Проведення уроку з дисципліни „Економіка” та його аналіз

На даному етапі проходження педагогічної практики мені було надана можливість підсумувати свої набуті знання на практиці. Я провів 26 січня урок з дисципліни “Економіка” у 11 класі.

Тема даного уроку: Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Освітня: поглибити знання студентів по даній темі.

Розвиваюча: формувати логічне мислення, вміння слухати, робити висновки та узагальнення, стимулювати розвиток умінь учнів аргументувати свою відповідь.

Виховна: виховувати зацікавленість у вивченні «Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг»; виховувати культуру спілкування, логічність та економічне мислення.

Методи та прийоми: практичні (розв’язування завдань, гра економічного спрямування), словесні (розповідь,бесіда, пояснення).

Обладнання: унаочнення.

Література: Бараник З. П. Статистика ринку праці: Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2005. — 167 с.

При проведенні уроку я користувався стандартним проведенням уроку даного типу (хронометраж уроку відповідає поданим стандартам), також я використовував літературу, яку запропонувала вчителька економіки. Самостійно старався головне узагальнювати та систематизувати, викласти матеріал в зрозумілій для учнів формі. Для цього використовував таке обладнання як підручник, роздатковий матеріал.

Структура уроку була поділена на 7 етапів:

Організаційний момент…………………………………………3 хв.

Актуалізація опорних знань і умінь учнів…………………… 5 хв.

Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів……… 1 хв.

Вивчення нового матеріалу……………………………………25 хв.

Закріплення нових знань і умінь учнів…………………………8. хв.

Підсумок уроку………………………………………………… 2 хв.

Домашнє завдання……………………………………………….1 хв.

План уроку містив такі пункти:

1. Поняття про статистики ринку товарів і послуг

2. Соціальна структура організації:

формальні групи;

б) неформальні групи.

3. Вплив неформальних організацій на роботу установи

Урок розпочався з організаційного моменту та переклички присутніх, я повідомив вище зазначену тему і мету уроку, записавши їх на дошці. Далі я провів з учнями гру, щоб актуалізувати їх опорні знання та вміння. Обстановка в класі була сприятливою (чистота, порядок, готовність до роботи). Під час викладу матеріалу я старався якомога більше задіяти учнів у обговоренні теми, зупинявся і більш детально пояснював незрозумілі для них моменти. Проводив з ними ігри та вправи на закріплення нових знань та для кращого запам’ятовування та ясності. Під час уроку дозволяв учням ставити запитання та висловлювати свої думки, деякі визначення і тези вони занотовували до зошита. На уроці був присутній мій керівник – наставник від школи, з яким перед початком уроку я узгодив свої дії. Протягом уроку я спостерігав за поведінкою учнів, сприйняттям ними нових знань під час викладу нового матеріалу. Перед учнями досить чітко були поставленні завдання вивчення теми, яка була сприйнятою та викликала у них інтерес. Під час проведення уроку були реалізовані принципи науковості, систематичності, доступності, наступності та свідомості. Я прагнув застосувати актуальні для кращого висвітлення даної теми педагогічні методи та прийоми. Вправи були вдало підібраними і сприяли здійсненню освітньої, виховної та розвиваючої мети в єдності. Учні здобули нові знання і навчились застосовувати їх на практиці. В загальному, урок пройшов результативно, успішно було досягнуто поставлених цілей і мети. Поведінка учнів була досить активною, вони поводили себе дисципліновано, ставились до мене і один до одного з повагою, було помітно їх інтерес до даної дисципліни.

В кінці уроку я зробив висновок і дала домашнє завдання. Характер і обсяг домашнього завдання були підібраними згідно до часу, на який відводиться його виконання та з урахуванням вмінь учнів. Було проведено інструктаж, щодо оформлення домашньої роботи і записано її на дошці.

Конспект уроку сформований і детально викладений у Додатку Ж .

30.01.2012 я провів семінарське заняття на тему «Предмет, методи і завдання статистики ринку товарів і послуг» , на яку мною були розроблені тести та питання.

Це цікаво:

Вибір оптимального сполучення методою навчання
При будь-якому виді навчальних зайняти можна застосовувати декілька методів навчання в різних поєднаннях. Так, у лекції, як у виді навчальних зайняти, справді, основним методом навчання є лекційний. Алі дуже часто на лекції застосовується і метод показові (демонстрації). Так саме на практичних заня ...

Творча робота над задачею, як вид диференціації
Формування й розвиток умінь в учнів початкових класів розв’язувати задачі забезпечуються дотриманням загальних методичних вимог у роботі над задачами, а також деякими спеціальними прийомами, які конкретизують і доповнюють загально методичні настанови. Вміння розв’язувати задачу передбачає знання ти ...

Умови ефективного розвитку особистості майбутнього фахівця
Становлення особистості професіонала визначається формуванням складних психічних систем регуляції діяльності та формуванням особливостей поведінки. Кожна професія впливає на розвиток схожих рис особистості, її установок, мотиваційної сфери та відповідної системи цінностей. У своєму розвитку особист ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com