Аналіз відвіданого уроку з дисципліни “Економічна та соціальна географія світу”

Педагогіка і виховання » Методика викладання дисциплін економічного характеру в загальноосвітній школі » Аналіз відвіданого уроку з дисципліни “Економічна та соціальна географія світу”

На третій день своєї педагогічної практики я відвідав уроки, які викладались у 11 класі. Це була англійська мова, українська мова, геометрія, географія, світова література та інформатика. Один із них я коротко опишу, а саме урок з географії. Під час проведення уроку вчителькою менеджменту та географії і моїм керівником – наставником від школи Козлик Галиною Миколаївною, я спостерігав за її педагогічною діяльністю на уроці; методикою викладу матеріалу; визначенням теми і мети уроку; відповідністю програмним вимогам; взаємозалежністю навчальної, виховної та розвиваючої мети; оцінкою структури уроку; методами та формами опитування; формуванням запитань; правильності оцінок; науковим викладом нового матеріалу; доступністю викладу; зв’язком з життям і практикою; мовою вчителя; наявністю міжпредметних зв’язків та зворотного зв’язку; на скільки учні засвоюють матеріал; ефективністю використання наочності; хронометражем уроку; поясненням домашнього завдання; мікрокліматом уроку; відповідністю фактичного змісту поставленій меті і програмі.

Загальні відомості про урок, його тип, структуру і зміст:

Структура уроку відповідає дидактичній меті, логіці навчального процесу, наступний етап випливає з попереднього, раціонально розподілено час між ними. Структура уроку відповідає його змісту, завданням і цілям, а також логіці навчального процесу. Була чистота, порядок, готовність до роботи . При роботі використовувались посібник та план – конспект вчителя, політична карта ,атласи,схеми,таблиці.

Учні поглибили на уроці отримані знання, активізували навички, вони активно працювали.

Урок проходив у вигляді лекції , на якій викладався навий матеріал по темі “Країни Європи. Загальна характеристика регіону” .

Мета уроку : ознайомити учнів із загальною характеристикою країн Європи; розвивати уміння обґрунтовувати галузеву структуру господарства регіону; уміння працювати з картами атласу; виховувати почуття співпричетності до процесів євроінтеграції. Детальніший аналіз уроку знаходиться в Додатку Є.

Урок розпочався з організаційного моменту, учнів було ознайомлено з темою, метою і завданнями уроку. На дошці було зазначено план уроку:

Економіко-географічне положення регіону.

Політична карта регіону.

Природні умови і ресурси.

Населення.

Загальна характеристика господарства.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Вчителька користувалась таким обладнанням: політична карта Європи, підручник, атласи, схеми.

Перед тим, як викласти тему, викладач підкреслила її актуальність.

Новий матеріал викладався дуже жваво, вчителька активізовувала діяльність учнів шляхом привернення їх уваги до обговорення зазначеної теми, у кожного учня були атласи, а на дошці розміщувалась карта Європи.

У цілому можна сказати, що учителька показала себе висококваліфікованим фахівцем. Козлик Галина Миколаївна уміє володіти класом, тримати увагу учнів, активізувати їх діяльність, викликати зацікавленість до матеріалу, який викладається. Стиль, манера спілкуватись, зовнішній вигляд – все казало про те, що вона відмінно підготувався до заняття, а також про досвід проведення уроків.

У свою чергу учні теж показали себе з найкращої сторони. Вони були дисципліновані , відчувалася повага до вчителя і одне до одного .

На уроці і учні, і викладач отримали задоволення від спілкування. Особисто я був задоволений тим як пройшов урок.

Це цікаво:

Естетична функція як одна з функцій мови
Мова – найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Мова – явище водночас індивідуальне і соціальне: вона обслуговує і кожну окрему людину, й усе суспільство. Основні функції мови – оформлення думок (мислетворча функція) і між людське спілкування (комунікативна функція ...

Розвиток організаційних здібностей у дітей в дитячому колективі
Беручи за основу визначення А.С. Макаренка, дитячий колектив – це стійке об’єднання дітей, яке має загальну суспільно – значущу мету, спільну діяльність, спрямовану на реалізацію цієї мети, характеризується стосунками взаємної відповідальності. Значення дитячого колективу для кожної дитини в тім, щ ...

Апробовані педагогічною практикою заняття
Тема заняття: Знай свої права та обов’язки. Мета: розповісти учням про права та обов'язки дитини, ознайомити з Конституцією нашої країни, вчити відрізняти права від обов'язків, закріпити їх у пам'яті учнів. Розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність. Виховувати дисциплінованість, по ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com