Організація та проведення позакласного заняття у 11 класі

Сторінка 1

На другій неділі своєї практики я вирішив провести з учнями 11 класу позакласний захід. Трохи поміркувавши над вибором теми заходу, я розпочав підготовку до його проведення. Спочатку я проконсультувався з класним керівником щодо проведення ним подібних занять і розпочав збір матеріалу стосовно позакласного заходу. Тему ми обрали спільно, вважаючи що вона буде цікавою і корисною для учнів.

Отже, тема: Шкідливі звички та їх вплив на життя і здоров’я людини.

Мета позакласного заходу: ознайомити підлітків з досить розповсюдженими у сучасному суспільстві шкідливими звичками, такими як: алкоголь, тютюнопаління та наркотики; за допомогою статистичних даних навести приклади згубних наслідків цих звичок; розповісти про підлітків, що стали їх жертвами по всьому світу і зокрема на Україні, нагадати про те, що вони наше майбутнє, що щасливими можна бути без цигарки чи келиха горілки, а головне, що людське життя найцінніше і великим злочином є його марнування чи підсвідоме нищення. Я провів урок у формі лекції, з наведенням наочних матеріалів та проведенням розмов дискусійно-пізнавального характеру. Даний захід відбувався у класному приміщенні за участі класного керівника. Він носив комплексний характер. На дошці я написав його тему: Модні звички чи повноцінне життя? Також на стіни ми прикріпили стенди з інформацією про вплив алкоголю, сигарет та наркотичних засобів на організм людини.

Спочатку я дещо хвилювався. Чи зрозуміють мене учні? Чи сприймуть те, що я говоритиму за “пусту мораль” батьків? Чи може проігнорують? Але головним мої завданням було, щоб хоч один з них прислухався до моїх настанов.

Під час виступу я спостерігала за учнями. Перші 2 хвилини вони мовби літали під хмарами, але далі їх пильні оченята не зводили з мене очей, всі зацікавлено слухали, далі почались запитання, власні висловлювання та погляди.

Отже, можна зробити висновок, що захід пройшов успішно, було досягнено поставленої мети і доведено до відома учнів заплановану інформацію. Позакласний захід був сприйнятий і схвалений аудиторією.

Підготовка та проведення виховного заходу в 11 класі та його аналіз

Однією із складових навчального процесу є проведення з учнями певних розважально-виховних заходів, які б збагачували їх знаннями, розвивали як особистостей, розкривали їх природні таланти та художні здібності, розширювали їх світогляд.

Моїм завданням, як педагога – практиканта було проведення виховного заходу у закріпленому за мною класі, тобто 11.

Отже, 3 лютого я провів даний захід. При виборі теми я порадився з класним керівником, заступником директора по виховній роботі та безпосередньо із самими учнями. Пропозицій було багато, але вирішальним стало прохання учнів обрати темою виховного заходу свято усіх закоханих – День святого Валентина, що має відбутися 14 лютого. Даний захід вирішили проводити залучивши усіх старшокласників (9-11 класи), але головні ролі ведучих дістались десятикласникам. Форму виховного заходу обрали: шоу – програма для старшокласників, що носить інформаційно-виховний характер. Вибір теми є досить актуальним. По – перше, незабаром День святого Валентина, а по – друге, учні 9-11 класів знаходяться саме у віці, коли перший раз закохуєшся, багато з них соромляться своїх почуттів, інші навпаки досить нахабно себе поводять, одні комплексують, інші занадто самовпевнені. Більшість з них не знають про походження цього чудового свята та традиції що з ним пов’язані. Тому метою даного заходу є саме ознайомлення учнів з історичним походженням свята та безпосередня участь в його святкуванні. Одними з найважливіших цілей проведення заходу є формування естетичних та толерантних рис особистості та культурне проведення вільного часу учнів.

Виховний захід має назву: “Кав’ярня святого Валентина”. Детальний зміст заходу знаходиться в Додатку Л. Сам захід відбувався о 16.00 в шкільному актовому залі, який було обладнано під кав’ярню, стіни і стеля були прикрашені надувними кульками червоного кольору у формі серця. На свято були запрошені старшокласники та вчителі. На вході у залу ведучі роздавали паперові сердечка червоного і синього кольорів з номерами. Володарі щасливих номерів отримували подарунки. Самі ж учасники виховного заходу були досить веселими з великим емоційним натхненням. До свята вони готувались завчасно, готували танці, розучували пісні. Весь зал був наповнений певною урочистістю та любов’ю. Майже половина старшокласників брала активну участь у підготовці. На мій подив учасників виявилось предостатньо. Інша половина учнів залюбки прийшла подивитись на захід. В загальному все дійство тривало 1,5 години. Програма виховного заходу складалась 2 дні і була досить продуманою. Проводилось 2 репетиції. Усім задіяним учням було роздано конкретні доручення. У процесі підготовки вони виявляли свою ініціативність і велику активність. Всі учні добре розуміли зміст організаторської діяльності, відповідальність за вчасне і правильне виконання доручення. У процесі підготовки діти і вчителі дуже зблизились, виник дещо новий рівень їх спілкування, що базувався не лише на теоретичних матеріалах уроків. Зал було обладнано досить красиво і до теми свята. Інтер’єр кав’ярні та червоні кульки створювали атмосферу затишку та святковості.

Страницы: 1 2

Це цікаво:

Особливості організації і проведення експериментальної роботи
Дослідження особливостей діяльності класних керівників з підлітками свідчать, що в школі недостатньо використовується досвід застосування ігрових моментів у класно – урочній та позаурочній роботі. Для визначення умов педагогічної діяльності вчителів середніх і старших класів було поставлене завданн ...

Розвиток біотехнології як пріоритетного напряму розвитку української економіки
Досвід розвитку нових індустріальних країн Південно-Східної Азії показує, що переважна частина технологічних активів поступає до національної економіки країни, яка розвивається, саме на перших етапах її переходу до економіки знань, за умов створення сприятливих внутрішніх умов для трансферу техноло ...

Допрофільна підготовка
До організаційних проблем запровадження профільного навчання слід зараховувати також здійснення передпрофільної підготовки в основній школі, що забезпечить свідомий вибір учнем профілю навчання. Допрофільна освіта школярів має складні соціально-педагогічні завдання, які необхідно вирішувати, виклад ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com