Розвиток біотехнологічної освіти та її актуальність для підготовки майбутніх фахівців

Педагогіка і виховання » Організація професійної підготовки майбутніх біотехнологів » Розвиток біотехнологічної освіти та її актуальність для підготовки майбутніх фахівців

Сторінка 1

У зв’язку із швидкими змінами у всіх сферах життєдіяльності, зокрема і в освіті, актуальною є проблема підготовки спеціалістів з вищою освітою для різних галузей. В умовах зростання практичної потреби в нових технологiях, покликаних лiквiдувати нестачу продуктiв харчування, енергiї, мiнеральних ресурсiв, покращити стан охорони здоров'я i охорони навколишнього середовища зростає соціальна значущість якісної професійної підготовки фахівців з біотехнології, об’єктивна потреба формування високого рівня їхньої професійної компетентності.

Питання підготовки фахівців із біотехнології майже не розроблено у теорії та практиці професійної освіти. Це зумовлено тим, що біотехнологія в освіті є досить новим предметом. Біотехнологія як наука переживає початкові етапи формування.

За визначенням Європейської біотехнологічної федерації, біотехнологія - це спільне використання біохімії, мікробіології і хімічної технології для технологічного (промислового) застосування корисних властивостей мікроорганізмів та культур тканин. Іншими словами, біотехнологія – це є скерований людиною комплекс способів отримання корисних для суспільства цільових продуктів за допомогою біологічних агентів мікроорганізмів, вірусів, клітин тварин та рослин, а також за допомогою позаклітинних речовин і компонентів клітин.

Біотехнологія - міждисциплінарна галузь, що виникла на стику біологічних, хімічних і технічних наук. З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства - ліквідацію недостачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров'я і якості навколишнього середовища. Біотехнологія вивчає можливості використання живих організмів, їх систем чи продуктів їх життєдіяльності для вирішення технологічних завдань, а також можливості створення живих організмів з необхідними властивостями методом генної інженерії.

Біотехнологія - це саме та дисципліна, яка, як фізика в середині минулого століття, визначає сьогодні науково-технічний прогрес. У всьому світі на межі століть вона бурхливо розвивається, в неї вкладаються величезні кошти. Отримані за допомогою генної інженерії ліки і продукти харчування - ці досягнення біотехнології вже увійшли в наше життя, а завтра їх кількість може зрости в геометричній прогресії. Тому підготовка кадрів для біотехнології повинна стати одним з пріоритетів у сфері освіти.

Розвиток біотехнології як науки в Україні йде «в ногу з часом». Україна належить до країн, для яких розвиток біотехнології є вкрай актуальним. З огляду на це розроблення саме тієї проблематики, якою займається ця науково-технічна галузь, набуває для України дедалі більшої ваги.

По-перше, це одержання дешевих, безпечних та корисних продуктів харчування. Не є секретом, що сільське господарство нашої країни є багато в чому збитковим. Вітчизняні сільськогосподарські продукти за своєю якістю і собівартістю не витримують конкуренції з аналогічними продуктами найбільш розвинених країн. Це зумовлено, поряд з іншими чинниками, недостатнім використанням досягнень біотехнології, зокрема слабким внесенням у ринок сільськогосподарської продукції трансгенних організмів, недосить інтенсивним впровадженням методів та підходів біологічної боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур, знешкодження шкідливих продуктів сільськогосподарського виробництва тощо.

По-друге, на особливу увагу заслуговує питання внеску біотехнології у вирішення проблем охорони здоров’я населення України. На сьогодні завдяки беззаперечним досягненням біотехнології людство отримує відносно дешеві біологічні препарати, до яких насамперед належать гормони (інсулін, гормон росту тощо), інтерферони, моноклональні антитіла, ферменти та деякі інші фізіологічно активні речовини, що займають значну частку та посідають важливе місце на ринку фармацевтичних препаратів.

Страницы: 1 2 3

Це цікаво:

Умови здійснення концепції виховання
Величезне навчально-виховне значення у процесі становлення фахівців має рівень професійної підготовки викладацького складу. Медицина України вступає в етап кардинальних змін, пов'язаних з впровадженням цифрових і інформаційних технологій, а також із зростаючим зближенням, з комп'ютерною технікою, н ...

Організація і зміст експериментального дослідження
Дипломне дослідження мало теоретико-експериментальний характер і проводилося у два етапи. На теоретичному етапі (І семестр) була визначена сфера і проблема дослідження; вивчалася педагогічно-психологічна, методична література з даної теми; аналізувалася робота вчителів початкових класів у галузі ме ...

Розвиток творчого мислення
Як відомо, теорія і практика проблемного навчання розробляються передусім на основі досягнень психології мислення. Принципове значення для вирішення тих питань, які ми тут розглядаєм, мають висновки отримані при вивченні внутрішніх закономірностей мислення як процесу. В експерементальних психологіч ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com