Тема "Підприємство і власність. Види підприємств за формою власності: приватні, колективні, державні, змішано форми власності" відноситься до актуальних, дискусійних питань. Вік групи навчання вже достатній для того, щоб мати уявлення про економічну систему і процеси, які відбуваються в країні. Тому, незважаючи на те, що мені необхідно викласти новий матеріал, найбільш придатною формою проведення заняття вважаю лекцію-бесіду (або урок-лекцію) для того, щоб не втратити зв’язок із аудиторією.
Позитивні якості лекції:
1. Лекція (порівняно з підручниками) має значно більші можливості врахування специфіки аудиторії, новітніх наукових досягнень.
2. Живе слово, інтонації, міміка та жести викладача створюють неповторне емоційне забарвлення, справляють емоційний вплив на слухача.
3. Прямий контакт з аудиторією посилює увагу слухачів.
4. Під час лекції можлива критична оцінка матеріалу.
5. Лекція дає можливість економити час.
Але лекції інформативного характеру втрачають своє виняткове значення, яке вони мають в умовах традиційного навчання. Перевага надається більш активним методам навчання. Тому останнім часом існують тенденції до зближення уроку як організаційної форми навчання, і лекції.
Отже, викладення матеріалу має базуватися частково на бесіді з учнями і відповідної координації їх думок, опитуванні, висновках вчителя, а також розкритті найбільш спірних і суттєвих питань.
Плани навчальних занять
Структура уроку.
Урок № 1
Урок №1 буде проходити як урок викладення нового матеріалу.
План уроку.
Тема уроку: Підприємство і власність. Види підприємств за формою власності: приватні, колективні, державні, змішаної форми власності.
План теми:
1. Визначення поняття підприємства.
2. Основні ознаки підприємства.
3. Види підприємств за формою власності
4. Поняття власності.
5. Суб’єкти та об’єкти власності.
6. Структура власності.
Мета уроку:
сформувати в учнів уяву про сутність підприємства та його основні ознаки;
детально розглянути, які саме існують види підприємств за формою власності, за характером діяльності, за домінуючим фактором виробництва;
розкрити поняття власності;
розглянути, які саме існують форми власності;
розкрити зміст основних термінів, понять та категорій.
Тип уроку: викладання нового матеріалу відповідно до шкільної програми.
Метод проведення: лекційний з елементами дискусії, інформаційний.
Мотивація уроку: живе, дискусійне спілкування з учнями, цікаві питання. Викладач повинен налаштувати учнів на роботу так, щоб вони зрозуміли всю необхідність цієї дисципліни.
Дидактичні матеріали: наочні матеріали, текст лекції (для вчителя).
Структура уроку:
1. Організаційні моменти уроку 2-3 хв.
2. Викладення плану уроку 2 хв.
3. Викладання матеріалу 30 хв.
4. Дискусія 10 хв.
5. Завдання до дому.
Домашнє завдання:
Вивчити тему " Підприємство і власність. Види підприємств за формою власності: приватні, колективні, державні, змішаної форми власності". Підготуватись до контрольної роботи, опрацювати такі поняття:
підприємство;
власність;
суб’єкти та об’єкти власності;
державна, колективна, приватна, інтегрована власність;
державне, приватне, колективне тощо.
малі, середні, великі підприємства;
Це цікаво:
Причини неуспішності учнів. Шляхи подолання неуспішності
Основні ознаки неуспішності учнів. - Наявність прогалин у фактичних знаннях і спеціальних для даного предмету вміннях. котрі не дозволяють охарактеризувати суттєві елементи понять, що вивчаються, а також здійснити необхідні практичні дії. - Наявність прогалин у навичках навчально-пізнавальної діяль ...
Домашня навчальна робота учня: вимоги до організації, характеристика видів
Вимоги до домашньої роботи: - своєчасне повідомлення домашнього завдання на уроці; - систематична перевірка домашнього завдання; - створення умов для виконання домашнього завдання; - подолання перевантаженості учнів домашньою навчальною роботою; - обмеження в часі самопідготовки: 1 клас – до 1 год. ...
Суть контролю навчання як дидактичного поняття
Контроль, або перевірка результатів навчання, є обов'язковим компонентом процесу навчання. Він має місце на всіх етапах процесу навчання, але особливого значення набуває після вивчення якого-небудь розділу програми і завершення ступеня навчання. Суть перевірки результатів навчання полягає у виявлен ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.