Бюджет часу та структура уроку
На розгляд обраної мною теми виділяється 2 уроки по 45 хв.:
1 заняття на теоретичне ознайомлення;
1 заняття на засвоєння лекційного матеріалу;
Такий розподіл відповідає середнім нормам бюджету часу на всі теми курсу.
Учням також пропонується додатковий урок-факультатив, де вони мають можливість взяти участь у грі "Підприємець" (додатково 45 хв.), але ця робота не є обов’язковою.
Завдяки курсу "Основи економічних знань" учні середніх загальноосвітніх шкіл мають велику можливість оволодіти початковою економічною освітою. На сучасному етапі розвитку економічних відносин в Україні впровадження такого курсу є необхідним, тому що його вивчення дає змогу учням чітко зрозуміти всі ті економічні процеси, що відбуваються в державі.
Ця програма пропонується для вивчення в десятому класі загальноосвітньої середньої школи та передбачає висвітлення основних понять теми "Підприємство і власність. Види підприємств за формою власності: приватні, колективні, державні, змішаної форми власності”.
По закінченню вивчення курсу учні повинні оволодіти такими знаннями:
що взагалі вивчає економіка, її суть;
економічний зміст ринку;
економічний зміст попиту і пропозиції,
як ринок формує ціну рівноваги;
фактори, що впливають на попит і пропозицію;
функції грошей та їх типи;
що таке підприємство, види підприємств за формою власності;
поняття власності;
які існують типи та види ринків;
що таке менеджмент та маркетинг:
сутність державного бюджету.
На сьогоднішній день існують різні організаційні форми навчання: лекції, практичні заняття (семінари, лабораторні роботи, практикум, самостійна робота учнів під контролем викладача). Вони є способами здійснення взаємодії учнів і викладачів, в межах яких реалізуються зміст і методи навчання. Процес навчання супроводжується і завершується різними формами контролю.
Таблиця 1.1.
Форми навчання і контролю.
Форми навчання |
Форми контролю | ||
Направлені переважно на теоретичну підготовку |
Направлені переважно на практичну підготовку |
Традиційні |
Інноваційні |
- лекція урок лабораторна робота екскурсія самостійна робота аудиторна самостійна поза аудиторна робота конференція консультація |
- всі види практики ділова гра |
- контрольна робота індивідуальна співбесіда колоквіум залік іспити |
- тестування рейтинг |
Лекція дає початок процесу навчання, визначає шляхи здійснення всіх видів і форм навчання і встановлює їх взаємозв’язок.
Сьогодні урок є одним із основних видів практичних занять з економічних наук. Він представляє собою засіб розвитку в учнів культури наукового мислення. Урок передбачає поглиблене вивчення дисципліни, оволодіння методологією наукового пізнання. Головна ціль уроку - забезпечити учням можливість оволодіти навичками та вмінням використовувати теоретичні знання вибірково дивлячись на особливості галузі, що вивчається.
Лабораторні заняття інтегрують теоретико-методологічні знання і практичні вміння і навички учнів в єдиному процесі діяльності учбово-дослідницького характеру.
Самостійна робота - це форма навчання, при якій учень засвоює необхідні знання, оволодіє вміннями і навичками, навчається планомірно, систематично працювати, мислити, формує свій стиль розумової діяльності.
Тестування - це система завдань специфічної форми, визначеного змісту, зростаючої складності, яка дозволяє якісно оцінити структуру та виміряти рівень знань, вмінь і навичок.
Метою самостійної роботи є формування самостійності учня, його вмінь, знань, навичок, що здійснюються опосередковано через зміст i методи всіх видів учбових занять.
Самостійна робота - це робота учня, яка планується та виконується по завданню і при методичному керівництві викладача, але без його безпосередньої участі. Самостійна робота необхідна не тільки для оволодіння певною дисципліною, але й для формування навичок самостійної роботи взагалі, в учбовій, науковій, професійній діяльності, здібності приймати на себе відповідальність, самостійно вирішувати проблему, знаходити конструктивні рішення, вихід із кризової ситуації і т.д.
Це цікаво:
Диференціація, як засіб вдосконалення методики
формування вмінь молодших школярів розв’язувати складені задачі
Одне з головних завдань, що закладене в Державному стандарті початкової освіти, - це орієнтація системи освіти на дитячу особистість та її розвиток. Практика доводить, що індивідуально - розвивальний напрямок освіти є неможливим без диференційованого навчання. Думку про необхідність диференційовано ...
Урок — основна форма організації процесу навчання
Процес навчання природознавства здійснюється в різних організаційних формах. Перш ніж назвати і охарактеризувати їх, слід чітко уявити сутність педагогічної категорії форми організації процесу навчання. Звернемося до походження цього слова. У перекладі з латинської „forma” означає зовнішній вигляд, ...
Програми з фізичного виховання з позиції їх спрямування на формування
валеологічних знань у молодших школярів
Негативні тенденції в стані здоров'я підростаючого покоління, що гостро виявилися останніми роками, поставили перед навчальними закладами нові завдання. Серед них найбільш важливими стали розробка валеологічно обґрунтованої системи дошкільної і шкільної освіти, виховання у учнів потреби в здоров'я, ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.