Методика використання рольових ігор на уроках історії

Педагогіка і виховання » Урок-гра на уроках історії у загальноосвітніх школах » Методика використання рольових ігор на уроках історії

Сторінка 2

Класифікацію рольових ігор проводять за різним ознаками. Вони діляться на класи залежно від способу їх створення і проведення, по рівням складності й по цільовій ознаці. Наводимо один із варіантів класифікації рольових игор.

Виділивши три основні види: виховні, освітні і розважальні гри, неможливо провести чітку межу між ними. Кожна гра чогось вчить і виховує певні риси в гравців. І кожна рольова гра поки що є засобом проведення дозвілля, тобто має розважальний характер, крім мабуть, ділових ігор,про які ми поговоримо трохи згодом. Проте, вже можна розділити розважальні ігри (учасники яких, переважно, мають на меті відпочити таким нетрадиційним способом), і освітні (організатори яких ставлять собі завдання передати гравцям певні знання і набути навички). У цьому: «ігровий стиль навчання найбільш продуктивний, оскільки дає можливість створювати історичні, політичні, етнографічні і технічні моделі, а рішення ігрових завдань є досягненням мети для гравців і организаторів».

За джерелом створюваної у процесі гри ситуації рольові гри можна розділити на дві основні групи: літературні, історичні. Не варто забувати, що у чистому вигляді ці типи ігор мало зустрічаються. Літературні рольові гри мають чітко зазначене літературне джерело (одне, рідше кілька). Історичні рольові гри можуть мати, а можуть не мати літературно- художніх описів. Їх основні джерела - історичні і лінгвістичні нариси, серйозні наукові праці. Приклад - рольова гра «Суд над Сократом». За рівнем свободи гравців рольові гри можна розділити на: театральні і творчі. У театральних іграх наперед відомий основний хід сюжету.Тому основні зусилля гравців скеровуються на відтворення цього сюжету з можливо більшою реалістичністю. У творчих рольових іграх заздалегідь заданого сюжету немає, а є лише початкова ситуація, хоча іноді навіть і її може не бути.

За місцем проведення рольові ігри поділяються на на:

●Настільні - найпростіші з технічних вимог гри. Гравцеві потрібні лише папір і ручка, й іноді розроблена система правил і інформаційних карток. Більшість ігор такого роду передбачає наявність підготовленого ведучого, але існують ігри, у яких можна грати й без нього. Попередня підготовка гравців не обов'язкова.

●Кабінетні - ігри, які проводяться у приміщенні і де не потрібно моделювання значних за протяжністю територій і процесів історичних ситуацій. Бажана наявність антуражу і відповідного обладнання. Для цих ігор необхідна присутність ведучих, або вчителів,регулюють хід гри. Підготовка учасників гри залежить від рівня її складності. Можливим є включення елементів настільних ігор.

●Полігонні - найскладніші за технічними вимогами ігри, особливо якщо вони проводяться протягом кількох днів і вимагають рішення транспортних і побутових проблем. Зазвичай, для рольової гри на місцевості необхідні елементи антуражу, костюми учасників, ігрове і туристське спорядження. Для проведення масштабних рольових ігор необхідна присутність кількох вчителів, мед.персоналу й адміністративної групи, які заздалегідь готуються до проведення заходу і контролюють підготовку учасників.

Розподіл рольових ігор за методом створення:

1. Базові ігри - у основі яких лежить настрій на точне дотримання фактів, які викладені у історичному першоджерелі. Беруть базові факти, закони та умови існування обраного світу. Повторюються ситуації, що виникали у реальній історії за зміни цих умов.

2. Умовні ігри - умови і закони існування ігрового світу розробляються творцями гри самостійно,максимально наближені історичних.

Методичні принципи організації та проведення рольових ігор під час уроків історії.Структурна схема, запропонована нижче, є умовним алгоритмом розробки, проведення і грунтовного аналізу рольових ігор.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Це цікаво:

Джерела естетичного виховання
В естетичному вихованні дошкільників використовують різні джерела: а) твори образотворчого мистецтва. Під час спостереження картини або скульптури, яка відображає життя людини чи природи, в дитини розвивається не лише сприйняття, а й фантазія: вона мислить, уявляє, «домальовує» зображене, бачить за ...

Колажі та панно
Поговоримо про види площинних флористичних робіт – колажі та панно. Площинні або двовимірні роботи – це структурні флористичні роботи, які мають два основних виміри: довжину та ширину. На відміну від тривимірних робіт, третій вимір (глибина) не настільки важливий у площинних, тому його не враховуют ...

Роль вчителя при виконанні проекту
Найскладніше для вчителя в ході проектування – це роль незалежного консультанта. Важко втриматися від підказок, особливо якщо педагог бачить, що учні виконують щось невірно. Але важливо в ході консультації тільки відповідати на виникаючі у школярів питання. Можливе проведення семінару-консультації ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com