Розробка методичних рекомендацій що до запобігання комп’ютерної залежності

Педагогіка і виховання » Методика запобігання комп’ютерної залежності учнів середньої школи » Розробка методичних рекомендацій що до запобігання комп’ютерної залежності

Сторінка 4

У 50-х роках Єльський університет провів детальне Дослідження на тему, як і чому одні студенти досягаються більшого успіху після закінчення університету, ніж інші. На ряду з такими показниками, як стать, національна приналежність, зріст і колір волосся студентів, враховувалося вплив того чинника, як формулювання чітких життєвих цілей. У студентів питали, які їхні плани на майбутнє і як вони підходять до складання планів на життя. Тільки 3% молодих людей, з групи опитаних звикли формулювати свої цілі в письмовому вигляді. Через двадцять років була проведена друга частина дослідження. З'ясувалося, що ті 3% випробовуваних, які задавалися чіткими цілями, причому письмово, досягли в житті (у тому числі і у фінансовому плані) набагато більшого, ніж всі інші 97%, разом узяті.

Правило п’яте: необхідно враховувати можливі перешкоджає на шляху до мети. Не варто випускати з уваги те, що вас може чекати поразки, ви не досягнете мети, щось вам завадить. Всі можливі перепони необхідно прорахувати і підготуватися до них попередньо. У будь-якому випадку негативний досвід - це теж досвід, і на помилки (як своїх, так і чужих) треба вчитися. І хто не пробує той нічого не досягає.

Правило шосте: Ви повинні визначити критерії досягнення успіху, що у ваших очах буде свідченням досягнення наміченої мети. Використовуйте всі наявну у вас сенсорну інформацію від ваших органів чуття (зір, слух, дотик, нюх, смак). Ваші відчуття і емоції також можуть служити доказом досягнутого успіху. Це зробить вашу мету ще більш відчутної, реалістичною, а значить привабливою.

Правило сьоме: Повірте в успішний результат задуманого вами справи і ведіть себе так, "як якби" успіх вам гарантований. Ви і душею і тілом повинні бути настоєм на сприятливий результат. Ви вже виконали всі шість попередніх кроків:

сформулювали мету в ствердній формі;

розбили її на більш дрібні під цілі (або способи здійснення задуманого);

перевірили, що досягнення мети повністю залежить від Вас і, взяли на себе відповідальність за її реалізацію;

представили вашу мету в письмовому вигляді;

передбачили всі перешкоди і заготовили заздалегідь способи їх подолання;

чітко уявили собі критерії вашого успіху.

Тим самим ви запрограмована свій мозок на те, що б, врешті-решт, досягти мети.

Тепер настала черга приділити увагу поставі, манері говорити і жестам. Що б вести себе "як якби" вам був гарантований успіх, корисно якомога частіше подумки створювати образ майбутнього, в якому ви вже досягли бажаної мети. Спробуйте візуально представити себе "майбутнього", які досягли всього, що ви хотіли. Як тільки ви представите цю картину, зверніть увагу, який у вас погляд, куди ви дивитеся, що робить або що збираєтеся робити, як інші люди реагують на ваші дії. Може бути, ви почуєте якісь звуки. Спробуйте думок увійти в своє "майбутнє тіло", тобто побачити тепер картинку не з боку, а як би своїми власними очима. Усвідомте свої мили і відчуття в своєму тілі.

Виконання цієї вправи допоможе вам мотивувати себе, оскільки воно робить досягнення цілей більш реальним.

Можете відповісти собі на кілька питань:

Яка ваша головна стратегічна мета?

Як ви її собі уявляєте? У яких образах, словах і звуках, відчуттях і діях?

І чому мета відрізняється від мрії?

Чому для вас важлива ця мета?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Це цікаво:

Визначення рівня розвитку пізнавальних здібностей школярів до вивчення історії
Індивідуальні особливості пізнавальних процесів, вікові зміни і цілеспрямоване досягнення результатів навчання яскраво діагностують спеціальні історичні диктанти, які можна проводити на початку і наприкінці навчального року. Для них підбираються оригінальні тексті: з історії досліджуваної країни (п ...

Українська жінка. Її громадська і суспільна роль. Славетні українки: Маруся Богуславка, Настя Лісовська, Маруся Чурай
Тема: Українська жінка. Її громадська і суспільна роль. Славетні українки: Маруся Богуславка, Настя Лісовська, Маруся Чурай. Мета: познайомити дітей з славетними дочками України; виховувати повагу до народної Берегині, почуття гордості за українську жінку; розвивати пізнавальний інтерес учнів; розв ...

Методика ігрового навчання в професійній освіті
Серед педагогічних засобів активізації процесу навчання у вузі особливе місце належить навчальній дидактичній грі, що є цілеспрямованою організацією навчально-ігрових взаємодій студентів у процесі моделювання ними цілісної професійної діяльності фахівця. Передовий досвід зарубіжних педагогів, числе ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com