В інтер'єрі дитячого садка вироби плоскорельєфної різьби використовуються в оформленні залу, вестибюля, сходів у поєднанні з озелененням, керамікою. В оформленні зон самостійної художньої діяльності невеликі різьблені панно можуть прикрасити книжковий і музичний куточки.
В оформленні зон образотворчої діяльності дітей можна вдало застосувати розписні вироби з дерева. Взагалі треба сказати, що розписне дерево (плоске, токарне, довбання) завжди прикрашало інтер'єр народного жилища, виконуючи насамперед утилітарну функцію. Невеликі деталі образотворчого фольклору, навіяні мистецтвом минулого, цілком доречні в оформленні дитячого садка. Ці деталі слід «обігравати» і застосовувати як твори народного мистецтва, що додають колорит, індивідуальність вигляду дитячого інтер'єру, і ні в якому разі не намагатися повторити оформлювальними засобами «хату», «вікно з геранню і віконницями» або «дубові глухі ворота з різьбленою дугою ».
Народні іграшки з дерева та глини вже давно використовуються як національні сувеніри, як елементи прикраси інтер'єру. Це й зрозуміло, оскільки для малюків зараз випускається величезний асортимент більш легких барвистих, небитких, оригінальних іграшок. Іграшка з дерева і глини в основному служить дидактичним цілям на заняттях, але нерідко прикрашає куточок народного мистецтва в залі, методичному кабінеті. Якщо іграшку-зразок добре видно дитині, якщо вона з вигадкою, грамотно поєднується з іншими (в сюжетній композиції), добре освітлена, її естетична роль висока. В оформленні куточка народного мистецтва використовуються споріднені виробам матеріали – тканини (ситець народної набійки, полотно, льон), дерево, кераміка, соломка і інший природний матеріал у поєднанні з виробами народного мистецтва даної місцевості.
Образотворче мистецтво надає оригінальний характер інтер'єру і дитячому закладу в цілому. Сучасна тенденція до звільнення зовнішнього вигляду дитячої установи від стереотипу, штампа проявляється навіть у назвах дитячих садків: «Казка», «Сонечко», «Теремок» і ін. замість знеособлених номерних знаків. Тут самі назви підказують відповідні мотиви розпису, вітража, мозаїки та інших творів монументального та декоративно-прикладного мистецтва. Завжди треба пам'ятати, що діти –це головне при вирішенні інтер'єру засобами мистецтва.
Природа і озеленення
Велике значення в організації художньо-естетичного оформлення грає фітодизайн. Фітодизайн являє собою як складання окремих об'ємних або плоских композицій з живих або засушених квітів і рослин, так і цілісне оформлення інтер'єрів квітами, травами, деревами, корчами і т.п. Правильно підібрані і розміщені з гарним смаком рослини створюють психологічний комфорт у приміщенні, покращують його мікроклімат. Потрібно подбати про те, щоб підібрати рослини за формою і кольором, скласти букет, вінок, гірлянду, кошик на основі композиційних закономірностей, відповідно зі стилями та школами аранжування квітів.
Багатство форм і фарб природи підказує необхідне рішення для створення образу, вираження почуттів думок за допомогою квітів, листя, гілок. Крім рослинного, світу в композицію можуть бути включені інші природні матеріали (камені, пір'я, мушлі), а також штучні квіти і рослини, які досконало імітують живі, пластик, метал, кераміка, стрічки, іграшки та ін.
Це цікаво:
Умови екологічного виховання
Мета, зміст і завдання екологічного виховання дітей великою мірою зумовлені наявністю у педагогічному процесі об'єктивних і суб'єктивних умов. При цьому до об'єктивних умов належать: рівень педагогічної діяльності й майстерності вихователів, їх загальна і спеціальна підготовка з питань екологічного ...
Методики виховання в дошкільників
позитивного ставлення до природного довкілля
Сьогодні є очевидним для всіх, що екологічне виховання дошкільників – це не тільки подання відповідних знань, а й спрямування на усвідомлення екологічної цінності природного середовища у єдності його з людиною. Таке усвідомлення ґрунтується на розумінні залежностей, які існували і існують у природі ...
Обґрунтування змісту і структури програми навчального курсу
Навчальна програма з навчального предмета – це документ, що визначає зміст знань, умінь та навичок, яких повинні набути учні на заняттях. У пояснювальній записці розкриваються завдання занять, а також деякі вказівки методичного характеру щодо організації навчального процесу, використання наочних по ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.