю проекти можуть бути:
• міні проекти (15–20 хв)
• уроки-проекти (45 хв)
• короткотривалі проекти (4–6 занять)
• тижневі проекти
• довготривалі проекти (до 1 року)
Класифікація проектів за домінуючою діяльністю студентів:
Практико-орієнтований проект – спрямований на розв'язання соціальних задач. Результат діяльності його учасників може бути використаний в житті групи, навчального закладу, міста, держави. Форма кінцевого продукту, при цьому, найрізноманітніша – від навчального посібника до пакету рекомендацій щодо реформування економіки України.
Дослідницький проект за структурою нагадує наукове дослідження. Він включає в себе обґрунтування актуальності обраної теми, постановку задач дослідження, висування гіпотези та її перевірку, обговорення та аналіз отриманих результатів. Під час виконання проекту повинні використовуватись методи сучасної науки: лабораторний експеримент, моделювання, соціологічне опитування та ін.
Інформаційний проект спрямований на збір інформації про будь-який об'єкт з метою аналізу, узагальнення і пред'явлення інформації широкій аудиторії. Продуктом проекту часто є публікація в ЗМІ, зокрема в мережі Інтернет.
Творчий проект передбачає максимально вільний та нетрадиційний підхід до його виконання і презентації результатів. Це можуть бути альманахи, театралізації, твори образотворчого або декоративно-прикладного мистецтва, відеофільми тощо.
Рольовий проект – розробка та реалізація такого проекту дуже складна. Беручи в нім участь, проектанти обирають собі ролі літературних або історичних персонажів, фантастичних героїв з метою відтворення різноманітних соціальних або ділових стосунків через ігрові ситуації. Часто результат проекту залишається невідомим до самого завершення: Чи буде розв'язано конфлікт і підписано договір?
Це цікаво:
Методи навчання як компонент дидактичної структури
1. Методи навчання - дидактична категорія. 2. Класифікація методів навчання. 3. Характеристика окремих методів навчання (крім проблемного і програмованого): а) розповідь; б) бесіда; в) робота з книжкою; г) драматизація; д) прослуховування художнього слова; е) спостереження; є) демонстрація; ж) лабо ...
Сучасні концепції
постановки даної проблеми
Вчені давно цікавилися тим, що зумовлює поведінкові відхилення у дітей і що можна зробити, щоб попередити виникнення цих відхилень. Грецькі філософи Демокрит, Платон, Аристотель були переконані в тому, що виховання шляхом переконань має позитивний вплив на розвиток вихованців. Так, Демокрит вважав, ...
Концепція статеворольового виховання
Як реакція на недоліки "безстатевого" виховання радянського періоду існування нашої педагогіки починається розвиток і поширення статеворольового підходу. Розглянемо детальніше, у чому полягає сутність статеворольового підходу до навчання та виховання учнів, який можна назвати одним з сутт ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.