Висновки до першого розділу
В молодшому шкільному віці у дітей продовжує формуватися структура тканин, продовжується їхній ріст.
У молодшому шкільному віці закінчується анатомічне формування його структури. Проте у функціональному відношенні мозок ще розвинений, слабко. Його розвиток здійснюється під впливом навчальних занять, школі, що потребують тривалого напруження, уваги, зосередженої розумової праці, навчання та утримання в пам'яті навчального матеріалу, підпорядкування всієї роботи і поведінки встановленому в школі режиму і правилам дисципліни.
Ряд авторів характеризують загальну витривалість як спроможність виконувати тривалу роботу помірної інтенсивності, яка визначається в функціональними можливостями серцево-судинної, дихальної і м'язової систем. Автори виділяють віділяють аеробну, тотальну, регіональну та локальну витривалість.
Багато авторів наголошують на те, що витривалість має велике значення у формуванні рухових якостей школярів різного віку тому, що вона є важливою складовою частиною всебічного розвитку дітей, а її рівень та характер залежать від генетичних передумов та рухової діяльності. В їх роботах пропонується використовувати біг як засіб виховання витривалості.
Основними засобами, які використовуються для розвитку витривалості в зоні помірних навантажень, є тривалі циклічні вправи (наприклад, тривала ходьба, кросовий біг, лижні марші)
У молодших школярів величини параметрів функціональної активності дещо вищі, ніж у старшокласників, вище вони і у дівчаток у порівнянні з хлопчиками.
Однією з особливостей розвитку даного виду витривалості є необхідність тривалого виконання вправи, що дозволяє забезпечити необхідну взаємоузгодженість в діяльності органів і структур організму, перейти на більш ефективні джерела енергії. На уроках фізичної культури доцільно навчати бігу, ходьбі на лижах з необхідною швидкістю пересування
Питання вибору гри має велике значення. Вибираючи ту чи іншу гру, вчитель має керуватися завданнями всебічної фізичної та морально-вольової підготовки учнів і виховання .
До організації відносять:
1. Підготовка місця для гри, розмітка майданчика.
2. Підготовка інвентарю.
3. Вибір способу шикування гравців для пояснення гри і місце керівника.
4. Шикування гравців для початку гри
Пояснення гри, вибір ведучого, поділ гравців на команди, дозування навантаження, закінчення гри, підбивання підсумків гри — це питання, які стосуються методики. Успіх гри багато в чому залежить від педагогічного таланту, артистичної майстерності, організаторських здібностей вчителя, його вміння дохідливо, коротко, цікаво пояснити гру, вміло керувати її процесом, бути об'єктивним та уважним в оцінці ігрових дій учнів.
«Функціональний стан серцево-судинної системи дітей відіграє важливу роль в адаптації організму до фізичних навантажень і є одним із основних показників функціональних можливостей організму».
Хороший педагогічний вплив на учня можливий за умови знання його можливостей, застосування найбільш ефективних методів навчання і виховання. Вчителю необхідно вивчати учнів, оцінювати динаміку показників фізіологічних функцій, змін, досягнутих внаслідок фізичних навантажень, досліджувати фізичний розвиток, фізичну підготовленість і функціональний стан молодших школярів, визначати доступні навантаження для них під час виконання різних за характером і інтенсивністю фізичних вправ.
Це цікаво:
Диференціальні рівняння як складова вивчення математики в педагогічних
вищих навчальних закладах
Теорія диференціальних рівнянь є одним з найбільших розділів сучасної математики. Щоб охарактеризувати її місце в сучасній математичній науці, перш за все, необхідно підкреслити основні особливості теорії диференціальних рівнянь, математики, що складається з двох областей: теорії звичайних диференц ...
Дослідно експериментальна робота щодо особливостей навчання учнів
шестирічного віку
Становлення української державності, інтеграція у європейське світове співтовариство, відмова від тоталітарних методів управління державою і побудова громадського суспільства передбачають орієнтацію на Людину, пріоритети духовної культури, визначають основні напрями реформування навчально-виховного ...
Психолого-педагогічна характеристика організації дидактичного спілкування
на рівні «вчитель – учень»
Вступ до школи – переламний момент в житті дитини, незалежно від того, в якому віці вона приходить у перший клас. Це перехід до нового способу і умов діяльності, до нових взаємовідносин з дорослими та однолітками. Змінюються соціальні умови, що визначають розвиток і саме життя дитини. Зміна місця в ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.