Прийняття на увазі під собою тверезу самооцінку свого справжнього рівня розвитку. Якщо, знову ж таки, проводити паралель із силовим тренуванням, то ви повинні будете деякий час, можливо довгий, працювати з невеликими вагами, розуміючи, що ваш організм ще слабкий і нетренованих. Виявляючи непотрібне геройство, ви швидше за все повинні кинути заняття максимум через тиждень тренувань.
Сила волі, у відповідності з розумінням Стіва, не може діяти довгостроково, її функція задати напрямок, створити умови для бажаного способу життя. Наприклад, ви вирішили скинути зайву вагу. Людина зусиллям волі приймаєте тверде рішення, плануєте потрібні дії. Далі купуєте в магазині тільки ту їжу, яка не буде перешкоджати їй у досягненні мети, записуєтесь в спортзал, готуєте дієтичні страви на тиждень вперед і домовляєтеся з приятелем про ранкові пробіжки. Все! Це справа одного дня, далі їй залишається тільки котити по створеній нею колії, незначно коректуючи зусиллям волі відхилення від заданого курсу.
Важка праця полягає в тому, що ви не будете шукати легких шляхів. Припустимо, у людина є деякі проблеми зі спиртним, вона вважає, що ситуація починає виходити з під контролю і вирішуєте назавжди кинути пити. Можна піти двома шляхами: перший - наполеглива робота з подолання своїх бажань, другий - просто піти і закодуватися, не пити з страху. Останній варіант легше, але він недовговічен, швидше за все після терміну кодування ви знову зап'є, тому що не зможете за такого підходу достатньо попрацювати над самодисципліною. Якщо ж людина над чимось довго і важко працювали, то їй буде набагато складніше розлучитися з результатом своєї праці.
Намагання, уважне ставлення до всіх своїх повсякденних справ. На відміну від важкої праці, справи ці зовсім не обов'язково повинні бути важкими. Намагання - це здатність ефективно організувати свій час, з огляду на все: порядок на робочому столі, готування, прання, прибирання і т.д. Це підвищення продуктивності в буднів життя.
І останнє в списку стовпів самодисципліни Стіва Павичі - завзятість. Продовжувати діяти, незважаючи ні на що. Тут, Стів чітко відокремлює завзятість від впертості. Бувають випадки, коли заради загального успіху справи потрібно коригувати цілі, відмовлятися від одних і ставити нові. Головне - розуміти, заради чого це робиться.
Вправа "Позбавлення від негативних емоцій" допоможе зняти нервову напругу і позбавитися від негативних емоцій. Така вправа складається з декількох кроків. Ця вправа бажано виконувати спільно з дитиною, своїм прикладом показуючи, як можна позбавлятися від поганого настрою, таких негативних емоцій, як гнів, гнів, злість. Найчастіше цю вправу складається з декількох кроків.
Закривши очі і розслабившись, можна уявити собі картину, яка повинна нагадувати реальну негативну ситуацію. Можна абстрагуватися від самого себе в цій ситуації і подивитися на свої дії ніби з боку. Наступним кроком необхідно спробувати оцінити власні дії і вчинки, дати адекватну оцінку своєму "двійника". Прокручуючи негативну ситуацію повторно, але вже з боку, як спостерігач, а не учасник, людина може побачити те, що не бачив, перебуваючи в гущі подій. Таким чином, можна подумки виправляти ситуацію так, як це хочеться самій людині. А коли все йде саме так, то й настрій буде поступово виправлятися на краще. Таку вправу можна застосовувати перед сном, для того, щоб позбутися від поганого настрою. Особливо це корисно людям з нестійкою психікою і легко збудливим.
Це цікаво:
Дидактична технологія - основа оптимізації
навчального процесу
1. Проблема оптимізації навчального процесу і дидактична технологія. 2. Технологія вибору методів навчання. 3. Технологія вибору форм учбової діяльності школярів. 4. Технологія вибору доцільного змісту освіти. 5. Алгоритм підготовки вчителя до уроку. Ключові поняття: оптимізація навчального процесу ...
Методика використання різних видів засобів під час формування природничих знань
Методи і прийоми знаходяться в тісному діалектичному взаємозв’язку. Кожен метод за певних умов може бути прийомом того чи іншого методу. Наприклад, розповідь, пояснення або бесіда можуть бути використані при вивченні одних тем як методи навчання і включати різні прийоми, а під час лабораторного та ...
Проблема застосування наочних засобів навчання у педагогічній науці
Ще на зорі наукової педагогіки чітко вималювалася проблема вибору такої основи, на якій можна було б побудувати міцну споруду педагогічної науки. За аналогією з математикою це мала би бути аксіома, яка стала б пояснювальним началом, пояснювальним підґрунтям усіх педагогічних явищ, процесів, факт ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.