Підведення підсумків практики

Сторінка 2

В цілому я вважаю, що проходження педагогічної практики багато чого мене навчило і дало поштовх до вдосконалення своїх педагогічних знань і навичок в майбутньому.

Аналіз відвіданого уроку

Урок з дисципліни: “Економічна та соціальна географія світу”

Дата: 25.01.11 Клас 11 Вчитель: Козлик Г.М.

Мета відвідування: Спостереження студента-практиканта за методикою проведення уроку вчителем економіки.

Тема уроку: “ Країни Європи. Загальна характеристика регіону ”.

Мета уроку: ознайомити учнів із загальною характеристикою країн Європи; розвивати уміння обґрунтовувати галузеву структуру господарства регіону; уміння працювати з картами атласу; виховувати почуття співпричетності до процесів євроінтеграції.

Визначення теми і мети уроку: правильно, неправильно, незвичайно.

Відповідність програми вимогам: відповідає, не відповідає.

Взаємозалежність навчальної, виховної і розвиваючої мети: повна, обмежена, відсутня.

1.3. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, урок узагальнення набутих знань, урок застосування знань на практиці, комунікативний урок, контрольний урок, урок вивчення нового матеріалу.

Оцінка структури уроку: доцільна, недоцільна.

Структура уроку була поділена на 7 етапів:

Організаційний момент…………………………………………1 хв.

Актуалізація опорних знань і умінь учнів…………………… 6 хв.

Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів……… 2 хв.

Вивчення нового матеріалу……………………………………25 хв.

Закріплення нових знань і умінь учнів…………………………7 хв.

Підсумок уроку………………………………………………… 3 хв.

Домашнє завдання……………………………………………….1 хв.

Виклад нового матеріалу:

Науковий рівень: високий, задовільний, низький.

Доступність викладу: повна, обмежена, відсутня.

Зв’язок з життям і практикою: високий, слабкий, відсутній.

Мова вчителя: багата, грамотна, неграмотна, лаконічна, багатослівна.

3.5. Міжпредметні зв’язки: здійснюються, не здійснюються, доцільно, недоцільно.

Забезпечення зворотнього зв’язку: безперервний, опитування після пояснення, наведення прикладів, розв’язування задач, письмове опитування, програмне, напівпрограмне.

Засвоєння матеріалу учнями: відмінне, добре, задовільне, незадовільне, усвідомлене, неусвідомлене, дієве (чи може учень застосувати оптимальні знання на практиці).

Наочність:

Ефективність використання наочності: висока, задовільна, низька.

Хронометраж уроку наведено вище в пункті 2.

Завдання додому: пояснено, не пояснено, задано своєчасно, не задано, пасивне, не пасивне, з елементами творчості, повторення пройденого матеріалу, з врахуванням індивідуальних особливостей.

Мікроклімат уроку: сприяв засвоєнню знань, активізації пізнавальної діяльності, неврівноважений, нервозний, заважав нормальній роботі класу.

Обґрунтованість і логічний зв’язок між етапами: обґрунтований, повний, розірваний.

Відповідність фактичного змісту, поставленій меті і програмі: повна, обмежена, відсутня.

Висновки:

Урок проведено методично правильно. Методи, прийоми та засоби навчання відібрані оптимально щодо навчальних можливостей та особливостей змісту навчального матеріалу. Вчителька добре володіє економічними знаннями і вміло застосовує їх на практиці, має зазвичай запас знань по психології, що сприяє мікроклімату засвоєння знань.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Це цікаво:

Естетичне виховання молодших школярів у позакласній роботі
У загальному процесі естетичного виховання молодого покоління провідну роль відіграє мистецтво, зокрема музичне — завдяки своїй емоційній насиченості і різноманітності, безпосередньому зверненню до внутрішнього світу людини, її найінтимніших сподівань, очікувань, багатству своїх виявів у житті тощо ...

Приклади рольових ігор
Вправа з імітації: Рольова гра «Близнюки» («Twins») Завдання першому партнеру. Ви учасник шкільної художньої самодіяльності. Мрієте стати професійним актором. Цікавитеся всіма театральними жанрами. Завдання другому партнеру. Ви однокласник та найближчій товариш майбутнього актора. В усьому наслідує ...

Історія методів навчання грамоти
Найпоширенішими методами навчання грамоти в минулому вітчизняної школи були такі: буквоскладовий, складовий, звуковий і цілих слів. Буквоскладовий метод. Найдавнішим методом навчання грамоти, який довгий час застосовувався в школах Росії, був буквоскладовий метод. Це синтетичний буквений метод. Про ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com