Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Педагогіка і виховання » Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників"

Сторінка 3

Обладнання: піктограми емоцій; сюжетні малюнки із зображенням дітей із різними емоційними станами; розрізані картинки (4 частини) із зображенням усміхнених дітей.

Хід заняття:

Вітання

Мета: розвивати позитивні емоції.

Діти стоять у колі, торкаються по черзі плеча сусідів та промовляють із посмішкою: «Вітаю».

Піктограми

Мета: розвивати міміку.

Дітям пропонується розглянути піктограми із зображенням різних емоцій. Потім діти показують за допомогою міміки почуття страху, суму, радості, злості, здивування. Психолог пояснює, що почуття, які були передані, називаються «емоціями».

Гра «Знайди пару картині»

Мета: розширювати уявлення про почуття; виховувати уважність до інших.

Психолог пропонує розглянути сюжетні малюнки та послухати невеличкі історії про дітей. Діти повинні показати картину, що відповідає історії, а також показати піктограму, яка свідчить про почуття героїв історії.

• Василько сьогодні перший день у дитячому садочку. Він нікого не знає і всього боїться (показати картину і піктограму).

• Маринка проводжала бабусю додому і дуже за нею сумувала (показати картину та піктограму).

• Оленка дуже любить свою маленьку кицю Мурку. Вона її доглядає і дуже часто з нею грається (показати картину та піктограму). Бесіда з дітьми про емоції.

1.Діти, а чи буває вам сумно, весело, страшно?

2.Коли це відбувається?

3.А як необхідно допомагати іншим, щоб їм не було сумно, страшно?

Гра «Склади картинку»

Мета: розширювати уявлення про радість; розвивати взаємодії.

Діти об'єднуються у дві групи. Кожна група повинна з частинок скласти картинку, на якій зображена весела дитина. Потім діти передають почуття радості за допомогою міміки та дякують одне одному за співпрацю.

Підсумок заняття

Психолог запитує дітей, чи подобаються їм злі, сумні люди, чи хотіли б вони з ними розмовляти, гратись. Завжди приємно гратись з дитиною, яка радісна, привітна, лагідна.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 4

Тема: Наші емоції

Мета: закріплювати знання дітей про емоції; учити передавати і ній емоційний стан за допомогою міміки і жестів; учити розуміти поведінку інших та власну поведінку, її наслідки; виховувати оптимістичний погляд на життя та доброзичливість, почуття єдності.

Обладнання: піктограми емоцій, зображення дітей із різними емоціями, великий аркуш паперу з кишеньками для невеличких малюнків, невеликі аркуші паперу, фломастери, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: розвивати відчуття єдності.

Діти стоять у колі, тримаючись за руки. Разом уклоняються і посмішкою промовлять: «Вітаю».

Гра «Знайди пару»

Мета: закріплювати знання про емоції.

Діти отримують піктограми, до яких вони повинні дібрати зображення дітей із відповідними емоціями на обличчі.

Мета: розвивати міміку, жести; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного, оптимістичний погляд на життя.

Психолог пропонує дітям пригадати казку «Курочка Ряба» та інсценувати її. Під час виконання своїх ролей діти повинні правильно показувати почуття, які переживають герої казки.

Бесіда за казкою «Курочка Ряба». Психолог запитує дітей:

1. Хто з героїв казки добрий, а хто — ні?

2. Чому плакали дід та баба?

3. Як їх заспокоїла курочка?

4. Чи помічали ви переживання, сум у своїх рідних, близьких?

5. Як ви допомагаєте своїм рідним та друзям у біді, коли їм буває сумно, самотньо?

Релаксаційні вправи «Поза спокою»

Сидячи, опустити руки, розслабити їх, заплющити очі, дихання повільне. «Кулачки»

Руки покласти на коліна, стиснути міцно пальці в кулачки, потім розслабити їх. Повторити 6 разів.

Малюнок радості

Мета: виховувати оптимістичний погляд на життя.

Кожна дитина отримує невеличкий аркуш паперу, на якому вона повинна зобразити те, що їй приносить радість (сонечко, квітка, тато, мама, друзі, метелик, дерево, котик). Після завершення малювання психолог розміщує дитячі малюнки у кишеньках великого аркушу паперу. Звертається увага дітей на те, скільки прекрасного і радісного є в навколишньому світі, іноді ми просто забуваємо про це, перестаємо помічати. Але завжди в нашому житті є тепло, сонечко, радісна посмішка мами, тата, друзів, краса рідної природи.

Підсумок заняття

Психолог разом із дітьми розглядає піктограми, повторює, що вони означають, наголошує дітям, що вони повинні уважно ставитися до близьких та рідних людей, співчувати їм, жаліти, допомагати, якщо вони потрапили у біду, коли вони сумують, почуваються самотньо, радіти разом із ними, дарувати дарунки та теплі посмішки. Прощання

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Це цікаво:

Рекомендації для покращення психоемоційного стану першокурсників вищого навчального закладу
Наші рекомендації спрямовані на покращення працездатності та психоемоційної сталості студентів через оволодіння навичками психологічного розвантаження, подолання комп’ютерного зорового синдрому, розвантаження та покращення зору, профілактику порушень опорно-рухового апарату. Одним з найефективніших ...

Урок, якого чекають
На фоні еверестів педагогічних праць про урок коротенька глава не може претендувати на висвітлення всіх нерозв'язаних питань. Варіант уроку, до якого ми прийшли на основі аналізу провідних аспектів системи, можна назвати робочим. Цим словом недвозначно підкреслюється головне спрямування та провідна ...

Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів, вимоги до його організації та проведення. Державна підсумкова атестація школярів із біології
Тематичне й підсумкове оцінювання є обов'язковими. Тематичне оцінювання націлює на перевірку знань учнів з однієї теми. Проте оптимальною вважається перевірка засвоєння навчального матеріалу, який вивчався протягом 6-8 уроків, бо реалізує не лише контрольну функцію, а й стимулюючу та коригувальну й ...

Інтерактивні уроки

Інтерактивні уроки

На початку ХХІ століття соціокультурний розвиток людства визначив закріплення складної та суперечливої тенденції, що дістала назву глобалізації.

КАТЕГОРІЇ

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.novapedahohika.com