Розробка плану-конспекту заняття з теми : «Підприємство і підприємництво в умовах ринкового господарювання» із застосуванням методу Case-Studies

Педагогіка і виховання » Застосування методу Case Studies при вивченні теми: "Підприємство і підприємництво в умовах ринкового господарювання" в вищих навчальних закладах » Розробка плану-конспекту заняття з теми : «Підприємство і підприємництво в умовах ринкового господарювання» із застосуванням методу Case-Studies

Сторінка 1

План-конспект заняття із застосуванням методу Case-Studies

(розрахований на студентів вузів)

Тема: «Підприємство і підприємництво в умовах ринкового господарювання»

Освітня мета: з’ясувати, що таке підприємство, які його організаційно-правові форми, вміти їх розрізняти та визначати переваги та недоліки кожної.

Виховна мета: навчити студентів працювати в групі, слухати своїх колег та товаришів, формування почуття відповідальності.

Розвиваюча мета: вміння переносити теоретичні знання на вирішення конкретної практичної ситуації, аналізувати проблему.

Форма заняття – практичне заняття.

Тип заняття – нетрадиційне заняття (з використанням методу Case Studies)

Методи навчання: аналіз, індуктивний, демонстрація, розповідь, проблемно-пошуковий.

Структура заняття:

І. Підготовчий етап. Розробка навчальної практичної ситуації (позаурочний час).

ІІ. Організаційний момент (3 хв).

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань та мотивації діяльності (10 хв).

IV. Постановка основних питань з кейсу (10 хв).

V. Робота в малій групі (30 хв).

VI. Презентація рішень з кейсів

VII. Загальна дискусії.

VIII. Підведення підсумків.

IX. Повідомлення домашнього завдання.

Хід заняття:

І. Підготовчий етап. Розробка навчальної практичної ситуації.

1) Даний етап здійснюється в позаурочний час, за тиждень до практичного заняття. На цьому етапі викладач готує ситуацію до кейсу.

Ситуації поділяються на реальні та «кабінетні».

Реальна ситуація – це та, яка мала місце у реальному житті на певному підприємстві в певний час.

«Кабінетна» ситуація розробляється викладачем наближено до реального життя.

«Кабінетна» ситуація для кейсу:

Три друга, Василь Петренко, Іван Сидоренко та Степан Макаренко, вирішили інвестувати свої чесно зароблені кошти, розпочавши власну справу.

У Василя Петренка було 50 тис. гривень, у Івана Сидоренка – 63 тис. гривень, а у Степана Макаренка – 46 тис. гривень. Довго не могли вони дійти згоди стосовно вибору форми власності. Але в результаті Василь Петренко вирішив створити індивідуальне підприємство, а Іван Сидоренко та Степан Макаренко об’єднали капітали і заснували товариство з обмеженою відповідальністю. Обидва підприємства займались випічкою виробів із борошна.

Василь Петренко за свої гроші купив млин, орендував 1 га землі і засіяв його пшеницею. Потім взяв у банку кредит в розмірі 20 тис. гривень, закупив обладнання для випікання хлібобулочних виробів і орендував приміщення під цех. Основними каналами збуту стали державні установи району: лікарні, в’язниці, військові частини.

Іван Сидоренко і Степан Макаренко в першу чергу побудували виробничий цех і закупили обладнання. Потім почали налагоджувати зв’язки з постачальниками. Готову продукцію поставляли в магазини роздрібної торгівлі.

Через рік Василь Петренко повністю виплатив кредит і купив новий станок для виготовлення печива.

В цей же час Івану Сидоренко та Степану Макаренко довелось закрити своє підприємство через його нерентабельність.

Потрібно:

1. Визначити причини успіху першого друга та невдач двох інших.

2. Що б Ви порадили І. Сидоренку та С. Макаренку для того, щоб врятувати підприємство?

2) На цьому етапі викладач розподіляє студентів на групи по 5 чоловік, видає їм завдання і кейси, надає список літератури.

Страницы: 1 2 3

Це цікаво:

Погляди педагогів на індивідуальний підхід виховання
Проблемі індивідуального підходу у вихованні дітей приділяли увагу багато представників прогресивної педагогіки, як російської, так і зарубіжної. Вже в педагогічній системі Я.А. Коменського – великого чеського педагога – чітко позначені положення про те, що весь процес навчання і виховання дітей не ...

Довгострокові програми університетського навчання
Вони складаються з циклів послідовного ступінчатого навчання за наявності ступеня бакалавра та державних або визнаних дипломів для наступних циклів. До них відносяться програми з вивченням права, філології і гуманітарних наук. Наприкінці циклу видається державний диплом, що, однак, не завжди дає пр ...

Календарно-тематичне проведення уроків
У кожному класі навчальний матеріал згруповано в теми і вказано кількість годин на їх вивчення. Після вивчення шкільної програми вчитель вибирає вироби, які будуть об'єктами роботи для учнів. Вибір виробів є досить відповідальним етапом у підготовці вчителя до занять, бо вони повинні бути посильним ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com