Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 16

Малювання на тему «Моя сім'я»

Мета: виховувати любов до рідних.

Психолог пропонує дітям намалювати свою сім'ю та подарувати своїм рідним свій малюнок.

Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям, що необхідно поважати і любити своїх рідних, піклуватись про них, допомагати їм. Тоді в сім'ї пануватимуть злагода, мир, спокій та щастя. Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 26

Моя Батьківщина

Мета: закріпити знання дітей про рідну землю, природу, відомих людей України, знання про малу батьківщину — рідне селище, район, вулицю; розвивати пам'ять, увагу; виховувати повагу до людей, любов до рідної землі.

Обладнання: м'ячик, мелодія танка «Гопак», аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психологічний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки), після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Гра «Міста і села»

Мета: закріплювати знання про Україну.

Діти стоять у колі. Психолог по черзі кидає м'яч кожній дитині, дитина у відповідь повинна назвати українське місто або село. Якщо у дитини виникають труднощі, психолог дає відповідь замість неї.

Гра «Запроси друга»

Мета: закріплювати знання про свою адресу.

Діти по черзі запрошують у гості друзів, називаючи повну домашню адресу.

Гра «Рослини і тварини»

Мета: закріплювати знання про природу.

Діти об'єднуються у дві команди, одна команда називає рослини, друга їй у відповідь — тварини. Виграє та команда, яка назве їм більше назв.

Танець «Гопачок»

Мета: виховувати любов до рідної землі.

Психолог пояснює дітям, що український народ завжди славив-і и своїми піснями та танцями. У всьому світі знають запальний та веселий танець «Гопак».

Звучить музика, діти танцюють.

Бесіда про Батьківщину

Мета: закріплювати знання про Україну; виховувати любов до рідного краю.

Діти дають відповіді на такі запитання:

1. Як називається наша Батьківщина?

2. Як називають людей, які народились в Україні?

3. Яким повинен бути справжній українець?

4. Яких відомих українців ви знаєте?

Психолог допомагає дітям, якщо вони не знають певних відповідей.

Малювання «Моя рідна земля»

Мета: виховувати любов до рідного краю.

Діти малюють те, що на їхню думку, пов'язане з Батьківщиною (домівка, рідна вулиця, садочок, друзі, природа тощо).

Підсумок заняття

Психолог наголошує на тому, що діти повинні любити та шанувати свою рідну землю, берегти її красу, поважати українських людей.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Тема: Друзі наші менші

Мета: закріплювати знання дітей про тваринний світ; розвиті ти вміння зображувати тварин за допомогою міміки, жестів, рухів, виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: пари карток із зображенням тварин.

Хід заняття:

Вітання «Веселі звірятка»

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Дітям пропонується привітатись, як «веселі котики» — торкаючись плечима одне одного та говорячи: «Мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» — торкаючись ступнями та говорячи: «Гав-гав-гав», як «веселі ведмедики» — торкаючись спинами, тручись одне об одного (діти об'єднані у пари).

Гра «Знайди свою пару»

Мета: закріплювати знання про тваринний світ.

Психолог роздає дітям картки із зображенням тварин (по дві однакові). Кожна дитина, дивлячись на свою картку, повинна невербально, лише за допомогою міміки, жестів і рухів показати тварину. Діти зображують тварин і шукають собі пару (котик — котика, мавпа — мавпочку тощо).

Бесіда про тварин

Мета: закріплювати знання про тварин; виховувати любов до тварин.

Діти розповідають про тварин, які вони знають. Психолог запитує їх, чи доглядали вони коли-небудь за якоюсь тваринкою, чи бережуть звіряток.

Психоемоційний етюд «Урятуй пташеня»

Мета: виховувати любов до тварин.

Діти уявляють, що тримають у долонях маленьке безпорадне пташеня. Вони повинні зігріти його — повільно, по одному пальчику скласти долоні, сховати в них пташеня, подихати на нього, зігріваючи рівними спокійними подихами, покласти долоні до своїх грудей, віддати пташеняті добро і ласку свого серця, розкрити долоні, побачити, що пташеня ожило і радісно злетіло. Підняти долоні та посміхнутися.

Страницы: 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Це цікаво:

Еволюція уявлень
На нашій Землі людство існує мільйони років. Однак навряд чи хто може собі уявити, щоб члени першої спільноти людей – стада, – сидячи на галявині після полювання, розмірковували про права та обов’язки. Минав час, і люди починали розуміти, що не можна захищати свої права або примусити когось виконув ...

Можливість використання методу Case-Studies при викладанні курсу «Політекономія»
У дидактиці метод навчання - це певний спосіб цілеспрямованої реалізації процесу навчання, досягнення поставленої мети. Правильний підбір методів відповідно до мети та змісту навчання, вікових особливостей учнів сприяє розвитку їхніх пізнавальних здібностей, озброєнню їх уміннями й навичками викори ...

Теоретичні основи проблеми розвитку пам’яті
Пам’ять являє собою один з найважливіших психічних процесів у житті людини. Завдяки пам’ятi iндивiд у формi знання привласнює досягнення попереднiх поколiнь, оволодіває продуктами культури. Людська пам’ять є ланкою зв’язку мiж минулим, теперiшнiм i майбутнiм. Втрачаючи пам’ять, iндивiд губить не ли ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com