Розробка бінарних дій викладача й учнів на уроці "Ремонт автоматичних регуляторів"
Тема уроку: Ремонт автоматичних регуляторів.
Мета уроку: Проконтролювати базові знання по темі: "Ремонт автоматичних регуляторів". Сформувати знання та вміння перелічувати складові технологічного процесу та описувати загальний алгоритм ремонтних робіт.
Тип уроку:
Комбінований (КД та формування ООД)
Методи, застосовувані на уроці:
1. Для КД - усне опитування.
2. Для формування ООД - пояснення.
Структура уроку:
1. Організаційний етап.
2. Постановка цілей і завдань уроку.
3. Мотиваційний.
4. Контроль базових знань (КД).
5. Формування ООД.
6. Підведення підсумків
7. Видача домашнього завдання.
Таблиця 2.7
Структурні елементи уроку. |
Дії викладача |
Дії тих, кого навчають. |
1. Організація початку уроку. (2 хв.) |
Вітання учнів, перекличка. |
- Відповідають на вітання. Готуються до заняття (дістають зошити, ручки). |
2. Постановка цілей і завдань уроку. (3 хв.) |
Запишіть будь ласка тему уроку "Ремонт автоматичних регуляторів". Мета нашого уроку, спочатку ми проводимо контроль знань а потім розглянемо у якому порядку виконуються ремонтні роботи. |
Записують тему уроку й усвідомлюють мету уроку. |
3. Мотивація (3 хв.) |
Викладач повідомляє про важливість вивчення даної теми: "Вивчення цієї теми дозволить вам краще орієнтуватися в подальшому вивченні даної діяльності та при вивченні цієї дисципліни ви зможете влаштуватися на гарну роботу з непоганим заробітком". |
Усвідомлюють важливість цієї теми. |
4. Контроль базових знань. (7 хв.) |
Викладач використовуючи метод усного опитування, проводить контроль базових знань за наступними питаннями: 1. Який слюсарний інструмент ви знаєте. 2. Який алгоритм ремонту ви можете запропонувати. 3. Перечисліть види ремонтних робіт. |
Відповідають на питання викладача. Питаються дізнатися у викладача на яку оцінку вони розраховують. |
5. Формування ООД (24 хв.) |
Викладач починає виклад теми використовуючи метод пояснення за наступним планом: 1. Загальні відомості про ремонтні роботи. 2. Загальний алгоритм виконання ремонтних робіт систем електроавтоматики. При цьому задиктовує загальний алгоритм виконання ремонтних робіт. |
- Учні уважно слухають. Конспектують. |
6. Підведення підсумків. (3 хв.) |
Викладач узагальнює інформацію уроку вказуючи на основні моменти теми, оголошує оцінки отримані учнем за урок. |
Учні уважно случають та питають чому ними отримана та чи інша оцінка. |
7. Видача домашнього завдання. (3 хв.) |
Викладач видає домашнє завдання. Поясніть яким чином використовується інструмент для заданих конструктивних елементів: авто вимикач; силовий трансформатор; запобіжник; автоматичний регулятор. |
Учні уважно слухають та записують домашнє завдання. |
Це цікаво:
Шляхи підвищення ефективності уроку в сучасній школі
Для підвищення ефективності уроку слід дотримуватись таких правил: керувати пізнавальною діяльністю учнів на основі закономірностей і принципів навчання; напруженою, досконало організованою і результативною пізнавальною діяльністю учнів; творчим, нестандартним підходом до розв’язання нестандартних ...
Експериментальна перевірка виховання
емоційно-позитивного ставлення до природи у дітей дошкільного віку
Метою експериментального дослідження є визначення рівня екологічної вихованості дошкільників. Завдання експерименту: 1) визначити критерії рівня екологічної вихованості дошкільників; 2) підібрати діагностичний матеріал і устаткування; 3) провести діагностику рівня екологічної вихованості дітей. Еко ...
Методика проведення екскурсій в шкільному курсі біології
Однією з форм організації навчальної роботи з біології є екскурсії в природу. Ніякі наочні посібники і слова не замінять дитині безпосереднього спілкування з природою, коли вона чує шум вітру в гілках дерев, бачить різноманітні барви палітри природи, помічає найдрібніші зміни в лісі і на полі. І чи ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.