У молодшому шкільному віці закінчується анатомічне формування його структури. Проте у функціональному відношенні мозок ще розвинений, слабко. Його розвиток здійснюється під впливом навчальних занять, школі, що потребують тривалого напруження, уваги, зосередженої розумової праці, навчання та утримання в пам'яті навчального матеріалу, підпорядкування всієї роботи і поведінки встановленому в школі режиму і правилам дисципліни.
До уваги дітей вже з перших днів навчання ставляться великі вимоги Вони повинні протягом уроку уважно слухати вчителя, точно виконувати його вимоги, домашнє завдання вдома, тобто увагу першокласника в школі відразу починають спрямовувати певною метою на той чи інший, предмет. Але сконцентрувати увагу у цьому віці дуже складно, і тому педагогу на цьому періоду розвитку дитини треба дуже ретельно підходити до цього питання. Невміння дітей зосередитися тривалий час на певних предметах і явищах у цей період закономірне. Дитина не залишиться неуважною, якщо батьки допомагатимуть учителеві, особливо перші роки навчання, тренувати її увагу. А для цього вони повинні знати і враховувати деякі особливості.
Так, молодші школярі не можуть сприймати кілька об'єктів одночасно, їм важко зосередитись одночасно на трьох-чотири незвичних завданнях, навіть певною мірою взаємозв'язаних і дуже складних, на думку дорослих. Іноді батьків дратує, коли син чи дочка щоразу відволікаються від основної справи, не вмію розподілити увагу одночасно між двома діями.
Заняття фізичною культурою створюють дуже сприятливі умови для розвитку сприймання і пам'яті молодших школярів, виховання працьовитості, активності, чесності, вольових рис характеру, підвищення рівня фізичного розвитку і загальної працездатності учнів.
Психологічний портрет молодшого школяра визначається і рисами темпераменту й характеру.
Хоч у молодших школярів характер ще тільки починає формуватися, вже на цьому і, етапі можна констатувати працьовитість і лінощі, активність і байдужість до загальних справ, доброту і жадібність, правдивість, чесність і неправдивість, нещирість, - зазнайство, хвалькуватість і скромність. Усі ці ознаки Показують ставлення молодших школярів до праці, до інших людей, до колективу, до самих себе.
Це цікаво:
Забезпечення якості освіти – провідна тенденція розвитку сучасної вищої
освіти
Однією з важливих складових стандартизації та інтеграції у світовий освітній простір є якість вищої освіти. На нашу думку, якість освіти лише певною мірою орієнтована на освітні стандарти. Вона визначається не стільки витратними кредитами, які чомусь вимірюють переважно кількістю годин. Скільки рів ...
Психолого-педагогічна характеристика пізнавальних можливостей учнів у
навчанні історії
Сучасними істориками досвід школи 30–40-х рр. XX в. характеризується як «бездітна педагогіка» із властивим їй відношенням до дитини як до «матеріалу», а до освіти й виховання – як до «озброєння знаннями» і «виробленню» певних якостей – заданих параметрів особистості. Не дивно, що в теоретичних прац ...
Використання музично-ритмічних вправ на уроках музики в початкових класахта позакласній виховній роботі
Ритмічне чуття слід виховувати в учнів вже з перших уроків у 1-у класі. Спочатку учні повинні навчитись відчувати, а потім відтворювати ритмічну пульсацію. Такі навички слід розвивати на конкретному музичному матеріалі: перед виконанням знайомої пісні, вчитель пропонує дітям одночасно зі співом від ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.