Обробка результатів
Для підрахунку балів треба перевести помічені позиції на симетричній шкалою (3 2 1 0 1 2 3) у оцінки по висхідній (1 2 3 4 5 6 7) або низхідній (7 6 5 4 3 2 1) на асиметричною шкалою. Висхідну шкалу 1 2 3 4 5 6 7 переводять наступні пункти 1, 3, 4, 8, 9, 11, 12, 16, 17. Спадну шкалу 7 6 5 4 3 2 1 - наступні пункти 2, 5, 6, 7, 10, 13, 14, 15, 18, 19, 20.
Ключ до тесту
1. "Цілі в житті". Ця субшкала дозволяє виявити наявність або відсутність цілей випробуваного, які надають життю осмисленість, спрямованість і часову перспективу. Низькі бали за цією шкалою навіть при загальному високому рівні визначеності життя будуть притаманні людині, яка живе сьогоднішнім або вчорашнім днем. Разом з тим високі бали за даним графіком можуть показувати не тільки цілеспрямованого, але і безвідповідальної людини. Ці два випадки нескладно розрізнити, з огляду на показники по інших шкалах.
2. "Емоційна насиченість життя". Зміст цієї субшкали можна охарактеризувати відомою приказкою "Єдиний сенс життя - це саме життя". Її результати дозволяють визначити, чи вважає "комп'ютерний" людина своє життя цікавою, емоційно насиченою і наповненою змістом. Високі показники цієї субшкали і низькі за іншими субшкалам покажуть людини, що живе одним днем. Йому зовсім неважливо, що було вчора і що буде завтра, для нього є тільки сьогодні. Низькі бали за цією шкалою - ознака незадоволеності своїм життям в сьогоднішньому дні, звернення до минулого (спогади насичують життя і надають їй сенс).
3. "Задоволеність самореалізацією". Бали за цією шкалою відображають оцінку минулого періоду життя (її продуктивність і наявність сенсу). Високі бали цієї субшкали характеризують людину, яка вважає, що найкраще у своєму житті він уже прожив і чекати від життя йому нічого, залишається лише жити спогадами.
4. "Я - хазяїн життя". Високі бали відповідають уявленню про себе як дуже сильною, вільної, самостійної, цілеспрямованої особистості. Низькі бали - результат невіри у власні сили контролювати події свого життя.
5. "Керованість життям". Високі бали говорять про самостійність, рішучості, низькі - про фаталізм, марновірстві. Фаталісти не ставлять планів і цілей на майбутнє, тому що вважають, що все вже заздалегідь зумовлено і нічого з цим не вдієш.
Тест "комунікабельні ви?" (Тест В.Ф. Рахівського)
Тест оцінює рівень товариськості людини.
Інструкція: Пропонуються 16 питань, на які слід відповісти однією з трьох альтернатив: "так", "ні", "іноді".
1. Вам належить ординарна ділова зустріч. Вибиває вас з колії її очікування? 2. Не відкладаєте ви візит до лікаря до тих пір, поки стане вже несила? 3. Чи викликає у вас сум'яття або незадоволення доручення виступити з доповіддю, повідомленням, інформацією на будь-якому нараді, зборах або тому подібному заході?
4. Вам пропонують виїхати на олімпіаду (змагання) у місто, де ви ніколи не бували. Прикладіть ви максимум зусиль, щоб уникнути цієї поїздки? 5. Чи любите ділитися своїми переживаннями з ким би то не було? 6. Роздратовані ви, якщо незнайома людина на вулиці звернеться до вас з проханням (показати дорогу, назвати час, відповісти на будь-яке питання)? 7. Чи вірите ви, що існує проблема батьків і дітей і що людям різних поколінь важко розуміти один одного?
8. Посоромиться ви нагадати знайомому, що він забув повернути вам борг? 9. У ресторані або в їдальні вам подали явно недоброякісної блюдо. Промовчіть ви, лише розлючено відсунувши тарілку?
10. Опинившись один на один з незнайомою людиною, ви не вступите з ним у бесіду і будете почувати себе незручно, якщо першим заговорить він. Чи так це?
11. Вас приводить в жах будь-яка довга черга, де б вона не була (у магазині, бібліотеці, касі кінотеатру). Чи надаєте ви відмовитися від свого наміру, ніж стати в хвіст і нудитися в очікуванні?
Це цікаво:
Ознайомлення з елементами організації праці і
виробництва
За програмою треба ознайомити учнів з правильною організацією робочого місця. Навчаючись слюсарних, столярних, електромонтажних і верстатних операцій, учні привчаються розміщати інструмент і заготовки так, щоб не гаяти часу на допоміжні прийоми роботи. Внаслідок цього учні усвідомлюють, яке значенн ...
Методи стимулюванні навчальної діяльності студентів у процесі навчання
У попередній главі вже розглядалася важливість проблеми мотивації в процесі навчання. Різноманітні дослідження структури діяльності людини незмінно підкреслюють необхідність у ній компонента мотивації. Як діяльність протікає більш ефективно і дасть якісні результати, якщо при цьому в особистості ма ...
Самоперевірка відповідності матеріалів дисертації встановленим вимогам
Самоперевірка роботи на “дисертабельність” має такі послідовні етапи: аналіз найменування дисертації; виявлення і визначення об'єкта, предмета і мети дослідження; аналіз кожного наукового результату на новизну, достовірність, практичну значущість, пріоритет; аналіз кожного висновку до розділів на к ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.