Організація та проведення позакласного заняття у 11 класі

Сторінка 1

На другій неділі своєї практики я вирішив провести з учнями 11 класу позакласний захід. Трохи поміркувавши над вибором теми заходу, я розпочав підготовку до його проведення. Спочатку я проконсультувався з класним керівником щодо проведення ним подібних занять і розпочав збір матеріалу стосовно позакласного заходу. Тему ми обрали спільно, вважаючи що вона буде цікавою і корисною для учнів.

Отже, тема: Шкідливі звички та їх вплив на життя і здоров’я людини.

Мета позакласного заходу: ознайомити підлітків з досить розповсюдженими у сучасному суспільстві шкідливими звичками, такими як: алкоголь, тютюнопаління та наркотики; за допомогою статистичних даних навести приклади згубних наслідків цих звичок; розповісти про підлітків, що стали їх жертвами по всьому світу і зокрема на Україні, нагадати про те, що вони наше майбутнє, що щасливими можна бути без цигарки чи келиха горілки, а головне, що людське життя найцінніше і великим злочином є його марнування чи підсвідоме нищення. Я провів урок у формі лекції, з наведенням наочних матеріалів та проведенням розмов дискусійно-пізнавального характеру. Даний захід відбувався у класному приміщенні за участі класного керівника. Він носив комплексний характер. На дошці я написав його тему: Модні звички чи повноцінне життя? Також на стіни ми прикріпили стенди з інформацією про вплив алкоголю, сигарет та наркотичних засобів на організм людини.

Спочатку я дещо хвилювався. Чи зрозуміють мене учні? Чи сприймуть те, що я говоритиму за “пусту мораль” батьків? Чи може проігнорують? Але головним мої завданням було, щоб хоч один з них прислухався до моїх настанов.

Під час виступу я спостерігала за учнями. Перші 2 хвилини вони мовби літали під хмарами, але далі їх пильні оченята не зводили з мене очей, всі зацікавлено слухали, далі почались запитання, власні висловлювання та погляди.

Отже, можна зробити висновок, що захід пройшов успішно, було досягнено поставленої мети і доведено до відома учнів заплановану інформацію. Позакласний захід був сприйнятий і схвалений аудиторією.

Підготовка та проведення виховного заходу в 11 класі та його аналіз

Однією із складових навчального процесу є проведення з учнями певних розважально-виховних заходів, які б збагачували їх знаннями, розвивали як особистостей, розкривали їх природні таланти та художні здібності, розширювали їх світогляд.

Моїм завданням, як педагога – практиканта було проведення виховного заходу у закріпленому за мною класі, тобто 11.

Отже, 3 лютого я провів даний захід. При виборі теми я порадився з класним керівником, заступником директора по виховній роботі та безпосередньо із самими учнями. Пропозицій було багато, але вирішальним стало прохання учнів обрати темою виховного заходу свято усіх закоханих – День святого Валентина, що має відбутися 14 лютого. Даний захід вирішили проводити залучивши усіх старшокласників (9-11 класи), але головні ролі ведучих дістались десятикласникам. Форму виховного заходу обрали: шоу – програма для старшокласників, що носить інформаційно-виховний характер. Вибір теми є досить актуальним. По – перше, незабаром День святого Валентина, а по – друге, учні 9-11 класів знаходяться саме у віці, коли перший раз закохуєшся, багато з них соромляться своїх почуттів, інші навпаки досить нахабно себе поводять, одні комплексують, інші занадто самовпевнені. Більшість з них не знають про походження цього чудового свята та традиції що з ним пов’язані. Тому метою даного заходу є саме ознайомлення учнів з історичним походженням свята та безпосередня участь в його святкуванні. Одними з найважливіших цілей проведення заходу є формування естетичних та толерантних рис особистості та культурне проведення вільного часу учнів.

Виховний захід має назву: “Кав’ярня святого Валентина”. Детальний зміст заходу знаходиться в Додатку Л. Сам захід відбувався о 16.00 в шкільному актовому залі, який було обладнано під кав’ярню, стіни і стеля були прикрашені надувними кульками червоного кольору у формі серця. На свято були запрошені старшокласники та вчителі. На вході у залу ведучі роздавали паперові сердечка червоного і синього кольорів з номерами. Володарі щасливих номерів отримували подарунки. Самі ж учасники виховного заходу були досить веселими з великим емоційним натхненням. До свята вони готувались завчасно, готували танці, розучували пісні. Весь зал був наповнений певною урочистістю та любов’ю. Майже половина старшокласників брала активну участь у підготовці. На мій подив учасників виявилось предостатньо. Інша половина учнів залюбки прийшла подивитись на захід. В загальному все дійство тривало 1,5 години. Програма виховного заходу складалась 2 дні і була досить продуманою. Проводилось 2 репетиції. Усім задіяним учням було роздано конкретні доручення. У процесі підготовки вони виявляли свою ініціативність і велику активність. Всі учні добре розуміли зміст організаторської діяльності, відповідальність за вчасне і правильне виконання доручення. У процесі підготовки діти і вчителі дуже зблизились, виник дещо новий рівень їх спілкування, що базувався не лише на теоретичних матеріалах уроків. Зал було обладнано досить красиво і до теми свята. Інтер’єр кав’ярні та червоні кульки створювали атмосферу затишку та святковості.

Страницы: 1 2

Це цікаво:

Інноваційні підходи до диференційованого навчання обдарованих дітей за кордоном
Проблема навчання і виховання обдарованих дітей придбала особливе значення на порозі ХХI століття. Помітне прискорення в політичному і інтелектуальному осмисленні соціальних, технічних, економічних і культурних феноменів, характерних для глобалізації, викликало необхідність створення системи підтри ...

Особливості застосування дидактичних ігор на заняттях з кулінарії
Дидактична ділова гра на наочній основі - особливий варіант рольової гри в умовах класно-урочного одночасного навчання великих груп учнів (до 30 чол.). Вона може проводитися в теоретичному і практичному варіантах або в їх комбінації. Специфікою її теоретичного варіанту під час виробничого навчання ...

Детальна програма виробничої практики
Типова схема детальної програми виробничої практики: 1. Загальні положення: фонд часу на практику, терміни проведення, норми часу, установлювані для учнів на виконання робіт різної складності, указівки про режим праці учнів, організація керівництва практикою. 2. Навчально-виховні задачі практики. 3 ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com