12. Чи боїтеся ви брати участь у будь-якій групі з розгляду конфліктних ситуацій? 13. У вас є власні, суто індивідуальні критерії оцінки творів літератури, мистецтва, культури, і ніяких чужих думок на цей рахунок ви не приймаєте? 14. Почувши де-небудь у кулуарах висловлювання явно помилкової точки зору з добре відомому вам питання, віддаєте перевагу Чи промовчати і не вступити в суперечку?
15. Чи викликає у вас досаду чия-небудь прохання допомогти розібратися в тому чи іншому питанні чи навчальної теми?
16. Як вам зручно викладати свою точку зору (думку, оцінку): у письмовому вигляді або в усній формі?
За кожне "так" нарахувати 2 бали, "іноді" - 1 очко і "ні" - 0. Підрахуйте суму набраних вами бали.
Інтерпретація результатів:
30 - 32 бали. Ви явно некомунікабельності, і це ваш недолік, так як страждаєте від цього тільки ви самі. Але і близьким вам людям важко доводиться. На вас важко покластися в справі, яку вимагає групових зусиль. Необхідно спрямувати зусилля на товариськість, необхідно контролювати себе.
25 - 29 бали. Ви замкнуті, неговіркий, любите самотність, і тому у вас, ймовірно, невелике коло друзів. Нова робота і необхідність нових контактів, якщо не ввергають вас у паніку, то надовго виводять з рівноваги. Ви знаєте цю закономірність свого характеру й буваєте незадоволені собою. Але у вашій влади змінити ці особливості характеру. При захопленості ви стаєте повністю комунікабельним? Варто тільки підбадьоритися.
15 - 28 бали. Ви в певній міри товариські й в незнайомому середовищі відчуваєте себе цілком комфортно. Нові проблеми вас не хвилюють. І все ж з новими людьми знайомитесь з оглядкою, у суперечках і парі берете участь неохоче. У ваших виразах частіше переважає сарказм без всякого на те підстави. Ці недоліки можна виправити, варто лише захотіти.
14 - 18 бали. Нормальна комунікабельність. Ви допитливі, охоче слухаєте цікавого співрозмовника, дуже терплячі у взаєминах з іншими людьми, підтримуєте свою точку зору без зайвої запальності. Без небажаних переживань йдете на зустріч з новими людьми. Галасливі компанії і недоречні неадекватні вчинки викликають роздратування.
9 - 13 бали. Ви вельми товариські, інколи, можливо, занадто сильно. Цікаві, товариські, любите висловлювати свою думку з різних питань, що іноді може викликати роздратування навколишніх. Із задоволенням знайомитеся з новими людьми. Вам подобається бути в центрі уваги, нікому не відмовляєте у вимогах і благаннях, хоча не часто можете їх виконати. Буває, вибухнете, але швидко остигаєте. Вам не вистачає посидючості, терпіння і відваги при зіткненні з потенційними труднощами. При необхідності, звичайно, ви зможете себе змусити не відступати.
4 - 8 бали. Товариськість б'є з вас ключем. Ви завжди в курсі всіх справ. Любите перебувати в центрі всіх дискусій, хоча складні питання можуть викликати у вас головний біль і навіть нудьгу. Із задоволенням висловлюєтесь з кожного питання, навіть якщо не маєте уявлення про нього. Скрізь відчуваєте себе як вдома. Хапаєтеся за будь-яку справу, хоча далеко не завжди можете довести її до завершення. З цієї причини роботодавці та колеги ставляться до вас із сумнівом і недовір'ям. Задумайтеся над цими фактами. Все у ваших руках.
3 бали і менше. Ваша комунікабельність носить болісний характер. Ви балакучі, багатослівні, вплутуєтеся у справу, яка до вас не відноситься. Беретеся судити про предмети, в яких абсолютно некомпетентні. Свідомо чи несвідомо ви часто буваєте причиною всіляких конфліктів у вашому близькому колі. Запальні, образливі, часто дієте не об’єктивно. Відповідальна робота не для вас. Людям - і на роботі, і вдома, і взагалі всюди - важко з вами. Так, вам би поліпшити себе і свій характер! Перш за все виховати в собі терплячість і стриманість, шанобливе ставлення до людей, нарешті, подумайте і про своє здоров'я - такий стиль життя не протікає безкарно.
Це цікаво:
В чём суть принципа сознания и активности? Назовите его основные правила
реализации
Один из главных принципов современной дидактики, согласно которому обучение будет наиболее эффективно тогда, когда учащиеся проявляют высокую сознательную активность в процессе познания, являются субъектами деятельности, когда знания приобретаются путем интенсивной напряжённой мыслительной деятельн ...
Аналіз проведеної експериментальної роботи соціального педагога з
профорієнтації вихованців
Організований соціально-педагогічний експеримент здійснювався на базі військово-патріотичної школи "Спецназ" м. Старобільськ, Луганської обл. Метою експерименту було виявлення рівня професійної орієнтації старшокласників за такими групами критеріїв: І. Вибір професії: 1. Вибір професії зр ...
Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми дослідження
Проаналізуємо психолого-педагогічні дослідження з проблеми формування елементарних математичних уявлень у дошкільному дитинстві. Проблема формування елементарних математичних уявлень дошкільників знаходить відбиття в дослідженнях класиків педагогіки та сучасних науковців. Питання змісту і методів н ...
На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.