На даному етапі проходження педагогічної практики мені було надана можливість підсумувати свої набуті знання на практиці. Я провів 26 січня урок з дисципліни “Економіка” у 11 класі.
Тема даного уроку: Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Освітня: поглибити знання студентів по даній темі.
Розвиваюча: формувати логічне мислення, вміння слухати, робити висновки та узагальнення, стимулювати розвиток умінь учнів аргументувати свою відповідь.
Виховна: виховувати зацікавленість у вивченні «Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг»; виховувати культуру спілкування, логічність та економічне мислення.
Методи та прийоми: практичні (розв’язування завдань, гра економічного спрямування), словесні (розповідь,бесіда, пояснення).
Обладнання: унаочнення.
Література: Бараник З. П. Статистика ринку праці: Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2005. — 167 с.
При проведенні уроку я користувався стандартним проведенням уроку даного типу (хронометраж уроку відповідає поданим стандартам), також я використовував літературу, яку запропонувала вчителька економіки. Самостійно старався головне узагальнювати та систематизувати, викласти матеріал в зрозумілій для учнів формі. Для цього використовував таке обладнання як підручник, роздатковий матеріал.
Структура уроку була поділена на 7 етапів:
Організаційний момент…………………………………………3 хв.
Актуалізація опорних знань і умінь учнів…………………… 5 хв.
Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів……… 1 хв.
Вивчення нового матеріалу……………………………………25 хв.
Закріплення нових знань і умінь учнів…………………………8. хв.
Підсумок уроку………………………………………………… 2 хв.
Домашнє завдання……………………………………………….1 хв.
План уроку містив такі пункти:
1. Поняття про статистики ринку товарів і послуг
2. Соціальна структура організації:
формальні групи;
б) неформальні групи.
3. Вплив неформальних організацій на роботу установи
Урок розпочався з організаційного моменту та переклички присутніх, я повідомив вище зазначену тему і мету уроку, записавши їх на дошці. Далі я провів з учнями гру, щоб актуалізувати їх опорні знання та вміння. Обстановка в класі була сприятливою (чистота, порядок, готовність до роботи). Під час викладу матеріалу я старався якомога більше задіяти учнів у обговоренні теми, зупинявся і більш детально пояснював незрозумілі для них моменти. Проводив з ними ігри та вправи на закріплення нових знань та для кращого запам’ятовування та ясності. Під час уроку дозволяв учням ставити запитання та висловлювати свої думки, деякі визначення і тези вони занотовували до зошита. На уроці був присутній мій керівник – наставник від школи, з яким перед початком уроку я узгодив свої дії. Протягом уроку я спостерігав за поведінкою учнів, сприйняттям ними нових знань під час викладу нового матеріалу. Перед учнями досить чітко були поставленні завдання вивчення теми, яка була сприйнятою та викликала у них інтерес. Під час проведення уроку були реалізовані принципи науковості, систематичності, доступності, наступності та свідомості. Я прагнув застосувати актуальні для кращого висвітлення даної теми педагогічні методи та прийоми. Вправи були вдало підібраними і сприяли здійсненню освітньої, виховної та розвиваючої мети в єдності. Учні здобули нові знання і навчились застосовувати їх на практиці. В загальному, урок пройшов результативно, успішно було досягнуто поставлених цілей і мети. Поведінка учнів була досить активною, вони поводили себе дисципліновано, ставились до мене і один до одного з повагою, було помітно їх інтерес до даної дисципліни.
В кінці уроку я зробив висновок і дала домашнє завдання. Характер і обсяг домашнього завдання були підібраними згідно до часу, на який відводиться його виконання та з урахуванням вмінь учнів. Було проведено інструктаж, щодо оформлення домашньої роботи і записано її на дошці.
Конспект уроку сформований і детально викладений у Додатку Ж .
30.01.2012 я провів семінарське заняття на тему «Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг» , на яку мною були розроблені тести та питання.
Це цікаво:
Методика використання різнорівневих завдань при вивченні розділу «Техніка і
технологічні процеси виготовлення виробів із конструкційних матеріалів» у 7
класі
На уроках обслуговуючої праці до теми розділу «Техніка і технологічні процеси виготовлення виробів із конструкційних матеріалів» у 7 класі доцільно використати різнорівневі завдання. Розробляючи дану методику ми брали до уваги педагогічний досвід застосування різнорівневих завдань, психофізіологічн ...
Виникнення вад мови та методи корекції
Фонематичний слух – тонкий систематизований слух, який має здатність здійснювати операції розрізнення і операції фонем, які складають звукову оболонку. Фонематичне сприймання – спеціальні розумові дії та диференціації фонем і встановленню звукової структури слова. Порушення фонематичного слуху вияв ...
Електронні ресурси для навчального проекту
На даному етапі вчитель видає раніше підібрану літературу учням і посилання на інформацію в Інтернеті. Але оскільки не всі учні мають можливість доступу до Інтернету, всю зібрану інформацію розміщується у локальній мережі комп’ютерного класу. Для того щоб учні з легкістю виконували пошук, проводити ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.