Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 10

«Морські хвилі»

Діти тримають зчеплені руки перед собою, уявляють, що їхні руки — це «хвилі на морі». На «морі тихо, спокійно» — діти рухають руками повільно, ніби «хвильки», промовляючи звук [пі]. Потім починається «шторм» — рухи дітей стають швидкими, «хвилі» піднімаються над головою, голосно промовляючи звук [ш]. Потім знову вийшло «сонечко» і «море заспокоїлося».

Підсумок заняття

Повторити правила поведінки чесної людини, про які йшлося на занятті.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 16

Тема: Увічливість

Мета: учити розуміти поняття «ввічливість»; розвивати почуття власної гідності та поваги до інших; виховувати доброту, взаєморозуміння .

Обладнання: сюжетний малюнок «Магазин»; іграшки; музичний запис «Полонеза» Огінського.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створити емоційний комфорт.

Діти стоять у колі, торкаються по черзі плеча сусідів та промовляють із посмішкою: «Вітаю».

Бесіда за малюнком

Мета: закріпити знання про ввічливість.

Діти розглядають сюжетний малюнок «Магазин» та відповідають на запитання психолога:

1. Що ви бачите на малюнку?

2. Який настрій у зображених на малюнку людей? Чому ви так вважаєте?

3. А як ви поводитеся у магазині?

Сюжетно-рольова гра «Магазин іграшок»

Мета: закріплювати знання про ввічливість.

Одна дитина — це «продавець», решта — «покупці». «Продавцем» також може бути психолог. Потрібно стежити за тим, чи вітаються діти, коли заходять до «магазину», чи правильно звертаються до «продавця», чи дякують за «покупку», прощаються. «Продавець» також повинен бути привітним та ввічливим.

Вироблення правил увічливості

Мета: закріплювати знання про «ввічливість».

Психолог та діти складають правила ввічливості:

• бути завжди привітним: вітайся під час зустрічі, дякувати за допомогу, йдучи — прощатися;

• поводитися так, щоб людям було приємно від твоїх слів та вчинків;

• не капризувати, не вередувати.

Музична вправа «Танець увічливості»

Мета: розвивати почуття власної гідності та поваги до інших.

Діти об'єднуються у пари. Звучить мелодія танцю «Полонеза» Огінського, одна дитина (бажано — хлопчик) запрошує іншу дитину на танок. Діти танцюють, дякують за танок.

Вивчення прислів'я

Мета: закріплювати знання про ввічливість; розвивати пам'ять.

Психолог пропонує вивчити та запам'ятати прислів'я про ввічливість.

Увічливість скрізь шанують. Підсумок заняття

Повторити правила ввічливості, про які йшлося на занятті. Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 17

Тема: Краса душі

Мета: учити дітей розуміти поняття «душевний», «велика душа», виховувати позитивне ставлення до інших і до самого себе, впевненість, доброту; розвивати вміння знаходити правильне розв'язання проблеми.

Обладнання: м'яч.

Хід заняття:

Вітання « Веселі звірятка »

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Дітям пропонується привітатись, як «веселі котики» — торкаючись плечима одне одного та говорячи: «Мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» — торкаючись ступнями та говорячи: «Гав-гав-гав», та як «веселі ведмедики» — торкаючись спинами, тручись одне об одного (діти об'єднані у пари).

Розв’язання проблемних ситуацій

Мета: розвивати вміння знаходити правильне розв'язання проблеми.

Діти стоять у колі. Психолог по черзі кидає дітям м'яч та запитує про те, як допомогти:

• маленькій дитині, яка загубила м'ячик?

• мамі, яка повернулася з роботи і дуже втомилася?

• другові, який випадково зламав улюблену іграшку?

• бабусі, яка несе важку сумку?

• друзям, які посварилися?

Бесіда про щирих людей

Мета: закріплювати знання про душевність.

Психолог запитує дітей:

1. Кого називають щирим?

2. Як поводиться така людина?

3. Чи можна вас назвати щирими?

4. Назвіть риси щирих людей.

Якщо діти не можуть дати відповідь, тоді психолог розповідає та пояснює дітям незрозумілі слова, поняття.

Гра «Загубилась дитина»

Мета: виховувати позитивне ставлення до самого себе та до інших.

Діти стають у коло. Психолог, імітуючи радіо, голосно промовляє: « Увага! Увага! Загубилась п'ятирічна дитина, невисока на зріст,

Із темним волоссям, завжди весела, привітна, Добра, охайна . (називати тільки позитивні риси дитини). Діти повинні відгадати. Про кого йдеться. Поаплодувати цій дитині.

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Це цікаво:

Сухомлинський про розвиток мислення школярів
Школа стоїть на позиціях розвивального навчання і робить багато, щоб підготувати творчу, мислячу особистість. Тому виховання активної життєвої позиції особи органічно пов'язане з формуванням її мислення, розвитком та удосконаленням усіх якостей розуму. В.Сухомлинський, зокрема, писав "мислення ...

Проблема художньо-естетичного виховання у філософській та педагогічній науці
Сутність виховання полягає у впливі на розвиток особистості. Естетичне відношення як людський спосіб життєдіяльності повністю, в усьому своєму об'ємі є предметом художнього виховання. Виховання виявляє природні здібності людини, створює умови для їх реалізації і, спираючись на них, формує систему з ...

Ритм як основна складова музично-ритмічного виховання
Одне з головних завдань початкового музичного розвитку дітей полягає у здійсненні ритмічного виховання. Музичний ритм виник з руху, з трудової діяльності людини. Пізніше він розвинувся в синкретичному мистецтві (танець, пантоміма) і граматичній структурній побудові слова (мовна динаміка). Початкови ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com