Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 15

Мета: продовжувати вчити дітей користуватись вербальним та невербальним способом спілкування, спільно гратись, поважаючи одне одного; виховувати доброзичливе ставлення до інших, повагу до працівників дитячого садка.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання

Мета: виховувати почуття єдності.

Діти стоять у колі, тримаючись за руки. Разом уклоняються, з посмішкою промовляють: «Вітаю».

Гра «Покажи»

Мета: розвивати вербальне та невербальне спілкування.

Кожна дитина повинна показати якесь приміщення у дитячому садку, решта — відгадати його. Показувати необхідно за допомогою жестів, рухів, міміки (розмір приміщення; що міститься в ньому, що в ньому роблять діти). Наприклад, фізкультурна залпі велика, в ній є м'ячі, обручі, діти виконують із ними різні вправи, граються, бігають.

Потім дитина повинна розповісти, що вона зображувала.

Бесіда про дитячий садок, повторення правил поведінки у дитячому садку

Мета: закріплювати знання про дитячий садок та правила поведінки в ньому.

Психолог запитує дітей, як називається дитячий садок, їх група» чи подобається їм у дитячому садку, хто доглядає, піклується про них у дитячому садку. Після цього психолог пропонує дітям пригадати правила поведінки у дитячому садку.

• Бути чемним.

• Бути добрим, нікого не ображати.

• Поважати інших.

• Слухати інших.

• Допомагати іншим.

• Пробачати інших.

Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати доброзичливість.

Психолог пропонує дітям погратись у гру, стежить за дотриманням правил гри та правильним виконанням ролей дітьми.

Малювання на тему «Мій рідний садочок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати повагу до працівників дитячого садка.

Психолог пропонує дітям намалювати свій дитячий садок, розповісти про нього, про своїх вихователів, друзів, настрій, з яким вони до нього йдуть.

Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям про те, що дитячий садок — це друга домина для дітей. Тут про них дбають багато людей, щоб діти почувалися щасливими та здоровими. Ця праця дуже нелегка, тому вони шанувати працівників дитячого садка.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою пропиляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 25

Тема: Моя сім'я

Мета: закріплювати знання дітей про сім'ю, сімейні стосунки; учити дітей передавати емоції; виховувати шанобливе ставлення до своїх рідних.

Обладнання: м'ячик, аркуші паперу, фарби, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється і каже: «Вітаю», потім вітається із сусідом, який стоїть ліворуч.

Вправа «Розкажи про свою сім'ю»

Мета: закріплювати знання про сім'ю.

Діти сидять у колі. По черзі передають одне одному м'ячик. Та дитина, яка отримала м'яч, розповідає про свою сім'ю (хто є членами сім'ї, як їх звати; яка сім'я — дружна, весела, спортивна; як одне одного поважають, люблять).

Психоемоційний етюд «Ласка»

Діти об'єднуються у пари. Одна дитина — «мама», друга дитина — «маленька доня» («синок»). «Мама» оберігає, піклується, притискає до себе «малюка», пестить його. «Дитина» посміхається до «мами», слухає її. Діти лагідно звертаються одне до одного. Потім діти міняються ролями.

Психологічний етюд «Примхлива дитина»

Мета: піклуватися про здоров'я рідних; поважати їх. Дітям пропонується зобразити примхливих дітей по черзі у різних ситуаціях (не хоче підводитися з ліжка, одягатися, ображає дітей, не слухається мами, тата). Потім запитати у дітей, чи сподобалась дітям така поведінка, чи бережуть своїх мам і тат такі діти, чи поважатимуть таких дітей, дружитимуть із ними інші діти.

Психоемоційний етюд «Бабусі та дідусі»

Мета: виховувати повагу до старших. Психолог пропонує дітям зобразити «дідусів» та «бабусь» за допомогою виразних рухів (ходьба зі згорбленою спиною, голова нахилена уперед, кроки маленькі, обличчя замислене, втомлене). Вивчення прислів'я

Мета: закріплювати знання про сім'ю.

Психолог пропонує дітям вивчити прислів'я про батьків, пояснює зміст прислів'я (батьки завжди допоможуть, якби далеко не була їх дитина; у народі поважають людей, які шанують, не забувають своїх батьків).

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гарненько.

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Це цікаво:

Методика використання комп’ютера на уроках математики в молодших класах
В початкових класах при вивченні математики зараз вчителі почали широко використовувати комп’ютерні технології. Порівняно з минулим у наш час користуватися комп'ютером стало набагато простіше, для них характерний «дружній» інтерфейс програмного забезпечення із простим меню й легко виконуваними інст ...

Застосування гімнастики з метою покращення психоемоційного стану студентів перших курсів вищого навчального закладу
Обов’язковим на занятті з фізичного виховання є виконання гігієнічної гімнастики. У гімнастику необхідно включати дихальні вправи, суглобову гімнастику, вправи на розтягнення. Слід, також, виконати циклічні вправи (біг) або танцювальні рухи, при цьому пульс повинен бути не нижче 130, але не више160 ...

Деякі особливості змісту і методики проведення уроків із дітьми різного віку та стану здоров'я
У сучасній школі можна виділити три рівні (етапи) фізичного виховання: початкове навчання або базовий етап (І-ІV класи), освітній етап (V-ІХ класи), результативний етап спеціальної спрямованості (Х-ХІ класи). На всіх рівнях фізичне виховання здійснюється комплексно. Учні отримують необхідні знання, ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com