Зміст і специфіка художнього оформлення дошкільного закладу

Сторінка 1

Розглянемо, які чинники впливають на особливості організації художньо-естетичного середовища в ДНЗ.

Тип ДНЗ.

До системи дитячих освітніх установ належать дитячі садки і дитячі ясла. Правда, необхідно відзначити, що кількість настільки поширених в нашій країні 10-15 років тому ясел, стрімко скоротилася за так званої оплачуваної декретної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

До системи ДНЗ відносяться також «сімейні дитячі сади» – приватні дошкільні установи на 0,5 і 0,25 дитячої групи - тобто на 10 і 5 дітей, що розміщуються безпосередньо в житлових квартирах (приватних житлових будинках) власника ДНЗ.

У житлових комплексах можуть передбачатися чергові групи короткочасного нагляду - денні, де дитину можна залишити на кілька годин, і цілодобові - надають послуги з догляду та нагляду протягом декількох діб. Чергові групи короткочасного нагляду можуть виконувати роль притулку строком до декількох тижнів, з наданням дитині психологічної допомоги.

Художньо-естетичне середовище цих різних за типом ДНЗ відрізняється залежно від архітектури і планування приміщень будівель, в яких вони поміщаються. Сьогодні дитячі дошкільні установи будуються в нашій країні за типовими і індивідуальними проектами. Є певні суперечності між естетичними якостями архітектури дитячих дошкільних установ та їх інтер'єрами, які є частиною художньо-естетичної середовища.

Архітектор, по суті, не бере участі у розробці інтер'єрів, а тим більше окремих елементів меблів або обладнання. Причина цього – дуже низька вартість типового проектування. Специфікація меблів та обладнання виконується технологами за єдиними для всіх каталогами. Звідси – безликі стандартні казенні інтер'єри. Щирі наміри персоналу та адміністрації закладу згодом виправити становище нерідко призводять до непрофесійних рішень, позбавлених стилістичної цілісності, і характеризуються елементами вульгарності і несмаку.

Ось у цих-то конфліктних протистояннях морально застарілої архітектури і вимог до оновлення дизайну і виявляються знання, смак і такт персоналу дитячого закладу. Саме від їх внутрішньої культури і залежить в кінцевому результаті, яким буде вигляд дитячого закладу та рівень естетичного виховання дітей засобами обстановки.

Типи будівель дитячих дошкільних установ мають суттєві відмінності між собою (загальні відрізняються від оздоровчих, постійні від сезонних). Ці відмінності визначаються і умовами будівництва, і кліматом, і особливостями місцевості. Наприклад, з метою створення естетичного комфорту в будинках дитячих садів північних районів країни фахівці рекомендують «розкріпачувати» предметно-просторове середовище як би зсередини. Дотримуючись цієї рекомендації, будівельники створюють закриті прогулянкові веранди, з'єднані заскленими переходами. У приміщеннях влаштовуються зимові сади і плавальні басейни з постійним мікрокліматом, фотарій та інші зручності. Стіни будівлі забарвлюються в яскраві сонячні кольори, в оформленні будівлі використовуються барвисті вітражі, квітучі композиції.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Це цікаво:

Навчання лексичній стороні мовлення
“Спочатку було слово…”. Цей вислів із Євангелія від Іоанна, який дійшов до нас із християнської міфології, чітко визначає значення і роль лексики як безпосередньо в житті людини, так і в мові як в системі знаків. “Слова – це назви речей, явищ, подій, назви всього того, що наявне в дійсності… Якщо н ...

Самостійна робота учнів з математики в навчальному процесі початкової школи
Тепер освіта зорієнтована на індивідуальний розвиток особистості, тому вчитель повинен цілеспрямовано формувати в учнів здібності до самореалізації і саморозвитку, цілеспрямовано формувати і розвивати окремі якості учня, які допоможуть йому "знайти себе" і реалізувати свій потенціал. А пр ...

Дослідження роботи лічильників імпульсів
Мета роботи: ознайомитись з принципом роботи та схемотехнікою цифрових лічильників імпульсів, їх основними характеристиками та сферою використання; набути практичних умінь роботи з цифровими інтегральними схемами. Обладнання: монтажна плата, радіодеталі (згідно поданої схеми), паяльник, монтажні пр ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com