Розвиток силової витривалості гімнаста

Сторінка 2

1- й варіант:

1 ) швидкісна перемагаюча робота на половину амплітуди руху ;

2 ) статичне утримання становища протягом 5 с;

3 ) швидкісна перемагаюча робота на другій половині амплітуди ;

4 ) перебільшено повільна поступається робота по всій амплітуді до вихідного положення .

2 -й варіант:

1 ) швидкісна перемагаюча робота по всій амплітуді ;

2 ) швидкісна поступається робота на половину амплітуди ;

3 ) утримання становища протягом 5 с;

4 ) швидкісна перемагаюча робота на другій половині амплітуди ;

5 ) перебільшено повільна поступається робота по всій амплітуді до вихідного положення .

Наведемо деякі приклади таких комбінованих вправ , які пройшли апробацію та показали високу ефективність .

Вправи для рук і плечового пояса

1 -й варіант. З вису широким хватом швидко підтягнутися до вису на напівзігнутих руках , тримати 5 с, швидко підтягнутися до вису на зігнутих , повільно випрямити руки у вис .

2 -й варіант. З вису швидко підтягнутися і відразу опуститися до вису на напівзігнутих руках, тримати 5 с, швидко підтягнутися і повільно випрямити руки у вис .

Загальний час виконання таких комбінацій - 55-75 с, кількість підходів - до 4 , повторень у підході - до двох.

Вправи для рук , тулуба і ніг

1 -й варіант. Опорою спиною про коня і хватом за рейку гімнастичної стінки , ноги опущені - швидко підняти ноги до горизонтального положення , тримати 3 с, швидко підняти пряме тіло в стійку на лопатках , повільно опустити у вихідне положення.

2 -й варіант. Початкове положення те ж - швидко підняти тулуб до стійки на лопатках і відразу повільно опустити до горизонтального положення , тримати 3 с, швидко підняти пряме тіло до стійки на лопатках і відразу, але дуже повільно опустити у вихідне положення.

Дозування - 3 підходи, повторень - до трьох. Якщо гімнаст не може підняти пряме тіло, то в цьому русі допускається згинання в тазостегнових суглобах , але опускання слід виконувати прямим тілом.

Ці ж комплекси можна виконувати спираючись про коня не спиною , а грудьми , навантажуючи м'язи задньої поверхні тіла. В комбінованих вправах можна одночасно навантажувати м'язи рук і тулуба, використовуючи блоковий пристрій. Для рук підбираються руху, подібні з типовими гімнастичними (наприклад, з вихідного положення руки вперед-догори хватом за тягу на обтяження або за амортизатор опускання рук вниз-назад ) , а рухи ногами і тулубом виконуються ті ж , що описані в наведених вище варіантах.

Страницы: 1 2 

Це цікаво:

Основні вимоги до використання методу проектів
1.Наявність значущої у дослідницькому, творчому плані проблеми завдання, що вимагає інтегрованого знання, дослідницького пошуку для її рішення (наприклад, дослідження демографічної проблеми в різних регіонах світу, створення серії репортажів з різних регіонів країни, інших країн земної кулі присвяч ...

Контроль успішності учнів: сутність, основні види
Контроль – це компонент навчального процесу, який полягає в перевірці його результативності. Функції контролю: освітня, діагностична, виховна, розвиваюча, стимулююча, управляюча, оцінююча. За місцем у навчальному процесі розрізняють такі види контролю: - попередній – проводиться в основному з діагн ...

Психолого - педагогічні основи розвитку творчого мислення молодших школярів
Історичний аспект розвитку творчого мислення засобами природи «Історія розвитку всього людства - це послідовність творчих актів створення духовних і матеріальних цінностей індивідуального та суспільного значення. Творчий (інтелектуальний та художній) потенціал людей є рушієм прогресу суспільства. У ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com